Як ви чуєте звук

Ваш слух — це комбінація взаємодії у вашому вусі, що перетворює звукові хвилі на сигнали, які може розуміти ваш мозок.

Коли звукові хвилі потрапляють до вуха, вони змушують вашу барабану перетинку і кістки всередині вуха вібрувати. Невеликі, уразливі волоски у вашому внутрішньому вусі перетворюють ці вібрації на електричні сигнали, що передаються до мозку. Відтак ваш мозок інтерпретує ці сигнали як звуки.

Вимірювання звуку

Звукові рівні вимірюється в децибелах (дБ) і зазвичай вважаються гучними, коли перевищують 80 децибелів. Гучність звуків, які ви чуєте, і тривалість їхнього впливу на вас можуть негативно позначитися на вашому слухові.

Навіть короткочасний вплив надто гучних звуків, як от на концерті, може викликати тимчасову втрату слуху. Тривалий, повторюваний вплив гучних звуків може пошкоджувати волоски у вашому внутрішньому вусі, що веде до перманентної втрати слуху.

Що гучніше звук, то чимраз менше часу слід лишатися під його впливом. Наприклад, ви можете слухати (тобто чути) звук дорожнього руху в місті (80дБ) протягом 5 1/2 годин на день без жодних наслідків. А от вплив звуку мотоцикла (90дБ) вам слід обмежити до що найбільше 30 хвилин на день.

Як захистити свій слух

Існують прості способи захисту вашого слуху, якщо ви знаєте, що потрапите в зону впливу звуку високої гучності. Вушні затички, шумозахисні навушники або просто перехід у тихіше місце ефективно захистять ваш слух і зменшать вплив. Корисно також пам’ятати, що після довготривалого впливу вашим вухам потрібен відпочинок.

Читайте також статтю «Поняття втрати слуху»

Стаття підготована за матеріалами компанії Apple.

Універсальна бізнес форма