З часом робота комп’ютера Mac може заповільнюватися, це залежить від сценаріїв та інтенсивності використання. Тим кому треба просто читати сторінки в браузері можуть не помічати заповільнення. Тим, хто щодня інтенсивно використовує Mac, заповільнення роботи комп’ютера Apple буде більш наочним та незручним фактом.

Визначимо 3 основних шляхі прискорення роботи Mac:

  1. програмне прискорення
  2. прискорення “заліза”
  3. кардинальний спосіб

Розглянемо кожен спосіб більш детально.

Програмне прискорення комп’ютерів Mac

Будь яка сучасна масова операцйійна система розробляється із певною надмірністю — розробникам треба передбачити потреби сотні тисяч людей і додати під ці потреби певний обсяг коду. Також з часом у операційній системі накопичуються кеш-файли, залишки коду програм що більше не використовуються, зайві процеси від старих програм, застарілі плагіни для бразуерів якими також вже не користуються, різні потрібні і не дуже програми у автостарті облікового запису користувача. І з часом також просто закінчуєтья вільне місце на комп’ютері.

Отже перший шлях прискорення роботи комп’ютера полягає у розчистці існубчої системи. Цей спосіб шфидкий, потребує мало зусиль, але на виході дає найменше зростання швидкості роботи.

Якщо ви вирішили не звертатися в сервісний центр Apple а спробувати розчистити простір самостійно, вам знадобляться наступні інструменти.

Програма OnyX — безкоштовна утіліта для видалення зайвих або тих що не використовуються користувачем частин macOS. Програма потребує певного рівня розуміння процесів що відбуваються у системі щоб під час її роботи користувач не наробив собі проблем. За 21 рік роботи нам в сервісний центр iLand приблизно 15 разів приносили комп’ютери, які користувачі хотіли самостійно «почистити» програму OnyX та «не впоралися з керуванням».

Порада від iLand якщо це ваш особистий Mac: використовуйте цю програму тільки якщо ви добре розумієте що таке  кеш, екстеншени, LaunchService, щоденні/щотижневі та щомісячні скрипти. Тобто запускайте програму якщо рощумієте що ви робите.

Порада від iLand якщо це ваш робочий Mac: перед спробами прискорити ваш робочий Mac зверніться до системного адміністратора вашої компанії та запитайте його поради. Логіка тут така: якщо у результаті вашіх маніпуляцій буде пошкоджено систему, це виль’ється у простої у вашої роботі та роботі компанії, що не є бажаним результатом цієї статті.

Програма CleanMyMac X — платна програма з ідеальною репутацією від української компанії MacPaw. Програма призначена для користувачів з меншим рівнем технічної підготовки, вона працює надійно та безпечно для операційної системи та даних користувача.

Ваш Mac. Як новий.

За роки роботи на ринку серйсіний центр iLand жодного разу не стикався з проблемами через роботу програми CleanMyMac. Важливо! Не плутайте з шкідливою програмою MacKeeper!

Завантажити безкоштовну trial-вервісю можна за посиланням під банером нижче. Доречі програма CleanMyMac X має і українську локалізацію також

Якщо у вас виникли запитання чи уточнення, звертайтеся будь ласка до нашої технічної підтримки через чат на сайті або за телефоном (044)3230748.

Прискорення «заліза»

Стосовно прискорення «заліза» Mac є два варіанти:

  • чистка Mac
  • upgrade Mac

Чистка комп’ютера Mac

З часом у кожен комп’ютер Apple потрапляє певна кількість пилу, у регіонах з підвишеною вологістю або швидкими перепадам температур також може з’являтися конденсат. Також деградують характеристики термопасти, яка наноситься на поверхні центрального та графічного процесора для кращого відводу тепла. При досягненні певної критичної температури процессор сповільнює свою роботу щоб уникнути перегріву. В таких випадках сервісний центр iLand рекомендує зробити чистку комп’ютера.

Під час чистки інженери перевіряють стан комплектуючих, видаляють пил, змащують вісі вентиляторів охолоджувачів, замінюють термопасту на оригінальну термопасту від Apple японського виорбництва.

В результаті чистки робота комп’ютера Mac повертається до початкового стану: комп’ютер починає працювати тихіше та швидше.

Upgrade Mac

З появою тенденції до зменшення ваги комп’ютери Apple стають все тоншими, конструкція від модульної що можна зібрати переходить до «спаяної». Пайка відбувається на заводі, і руками користувача зробити апгрейд дедалі складніше. Деякі моделі все ще піддаются апгрейду, скиньте нам серійний номер чи модель вашого Mac — ми перевіримо таку можливість та запропонуємо вам варіанти прискорення.

Універсальна бізнес форма