Друге покоління Apple Watch Ultra пропонує більше можливостей у пристрої, який виглядає як оригінал. Ось чим оновлений пристрій відрізняється від свого попередника.
Apple представила перший Apple Watch Ultra у 2022 році – міцний пристрій для екстремальних видів діяльності, дизайн якого відрізняється від інших моделей Apple Watch. Наступне покоління компанія анонсувала у вересні 2023 року, назвавши його Apple Watch Ultra 2.

Він має оновлений дисплей, новий процесор та інші внутрішні елементи, а також новий спосіб взаємодії користувачів з ним. Новий пристрій також є вуглецево-нейтральним, оскільки Apple працює над скороченням викидів парникових газів у матеріалах, електроенергії та транспорті.

Apple Watch Ultra 2 та Apple Watch Ultra – розміри корпусу, матеріали та вага

Розміри обох версій залишаються незмінними. Apple представляє обидві ітерації Apple Watch Ultra у форматі 49 мм, що більше, ніж в інших моделей серії Apple Watch.

Вони виготовлені з титану, що забезпечує довговічність і стійкість до корозії, що є звичайною справою для пристрою, натхненного міцним стилем.

Щодо інших фізичних характеристик Apple Watch Ultra та Apple Watch Ultra 2, то обидва пристрої мають однакові розміри та вагу. Годинники мають розміри 49 мм на 44 мм на 14,4 мм, зберігаючи значний, але зручний розмір, який вміщує унікальний набір функцій, що пропонуються пристроями.

Оскільки обидва пристрої можна використовувати під час плавання, вони мають підвищену водонепроникність до 100 метрів за стандартом ISO 22810 для обох пристроїв. Apple також заявляє, що їх можна використовувати для рекреаційного підводного плавання на глибині до 40 метрів.

Apple Watch Ultra 2 та Apple Watch Ultra – дисплей

Яскравість OLED-дисплея Always-On Retina LTPO OLED в Apple Watch Ultra становить до 2 000 нт., а в Ultra 2 – до 3 000 нт. Більше того, дисплей може знизити яскравість до одного нт., щоб не заважати іншим у темряві.

Модульний циферблат Ultra є помітним доповненням, яке використовує великий дисплей для відображення даних у реальному.

Кожен варіант Apple Watch Ultra може похвалитися чіткою роздільною здатністю дисплея 410 x 502 пікселів, що забезпечує чітке та яскраве зображення для кращого користувацького досвіду. Висока роздільна здатність забезпечує детальне та чітке відображення текстів, зображень та іншого контенту на екрані годинника.

Оновлена структура дисплея покращує функцію ліхтарика на Apple Watch Ultra 2, дозволяючи користувачам повертати цифрову коронку, щоб збільшити яскравість вдвічі для миттєвого покращення освітлення.

Apple Watch Ultra 2 та Apple Watch Ultra – процесор

Після використання процесора S8 у першому Apple Watch Ultra, Apple оновила процесор або систему в корпусі (SiP) в Apple Watch Ultra 2, встановивши чіп S9. S9 забезпечує роботу вбудованої в пристрій Siri, здатної конфіденційно і безпечно отримувати та записувати дані про стан здоров’я.

Apple Watch Ultra 2 має оновлений 4-ядерний нейронний процесор, який виконує операції машинного навчання вдвічі швидше, ніж його попередник.

Крім того, завдяки чіпу S9 точність диктування в Apple Watch Ultra 2 збільшилася на 25%. Це покращення гарантує більш точні переклади з голосу на текст, покращуючи користувацький досвід та забезпечуючи швидкі відповіді.

Чіп процесора Ultra Wideband в Apple Watch Ultra 2 був оновлений до версії другого покоління, що підвищило точність визначення місцезнаходження iPhone, який знаходиться поруч.

Apple Watch Ultra 2 та Apple Watch Ultra – здоров’я та фітнес

Обидві моделі Apple Watch Ultra мають функції здоров’я та фітнесу. Помаранчева кнопка “Дія” на бічній стороні кожної моделі дозволяє миттєво розпочати тренування.

Для таких заходів, як тріатлон, або будь-якої активності, що включає поєднання плавання, їзди на велосипеді або бігу, функція мультиспортивних тренувань в watchOS 9 включає автоматичне визначення для плавного переходу між різними тренуваннями. Моделі Apple Watch Ultra мають достатній час автономної роботи, щоб підтримувати більшість користувачів протягом тривалого триатлону.
Кнопка “Дія” може запускати тренування і полегшувати перехід до наступного етапу користувацького тренування або до наступного етапу вправи Multisport. Крім того, її можна використовувати для позначення відрізків для оптимального темпу та прогнозування дистанції для бігунів на доріжці.

