Safari для iPhone й iPad — надзвичайно вправний мобільний браузер, хоча й має простий інтерфейс. Знаючи усі функції, які приховують клавіші, можна зробити користування браузером iOS ще цікавішим і швидшим.

У Safari для iPhone та iPad клавіші мають значення більше, аніж ви думаєте

Багато функціональності браузер iOS приховує під “секретними” поєднаннями клавіш, про які можна дізнатись або якщо натиснете випадково, або якщо хтось підкаже. Тож не усі користувачі знають повний набір функцій у Safari. Ми зібрали гарячі клавіші, які стануть у пригоді. Деякі з них потребують тривалого натиснення, такі собі long press комбінації, інші – прості корисні трюки.

Ймовірно, деякими ви вже користуєтесь, та ми зібрали повний список long-press шляхів, прихованих у мобільному браузері Apple.

Більшість з них вже існують давно, та один спосіб користування розроблений для нової iOS11.

Ці швидкі клавіші підходять для iPhone та iPad, тож можна використовувати поради як на смартфоні, так і на планшеті. Лише зазначимо, що iPad має пару унікальних шляхів у Safari, пов’язаних з режимом Split View.

 

Кнопки “вперед” та “назад”

Клік за кліком, ми неявно будуємо навігаційну купу сторінок, допоки дійдемо до своєї поточної вкладки. Браузер чемно додає їх в Історію. Подивитись історію Safari можна на основі однієї вкладки, використовуючи long-press.

Після перегляду декількох сторінок натисніть і притримайте кнопки “Назад” або “Вперед” і з’явиться панель історії. Натиснувши “Назад”, браузер покаже навіть дрібні крихти відстеження на шляху до поточної сторінки.

Аналогічним чином, тривале натискання кнопки “Вперед”, дозволить переглянути усі сторінки, на які перейшли та легко повернутися на поточну. Наприклад, якщо заблукали у нетрях Вікіпедії, це є найкоротший шлях повернутися до статті-джерела.

Блукати у Вікіпедії не страшно, користуючись гарячими клавішами

 

Закладки

У Safari на iPhone і iPad, звичним шляхом додати закладку буде натиснути Share на панелі інструментів і проскролити вздовж своєї активності, щоб обрати опцію “Додати закладку”. Використовуючи тривале натискання, можна робити те саме, тільки швидше.

Натисніть і притримайте кнопку “Закладки” і з’явиться нове меню. Оберіть з опцій “Додати Закладку” чи “Додати у список читання”. Збереження закладки відбувається негайно. Натискаючи на параметр закладки, відкривається звичайне вікно для підтвердження імені та розташування теки “Обране”.

Додати закладку? Без проблем

 

Панель вкладок

Кнопка “Панелі вкладок” розташована у правій частині екрана: вгорі на iPad і внизу на iPhone. Натиснувши її, запускається карусельний перегляд віконець відкритих вкладок. Однак, long-press виявляє ще кілька варіантів.

Тривале натискання на панель вкладок покаже список дій. Можна закрити усі відкриті вкладки в одному вікні або закрити поточну. Можна швидко відкрити нову вкладку чи то у звичайному режимі, чи у режимі приватного перегляду.

Якщо зробити таку ж дію на iPad, з’являться опції для Split View вкладок. Не хвилюйтеся про перетягування та виведення вкладок на бік дисплея.

Тривале натискання на панель вкладок покаже список дій

Відкрити нову вкладку

Якщо випадково закрили вкладку і хочете повернутися до неї, дією за умовчуванням була б відкрити історію і прочесати її для знаходження сторінки. Ви можете значно пришвидшити це за допомогою long press.

Натисніть і тримайте кнопку “Додати нову вкладку” (символ +) щоб переглянути нещодавно відкриті вкладки. Це може стати у нагоді, коли випадково відправили вкладку у небуття або у голові сидить думка, що треба щось переглянути. “Додати вкладку” кнопка завжди помітна на iPad, на iPhone, лише знайдіть “+” на екрані перегляду, попередньо натиснувши на панель вкладок.

Символ + допоможе переглянути нещодавно відкриті вкладки

 

Done

Якщо ви вже перебуваєте на екрані перегляду вкладки і хочете видалити всі відкриті вкладки, можете натиснути на кнопку Done і обрати у меню, що спливає, опцію “Закрити усі відкриті вкладки”.

iPad користувачі також побачать опцію у цьому меню, яка відкриє Split View, а також яка об’єднає усі вкладки.

Натискання на кнопку Done розкриє нове меню

 

Лінк на веб-сторінці

Натискання на лінк на веб сторінці звісно відкриває його. Якщо натискати long press, то можна отримати доступ до різноманітних дій. Список дій включає повну URL-адресу активованого вами посилання. З’являться варіанти “Відкрити у новій вкладці” чи навіть “Додати до списку читання”, не відкриваючи його. Можна скопіювати URL-адресу, аби вставити її в іншу програму. Користувачі iPad, знову інформація про Split View. Цього разу Split View можна запускати прямо з цього меню.

Якщо посилання пов’язане зі стороннім додатком, в таблицю дій також буде включено “Відкрити програмою”.

Список дій включає повну URL-адресу активованого вами посилання

Зображення з веб-сторінки

Long-press на зображенні збереже його чи скопіює до буфера обміну. Якщо зображення є гіперпосиланням, меню буде включати дії з URL-адресою, про які йдеться вище.

Зауважте, що деякі веб-сайти навмисно вимикають взаємодію користувачів із зображеннями. У цих випадках, натискання нічого не вдіють.

Long-press на зображенні збереже його чи скопіює до буфера обміну

 

Улюблені іконки

Коли відкрити нову порожню вкладку, видно попередній перегляд інших. Так ось, за допомогою тривалого натискання на ці картинки, їх можна перевпорядкувати на свій смак.

Іконки можна перевпорядкувати на свій смак

 

Оновлення сторінки

Після того, як сторінка завершила завантажуватись, ви можете виконати long press на перезавантаження, аби знайти деякі гарячі клавіші. Наприклад, перезавантажуючи сторінку, можна попросити Safari прикинутися, що поточний веб-сайт – для настільних ПК. Це не надійна функція, але вона у певні моменти спрацьовує.

Якщо встановлений Content Blocker, з’явиться опція “Перезавантажити без блокерів контенту”.

Оновлення сторінки також має приховані функції з клавішами

 

Новинка для iOS 11: Safari може автоматично запускати режим читання для вибраних доменів

Щоб увімкнути це, перейдіть на сторінку, яка підтримує режим читання. Далі натисніть на символ “Reader” (три лінії) в URL барі. Це дозволить відкрити вікно для ввімкнення автоматичного режиму читання. Увімкнення цієї опції означає, що кожна сторінка відкриватиметься у режимі читання, якщо він доступний, тому доведеться щоразу його вимикати.

Safari може автоматично запускати режим читання для вибраних доменів

Тож, це 10 речей, які можна робити у Safari за допомогою long-press.

Список порад склав 9to5mac.com