Apple випустила абсолютно нову лінійку MacBook Pro, і вона суттєво відрізняється від попередньої. З’явилася нова модель початкового рівня, чудовий новий колір і вища швидкість роботи, а це означає, що багато людей зададуться питанням, чи достатньо хороша їхня стара машина. Ми допоможемо вам вирішити, чи варто переходити на новий MacBook Pro.

Ключовий фактор, який слід врахувати: яким MacBook ви зараз користуєтеся, і наскільки покращення ви отримаєте від оновлення?

У вас є M2 Pro/M2 Max MacBook Pro (14-дюймовий/16-дюймовий)

Чи варто вам оновитися? Ні
Чому? M3 Pro/M3 Max пропонують приємний приріст швидкості порівняно з попередниками M2 Pro/M2 Max, але це не є чимось особливо помітним порівняно з попереднім поколінням. В іншому, екран і характеристики практично не відрізняються, тому ви будете задоволені своїм M2 Pro/M2 Max принаймні ще одне покоління – особливо з огляду на те, що ви володієте ним менше року.
Кому варто зробити апгрейд? Якщо вам просто необхідно мати найновіший колір Apple, візьміть модель Space Black і продайте свій Space Gray.

Ваш MacBook Pro M2  (13-дюймовий)

Чи варто його оновлювати? Так
Чому?  MacBook Pro M2 ніколи не повинен був продаватися як машина класу Pro – або взагалі не повинен був продаватися. Він мав гірший чіп, екран і дизайн порівняно з моделями M2 Pro/M2 Max, і був не набагато швидшим за MacBook Air початкового рівня. Основною його перевагою була сенсорна панель Touch Bar. За 14-дюймовий MacBook M3 вам доведеться заплатити більше, але один лише дисплей вартий цієї ціни.
Кому не варто робити апгрейд? Той, хто хоче залишити Touch Bar, повинен тримати свій MacBook Pro M2  якомога довше.

Ваш M1 Pro/M1 Max MacBook Pro (14-дюймовий/16-дюймовий)

Чи варто оновлюватися? Можливо
Навіщо? Коли два роки тому з’явився MacBook Pro M1 Pro/M1 Max, він приніс суттєві зміни в лінійку: новий дизайн, включаючи 14-дюймову модель, значно покращений дисплей і, звичайно ж, значне оновлення процесорів Intel Core i7 та Core i9. Якщо ви придбали одну з базових конфігурацій, ви можете подумати про оновлення.
Кому не варто робити апгрейд? Якщо ви дооснастили свій M1 Pro/M1Max додатковою пам’яттю або оперативною пам’яттю, то його вистачить щонайменше на ще одне покоління. І хоча M3 Pro/M3 Max буде трохи швидшим, це не означає, що M1 Pro/M1 Max будуть повільними. В іншому, дисплей і дизайн майже не змінилися.

Ваш MacBook Pro M1 (13-дюймовий)

Чи варто його оновлювати? Так
Чому? З тих же причин, що і для моделі M2 вище. 14-дюймова модель M3 буде кращою з усіх боків, навіть якщо ви не зможете придбати її в кольорі Space Black.
Кому не варто робити апгрейд? Знову ж таки, все через сенсорну панель. Якщо вона вам подобається, залишайте її.

Ваш 16-дюймовий MacBook Pro (Intel Core i9)

Чи варто його оновлювати? Безумовно
Чому? Перший 16-дюймовий MacBook Pro від Apple був фантастичною машиною з чудовим дисплеєм і відмінною клавіатурою, але ми всі знали, що він був лише проміжним продуктом, доки Apple не перейшла на інші чіпи. Звісно, через рік базовий чіп M1 майже перевершив його, а M1 Pro просто знищив його. У новому 16-дюймовому MacBook Pro все значно покращено, тож якщо ви чекали слушного моменту, щоб зробити стрибок від Intel, зараз саме час.
Кому не варто оновлюватися? 16-дюймовий MacBook Pro 2019 року має дві переваги: Він все ще підтримує останню версію macOS (Sonoma) і має фантастичну клавіатуру. В іншому, це стара машина зі старим чіпом і старим дизайном. Чим швидше ви його позбудетеся, тим щасливішими будете.

Оригінал статті на сайті macworld.com