Додаток Oceanic+ на обох моделях дає змогу займатися рекреаційним підводним плаванням і фрідайвінгом, надаючи користувачам такі важливі дані, як глибина і час, що минув під час занурення, а також сповіщення про цільову глибину.

Завдяки watchOS та фізичним датчикам обидві моделі Apple Watch Ultra можуть реєструвати психічний стан за допомогою програми Mindfulness, відстежувати температуру, щоб жінки могли зрозуміти свій менструальний цикл за допомогою програми Cycle Tracking, вимірювати рівень кисню в крові, знімати ЕКГ з зап’ястя та відстежувати стадії сну.

Apple Watch Ultra 2 та Apple Watch Ultra – акумулятор і сховище даних

Батарея Apple Watch Ultra може працювати до 36 годин у режимі Wi-Fi або 18 годин у режимі стільникового зв’язку. Apple Watch Ultra 2 має такий самий 36-годинний час автономної роботи в “звичайному” режимі, але може збільшити його до 72 годин у режимі низького енергоспоживання.

Заява про цілоденну роботу акумулятора ґрунтується на наступній схемі використання: 180 випадків перевірки часу, отримання 180 сповіщень, використання додатків протягом 90 хвилин і 60-хвилинне тренування під час прослуховування музики через Apple Watch за допомогою Bluetooth – і все це протягом 36 годин.

Час автономної роботи було перевірено за допомогою тестів, проведених компанією Apple з попередніми версіями моделей Apple Watch Ultra, оснащеними GPS і стільниковим зв’язком і підключеними до iPhone.

Крім того, Apple Watch Ultra 2 має ємність пам’яті 64 ГБ, що вдвічі більше, ніж у моделі Apple Watch Ultra на 32 ГБ. Збільшений обсяг пам’яті дозволяє зберігати більше додатків, музики та інших медіафайлів безпосередньо на Apple Watch Ultra 2.

Apple Watch Ultra 2 та Apple Watch Ultra – інші особливості

Apple Watch Ultra 2 представляє новий спосіб взаємодії та керування пристроєм, не торкаючись дисплея. Коли користувачі двічі натискають великий і вказівний пальці разом, вони можуть відкривати Smart Stack з циферблата, відповідати на дзвінки, прокручувати віджети та активувати інші функції.

Функція працює на базі вдосконаленого нейронного движка в чіпі S9 і використовує новий алгоритм машинного навчання для аналізу даних з акселерометра, гіроскопа та оптичного датчика серцебиття. Алгоритм визначає закономірності незначних рухів зап’ястя і зміни кровотоку, які відбуваються при подвійному постукуванні великим і вказівним пальцями.

Чіп S9 також представляє асистента Siri з можливостями автономної роботи. Якщо запит користувача не вимагає інформації з Інтернету, Siri може запропонувати швидкі та надійні відповіді, такі як доступ до даних про стан здоров’я, встановлення таймерів та запуск тренувань.

Кожен варіант Apple Watch поставляється виключно в натуральному титановому кольорі. Альтернатив ні для кольору, ні для матеріалу, з якого виготовлений сам Apple Watch, немає.

Доступний вибір ремінців, серед яких Alpine Loop “для пригод на природі”, Trail Loop для загальних тренувань та Ocean Band, призначений для водних видів спорту та рекреаційного дайвінгу. Всі вони пропонуються в різних кольорах.

Apple Watch Ultra 2 та Apple Watch Ultra – що купити

Попри деякі вдосконалення, новий Apple Watch Ultra 2, ймовірно, не буде потрібен кожному користувачеві Apple Watch Ultra. Варто звернути увагу на яскравіший дисплей, більший обсяг пам’яті та режим низького енергоспоживання.

Apple Watch Ultra вже є високопродуктивним смарт-годинником з більшістю тих самих функцій, що й модель другого покоління. Його дисплей, функції для здоров’я та фітнесу, а також час автономної роботи заслуговують на похвалу, і для багатьох цих функцій буде більш ніж достатньо для повсякденного використання.

Якщо користувачі не мають унікальних потреб, які можуть бути задоволені лише за допомогою Apple Watch Ultra 2, вони навряд чи втратять більшість функцій, якщо залишаться з моделлю першого покоління.

Оригінал статті на сайті appleinsider.com