З осіннім релізом Apple ми бачимо, що Wi-Fi 6E продовжує з’являтися в лінійці продуктів Apple. За винятком MacBook Air, всі комп’ютери Mac тепер підтримують Wi-Fi 6E. На iPhone, iPhone 15 Pro та iPhone 15 Pro Max підтримують Wi-Fi 6E. На iPad Wi-Fi 6E підтримують лише iPad Pro 11-дюймовий (4-го покоління) або iPad Pro 12,9-дюймовий (6-го покоління). Чи наближається переломний момент, коли настав час почати розглядати розгортання Wi-Fi 6E? А як щодо Wi-Fi 7?

Які переваги Wi-Fi 6E?

Wi-Fi 6E – це абсолютно новий світ для Wi-Fi. Якщо ви працюєте в індустрії Wi-Fi досить довго, ви знаєте, що ми мали цю битву між 2,4 ГГц і 5 ГГц. 5 ГГц набагато швидший і чистіший, але він не просунувся так далеко, як 2,4 ГГц, а також витрачає більше заряду акумулятора. 2,4 ГГц – це переповнений діапазон. Він має лише 3 канали, що не перекриваються. У щільному середовищі складно уникнути міжканальної інтерференції. Я думав, що 5 ГГц з часом витіснить 2,4 ГГц, але технологія Wi-Fi 6 фактично повернула 2,4 ГГц. Його явно важче вбити, ніж Термінатора.

Якщо Wi-Fi 6 був 4-смуговим шосе, то Wi-Fi 6E – це 8-смугова автомагістраль, на якій дозволена лише певна швидкість. Wi-Fi 6E використовує спектр у діапазоні 6 ГГц, який може вмістити до семи каналів 160 МГц або чотирнадцять каналів 80 МГц. Цей додатковий спектр значно збільшує пропускну здатність, доступну для Wi-Fi пристроїв, що особливо корисно в місцях великого скупчення людей. Wi-Fi 6E – це, на мою думку, найбільше оновлення Wi-Fi за багато років. Пристрої, які підтримують Wi-Fi 6E, мають зворотну сумісність зі старішими технологіями Wi-Fi, а пристрої, які не підтримують Wi-Fi 6E, не можуть працювати в діапазоні 6 ГГц. Це все одно, що сказати, що з’явилося нове шосе, яким можуть їздити лише електромобілі. На ній буде набагато менше людей. Отже, ми маємо ситуацію, коли є нова технологія Wi-Fi, яка є досить революційною, і вона швидко поширюється на всю платформу Apple. Технологія Wi-Fi 6E існує вже кілька років, але, як і будь-яка нова специфікація, їй потрібен час, щоб потрапити на пристрої.

Чи настав час розгортати Wi-Fi 6E?

Якщо ви розгортаєте новий парк пристроїв Apple для школи або офісу, які підтримують Wi-Fi 6E, то так, я думаю, настав час подумати про розгортання Wi-Fi 6E, щоб відповідати йому. Wi-Fi 6E в деякому роді “не є трендом місяця”, оскільки точки доступу Wi-Fi 7 починають витісняти його на вищому рівні. Я розповім більше про Wi-Fi 7 в одній з наступних статей, але я думаю, що до того, як він замінить Wi-Fi 6E в пристроях Apple, залишилося ще кілька років. Apple ніколи не розгортає новий стандарт Wi-Fi першою, оскільки ранні версії, як правило, є досить вибагливими до заряду акумулятора. Wi-Fi 7 в ідеальному середовищі справді має значні покращення продуктивності, але для цього потрібно багато чого зробити, щоб побачити це збільшення швидкості.

Так, Wi-Fi 6E дорожчий за Wi-Fi 6. Ви можете помітити різницю в ціні між точкою доступу UniFi 6E і точкою доступу UniFi Wi-Fi 6. Вона дорожча, але якщо ви розгортаєте 6E-сумісні пристрої сьогодні, я думаю, має сенс розглянути можливість модернізації хоча б частини вашої мережі для підтримки 6E. Якщо ви все ще використовуєте пристрої Wi-Fi 6, наприклад, MacBook Air, ви, ймовірно, можете використовувати Wi-Fi 6, поки не з’являться пристрої Wi-Fi 6E.

Оригінал статті на сайті 9to5mac.com

Mosyle – це єдине рішення, яке повністю інтегрує п’ять різних додатків на єдиній платформі, призначеній лише для Apple, що дозволяє компаніям легко та автоматично розгортати, керувати та захищати всі свої пристрої Apple. Понад 38 000 організацій щодня використовують рішення Mosyle для автоматизації розгортання, управління та захисту мільйонів пристроїв Apple. Отримайте БЕЗПЛАТНИЙ обліковий запис сьогодні та дізнайтеся, як ви можете перевести свій парк Apple на автопілот за ціною, в яку важко повірити.

Для отримання інструкції як зареєструвати компанію на безплатне користування більшою частиною сервісів Mosyle MDM для парку до 30 одиниць, заповніть, будь ласка, форму нижче

Універсальна бізнес форма