У macOS Sonoma в Safari з’явилася нова функція “Add to Dock”. Я дуже зрадів цій функції, коли вона була анонсована, тому що знаю, наскільки вона може трансформувати розгортання macOS на підприємствах (з деякою допомогою від Apple). Вебдодатки панують над багатьма корпоративними інструментами, і “Add to Dock” зробить цю ситуацію набагато кращою.

Бредлі Чемберс керував корпоративною ІТ-мережею з 2009 по 2021 рік. Завдяки своєму досвіду розгортання та управління брандмауерами, комутаторами, системою управління мобільними пристроями, Wi-Fi корпоративного рівня, 100-ма комп’ютерами Mac та 100-ма iPad, Бредлі розповість про те, як ІТ-менеджери Apple розгортають пристрої Apple, будують мережі для їх підтримки, навчають користувачів, про історії з практики управління ІТ, а також про те, як Apple може покращити свої продукти для ІТ-відділів.

Коли я працював над своїм першим розгортанням macOS у 2009 році, я знав про можливості вебдодатків. Ми вже використовували Google Apps для домену (тепер відомий як Google Workspace). Звичайно, macOS Sonoma тоді ще не існувало, тому мені довелося використовувати додаток для створення власних вебдодатків. Це працювало чудово! У додатку Gmail навіть були значки для непрочитаних повідомлень. Спочатку я створив такі для Документів, Пошти та Календаря. Це був чудовий спосіб допомогти людям відійти від світу Windows, який керувався доступом до Outlook на Exchange (ми зробили ці дві міграції досить близько один до одного).

Перейдемо до сьогодення, та сама організація все ще використовує Google Workspace, але також додала незліченну кількість інших “додатків”, таких як HR-портал, студентська SIS тощо. Функція “Add to Dock” для Safari допоможе користувачам отримати доступ до цих додатків без необхідності захаращувати екран закладок.

Apple повинна розширити функцію “Add to Dock” в Safari до управління пристроями
Хотілося б, щоб це сталося вже цього року, але я дуже сподіваюся, що Apple планує додати функцію “Додати в док” в Safari як API для керування пристроями. Ідея схожа на те, як ІТ-адміністратори можуть розгортати веб-додатки, так само як вони це роблять з традиційними додатками для macOS. Я уявляю собі вікно, де ви завантажуєте URL-адреси, даєте назви та навіть дозволяєте користувацьку іконку (або за замовчуванням), а потім ви можете масштабувати ці програми для різних груп пристроїв. Після розгортання пристроїв їх можна було б автоматично налаштовувати за допомогою SaaS-продуктів компанії прямо на Dock macOS з першого входу.

Оновлювати ці програми після їхнього встановлення немає сенсу, але оновити URL-адресу в майбутньому буде дуже просто. Припустимо, що компанія встановила своє рішення для розрахунку заробітної плати на Dock macOS, але згодом переходить на нове рішення – підтримка управління пристроями дозволить легко оновити URL-адресу і перенести її, коли відбудеться перехід на нову систему. Якщо припустити, що логін знаходиться за логіном SSO, працівникам не потрібно буде нічого робити, окрім як вивчити новий інтерфейс – без нового додатку чи нового логіну.

Я поспілкувався з деякими людьми з індустрії MDM про альтернативи, поки Apple не випустить цю функцію, і не схоже, що це буде можливо за допомогою сценаріїв. Ця функція легко впроваджується, і я сподіваюся, що вона буде вбудована в macOS 15 у 2024 році.

Статті Apple @ Work надаються вам завдяки Mosyle, єдиній уніфікованій платформі Apple. Mosyle – це єдине рішення, яке повністю інтегрує п’ять різних додатків на єдиній платформі, призначеній лише для Apple, що дозволяє компаніям легко та автоматично розгортати, керувати та захищати всі свої пристрої Apple. Понад 38 000 організацій щодня використовують рішення Mosyle для автоматизації розгортання, управління та захисту мільйонів пристроїв Apple. Отримайте БЕЗПЛАТНИЙ обліковий запис сьогодні та дізнайтеся, як ви можете перевести свій парк Apple на автопілот за ціною, в яку важко повірити.

Оригінал на статті 9to5mac.com

Для отримання інструкції як зареєструвати компанію на безплатне користування більшою частиною сервісів Mosyle MDM для парку до 30 одиниць, заповніть, будь ласка, форму нижче

Універсальна бізнес форма