24 серпня 2011 року: У зв’язку з погіршенням стану здоров’я, хворий на рак Стів Джобс відходить від керівництва компанією Apple. Тім Кук перебирає на себе роль сьомого генерального директора Apple.

“Я завжди казав, що якщо настане день, коли я не зможу більше відповідати своїм обов’язкам і очікуванням на посаді генерального директора Apple, я буду першим, хто дасть вам про це знати”, – пише Джобс у своєму прощальному листі до ради директорів Apple. “На жаль, цей день настав”.

Проблеми зі здоров’ям Стіва Джобса

До серпня 2011 року рак підшлункової залози Джобса погіршився до такої міри, що він зрозумів, що його шанси повернутися в Apple на посаду генерального директора на повну ставку були невеликими. Він обговорив рішення піти у відставку зі своєю дружиною та близькими довіреними особами, такими як Кук і керівник відділу дизайну Apple Джоні Айв.

Замість того, щоб скликати спеціальне засідання ради директорів Apple, Джобс вирішив піти у відставку на одній з регулярних зустрічей компанії. Підкреслюючи, наскільки погіршився стан його здоров’я, Джобс потребував інвалідного візка, щоб бути присутнім на зборах. Однак, він наполіг на тому, щоб з’явитися особисто, а не брати участь через конференц-зв’язок.

Попросивши всіх членів ради директорів Apple, окрім найстаршого, вийти, Джобс зачитав цитованого вище листа. Він наполегливо рекомендував раді директорів призначити Кука новим генеральним директором Apple. Джобс також сказав, що з нетерпінням чекає можливості зробити свій внесок в розвиток Apple в новій ролі: голови ради директорів.

Це був не просто почесний титул: В останні роки життя Джобс все більше віддалявся від щоденного управління Apple, і саме тому майстерність Кука в операціях і ланцюжках поставок виявилася такою корисною. Натомість Джобс зосередився на “блакитному небі”, думаючи про нові, передові дослідницькі проєкти, а також про творчі концепції, такі як маркетинг.

За винятком скорочення робочого дня, щоб пристосуватися до потреб його здоров’я, цей аспект ролі Джобса не змінився б зі зміною посади генерального директора на посаду голови правління.

Тім Кук перебирає на себе повноваження нового генерального директора Apple

“Коли я вперше обійняв посаду генерального директора, я насправді думав, що Стів залишиться тут надовго. Тому що він збирався стати головою правління, працювати трохи менше після того, як повернеться на криву здоров’я. Тож я пішов на цю посаду з однією думкою, а потім через кілька тижнів – шість тижнів, неважливо… [він помер].

Я знаю, що зараз це звучить, мабуть, дивно, але я переконав себе, що він оговтається, бо він завжди оговтувався”.

У своїй заяві в день відставки Джобса Арт Левінсон, голова Genentech, сказав від імені правління Apple:

“Надзвичайне бачення та лідерство Стіва врятували Apple і вивели її на позицію найінноваційнішої та найціннішої технологічної компанії у світі. Стів зробив незліченний внесок в успіх Apple, він залучив і надихнув надзвичайно креативних співробітників і керівників світового класу.

У своїй новій ролі … Стів продовжить служити Apple своїми унікальними ідеями, креативністю та натхненням”.

iPhone 4s: Один з останніх великих проєктів Стіва Джобса

Під час свого останнього офіційного дня на посаді генерального директора Джобсу показали iPhone 4s, який представив Siri. Це був один з останніх великих проєктів, до яких він брав участь в Apple. Джобс помер 5 жовтня 2011 року, менш ніж через два місяці після того, як залишив посаду генерального директора Apple.

Оригінал статті на сайті cultofmac