CleanMyMac X quick scan

CleanMyMac X quick scan

З часом на Мак набирається купа сміття. Наповнюється смітник, кеш-файли також. Ще у системі є велікі фали мов, локалізацій та інші системні файли які більшості людей не потрібні у повсякденому використанню. Щоб видаляти сміття та мати на своєму Маку настільки багато вільного місця наскільки це можливо, ми в iLand вже багато років використовуємо програму CleanMyMac від MacPaw. У 2018 році компанія MacPaw до свого десятиріччя випустила нову версію програми — CleanMyMac X. Ми писали про утіліту CleanMyMac X у нашому матеріалі «Як прискорити роботу Mac», але ніколи не робили окремого огляду. Сьогодні виправляємо цю недбалість і запрошуємо детально ознайомитися з CleanMyMac X.

Більшу частину часу я використовую CleanMyMac щоб звільнити місце на диску свого Mac. Але CleanMyMac робить значно більше ніш просто сканування Mac на предмет наявності сміття та видалення його. Програма виросла за останні роки у набір утіліт які включають деінсталятор, планову перевірку стану системи, інструменти приватності, видалення великих та старих файлів та шредер файлів. Цей перелік виріс ще більше з виходом CleanMyMac X, яка також зазнала суттєвого редизайну.

CleanMyMac завжди мала великі колорові іконки з анімацією щоб демонструавти користувачеві що саме відбувається на кожному етапі чистки. Та CleanMyMac X пішла ще далі — сяючі напівпрозорі іконки з градієнтами займають найбільшу частину інтерфейсу програми. Програма також майже не має рамки вікна, дизайнери відмовилися від таких елементів як title bar(🇺🇦от як влучно написати українською?😀) та панелі інструментів. І хоча дизайн виглядає як відхід від традиційного вигляду програм на Mac, він є логічним та еволюційним продовженням попередніх версій CleanMyMac.

Зазвичай я починаю роботу з CleanMyMac з сканування, це один клік, та перехожу до до своїх звичайних щоденних задач. Коли CleanMyMac закінчує сканування я отримую повідомлення, дивлюся на результат, запускаю процес чистки і повертаюся до задач над якими працював. Як результат, анімація та інші візуальні елементи не заважають мені працювати але надають інформативний зворонтій щв’язок про те що саме зараз робить програма, якщо ви звикли слідкувати за діями програм.

Окрім нового вигляду MacPaw сверджує що CleanMyMac X знаходить сміття у три рази швидше, ніж попередня версія. Це складно перевірити. Програма дійсно здається працює швидше, але порявняти обидві програми на одному Маку напряму не вийде — у новій версії видалення великих файлів перемістили з меню «Кмітливого сканування»  до іншого розділу програми. З мого досвіду можу сказати, що сканування великих файлів було найповільнішою частиною роботи CleanMyMac 3, отже прибирання її з «Кмітливого сканування» вже б додало швидкості навіть без переписування коду програми. І дійсно, «Кмітливе сканування»(Smart Scan) дійсно працює швидше.

Оновлювач

модуль оновлень CleanMyMac X

модуль оновлень CleanMyMac X

У CleanMyMac X також з’явилася нова функцінальність. У програму додано модуль оновлень, який сканує ваші встановлені програми на предмет наявності оновлень для них. Це чудовий спосіб побачити всі програми на вашому Мак для яких є оновлення, незалежно завантажені вони з App Store чи ні.

Знешкоджувач загроз

видалення malware CleanMyMac X

видалення malware CleanMyMac X

Тепер CleanMyMac включає також модуль сканування шкіливих програм (malware). Malware-атаки на Mac більше не є чимось дуже рідким, як було колись, і чудово що швидка перевірка шкідливих програм також є частиною «Кмітливого сканування» за замовчанням.

Панель меню CleanMyMac також зазнала змін. Програма тепер надає набір даних, які раніше можна було знайти в системні утіліті macOS «Моніторинг Активності» або у програмах незалежних розробників як от iStat Menus. Також додали можиливість робити швидкий тест швидкості інтернету, звільнити оперативну пам’ять RAM, очистити смітник та запустити саму програму CleanMyMac.  Ця маленька програма дозволяє швидко зрозуміти у якому стані зараз ваш Мак, як швидко він працює, але може бути вимкнена у налаштуваннях (preferences) якщо вам це не цікаво.

Разом з новим дизайном та можливостями компанія MacPaw анонсувала нову цінову схему для CleanMyMac X. Раніше програма CleanMyMac 3 коштувала $39,95 на одного користувача. CleanMyMac X має три опції:

  • річна підписка $39,95/рік (приблизно $3,33/міс, 2 філіжанки кави)
  • одноразова повна ліцензія за $89,95
  • підписка у складі сервісу Setapp (розповімо пізніше)

Поточні користувачі CleanMyMac 3 можуть придбати підписку на CleanMyMac X із знижкою у 50%.

Програма CleanMyMac надійно працювала на нас роками, і приємно бачити як компанія MacPaw і надалі розвиває її. Нові функції та зміна дизайну мають збільшити аудиторію користувачів програми, особливо для нових корисутвачів. Але приємо відзначити що розробники також звертають увагу на фундаментальні речі, як то швидкість сканування — бо для допоміжної програми швидкість роботи є ключовим фактором.

Малий обсяг вільного місця на диску зараз є викликом для багатьох людей, особливо для тих у кого Mac ноутбук з маленьким SSD. Якщо ви стикнулися з майже забитим диском вашого Mac, спробуйте CleanMyMac X. Ця програма була чудовим способом повернути вільне місце з мінмальними зусиллями багато років, і сподіваюся буде ще багато років і надалі.

CleanMyMac X доступна прямо з сайту MacPaw (є безкоштовна демо-версія), а також як частина Setapp (про Setapp напишемо пізніше).

Універсальна бізнес форма