Дискусія про те, чи достатньо 8 ГБ оперативної пам’яті для комп’ютера Mac, точиться вже давно. Суперечки ведуться щонайменше з 2012 року, коли Apple випустила перший MacBook Pro з дисплеєм Retina, який починався з 8 ГБ оперативної пам’яті. У 2023 році Apple все ще пропонує 8 ГБ як базову конфігурацію для свого останнього 14-дюймового MacBook Pro, не кажучи вже про новий iMac M3. У поєднанні зі значною вартістю апгрейду до більшого обсягу пам’яті, рішення Apple знову викликало дискусії про адекватність і доцільність такої конфігурації.

Звичайно, комп’ютери Mac сильно змінилися за останнє десятиліття. По-перше, Apple більше не покладається на процесори Intel для роботи своїх машин, розробивши власний чіп Apple, який є швидшим та енергоефективнішим. Це пояснюється тим, що власні мікросхеми Apple використовують архітектуру “система-на-кристалі” (SoC), яка об’єднує кілька обчислювальних ядер (CPU), графічних ядер (GPU), кеш-пам’ять та кілька інших компонентів в одному фізичному корпусі.

 

Чіпи Apple серії M також використовують так звану “уніфіковану пам’ять”, яка знаходиться поряд з SoC. Використання компанією Apple цієї пам’яті з високою пропускною здатністю і низькою затримкою означає, що основний чіп уникає необхідності передавати дані між різними ділянками пам’яті, і робить пул пам’яті доступним як для CPU, так і для GPU, дозволяючи розподіляти його динамічно в залежності від поточного завдання.

 

Хоча загальним результатом такої інтегрованої архітектури SoC є краща продуктивність та ефективність, недоліком є те, що уніфікована пам’ять Apple незмінна і не може бути оновлена пізніше.

 

Вибір на користь більшого об’єму уніфікованої пам’яті також не є дешевим. Наприклад, перехід від базових 8 ГБ уніфікованої пам’яті до 16 ГБ або 24 ГБ коштує додатково $200 і $400 відповідно. Тому, купуючи новий Mac, важливо вибрати правильний обсяг пам’яті, який відповідає вашим індивідуальним потребам. Думки користувачів з цього приводу розходяться: дехто вважає, що 8 ГБ достатньо, а дехто відчуває нестачу оперативної пам’яті. Зрештою, все залежить від того, що ви хочете робити на своєму Mac. Ось основні фактори, про які слід пам’ятати.

8 ГБ або більше оперативної пам’яті?

 

Щоденні завдання та невелика навантаженість: Для базових завдань, таких як перегляд декількох веб-сторінок, редагування  текстових документів та споживання медіа, зазвичай достатньо 8 ГБ оперативної пам’яті. Сучасні комп’ютери Mac використовують такі функції, як стиснення пам’яті та інтелектуальний розподіл, які допомагають macOS працювати безперебійно навіть у багатозадачному режимі.

 

Професійні та творчі навантаження: Для більш інтенсивних завдань, таких як редагування відео, 3D-моделювання або розробка програмного забезпечення, 8 ГБ оперативної пам’яті може бути недостатньо, що, як показали незалежні тести, може призвести до сповільнення роботи та зниження ефективності. Це особливо актуально, якщо ви працюєте над складними проектами, які потребують величезних файлів і бібліотек контенту.

 

Підсумки

 

Зрештою, купуючи Mac, вибір на користь 8 ГБ оперативної пам’яті є економічно вигідним варіантом, якщо у вас невисокі вимоги до експлуатації, і вона забезпечує достатню продуктивність для виконання повсякденних завдань. Однак, якщо ви плануєте використовувати більш вимогливі програми, можливо, варто доплатити за більший обсяг пам’яті. Це зменшить ризик того, що пам’ять стане вузьким місцем у системі, і дозволить процесору Apple у вашому комп’ютері Mac працювати з максимальним потенціалом.

Оригінал статті на сайті macrumors.