Всі ми любимо техніку Apple за добре продумане програмне забезпечення. Програми та послуги компанії завжди тісно пов’язували кілька гаджетів в єдине ціле. Щось подібне намагаються робити конкуренти, але створити настільки багато кросплатформових ідей виходить не у всіх.

У різноманітті можливостей легко заплутатися або забути корисну опцію. Ми вирішили нагадати найпотрібніші і найважливіші фішки, які роблять зв’язку гаджетів Apple справжньою екосистемою.

 

1. Приймання дзвінків та СМС на будь-якому пристрої

 

 

Ця опція допомагає передавати з iPhone на інші свої гаджети телефонні виклики та СМС повідомлення. Так на дзвінок можна відповісти з iPad або з комп’ютера Mac. На них же вийде прочитати і відповісти на вхідне повідомлення.

Які вимоги: опція з’явилася давно, для її роботи потрібна iOS 8.1 і новіше. На комп’ютерах Mac має бути встановлена мінімум OS X Yosemite.

Усі пристрої повинні знаходитися поблизу і бути підключені до однієї Wi-Fi мережі. Працювати опція буде тільки на гаджетах з одним обліковим записом Apple ID.

Як налаштувати: переадресація дзвінка на iPhone налаштовується шляхом Параметри – Телефон – інші пристрої. Потрібно активувати пристрої, де працюватиме фішка.

Переадресація СМС налаштовується в розділі Параметри – Повідомлення – Переадресація. Тут теж можна вибрати гаджети, на які передаватимуться повідомлення з iPhone.

Не забудьте перевірити аналогічні опції на всіх своїх Mac і iPad, щоб дзвінки та СМС приходили на них. За замовчуванням функція ввімкнена і не потребує додаткових налаштувань.

Як це працює: коли все налаштовано правильно, вхідний дзвінок звучатиме на всіх гаджетах, СМС дублюватимуться в такий самий спосіб.

Крім цього активний телефонний дзвінок можна переключити з одного пристрою на інший, а за необхідності почати дзвінок можна прямо з комп’ютера.

 

2. Продовження роботи в тому ж додатку на різних пристроях

 

 

Цікава опція, яка, на жаль, не отримала підтримку більшості сторонніх програм. За задумом розробників з Купертіно, користувач може починати роботу на одному зі своїх гаджетів, а потім продовжувати на будь-якому іншому.

Зараз це працює зі стандартними додатками Safari, Пошта, Нотатки тощо. Зрозуміло, все працюватиме в рамках одного облікового запису Apple ID.

Які вимоги: на всіх пристроях має бути встановлена щонайменше iOS 8 і OS X Yosemite або новіше. Жодних додаткових вимог для роботи функції немає.

Як налаштувати: налаштовується шляхом увімкнення опції Handoff. Робиться це шляхом Параметри – Загальні – AirPlay і Handoff на iOS і в розділі Системні параметри – Загальні – AirDrop і Handoff на Mac.

Як це працює: якщо пристрої перебуватимуть поблизу, запустіть будь-який зі стандартних додатків на одному з них. Через секунду побачите іконку програми в Dock-панелі на Mac або в панелі багатозадачності на iPhone. Натисніть на неї і продовжте роботу з того ж місця на іншому девайсі.

 

3. Сімейний доступ, щоб ділитися контентом і покупками

 

 

З виходом iOS 8 з’явилася можливість об’єднувати кілька облікових записів Apple ID у сім’ю, щоб не платити багато разів за музику, ігри, фільми або вбудовані покупки.

Здебільшого опцію використовують із родичами або близькими, але часто в групу об’єднуються кілька користувачів, щоб спільно купувати контент або підписки Apple зі знижкою.

Які вимоги: потрібні пристрої на двох або більше облікових записах Apple ID. Підтримуються мобільні гаджети з iOS 8 і новіше або комп’ютери з OS X Yosemite чи свіжішою macOS.

Як налаштувати: на iPhone або iPad організатора сім’ї перейдіть у Параметри – Apple ID, iCloud, медіавміст і покупки – Сімейний доступ і виберіть пункт Налаштувати родину.

Буде потрібно запросити інших членів сім’ї за Apple ID, а потім дочекатися від них підтвердження.

Як це працює: після створення сім’ї організатор зможе ділитися контентом, підписками, місцем в iCloud і місцем розташування з іншими учасниками групи.

Усі необхідні параметри шарингу будуть розташовані в налаштуваннях iOS і macOS.

 

4. Роздача стільникових даних з iPhone на Mac

 

 

Для любителів працювати в полях буде корисна можливість поділитися інтернетом з iPhone на комп’ютер Apple.

Які вимоги: роздавати інтернет можна з будь-якого iPhone або iPad з GSM-модулем і встановленою сім-картою. Опція з’явилася ще в iOS 8.1 і підтримується більшістю сучасних пристроїв Apple.

Не забудьте перевірити, щоб роздавання інтернету було доступним у використовуваному тарифному плані.

Підключитися до такої точки доступу можуть мобільні гаджети на iOS 8 і новіше, комп’ютери Mac з OS X Yosemite і новіше, практично будь-який сучасний пристрій з Wi-Fi.

Як налаштувати: перейдіть у Параметри – Власний хот-спот – й активуйте головний тумблер Дозволити усім. При першому налаштуванні потрібно задати пароль для підключення.

Якщо ви використовуєте Сімейний доступ, то можна дозволити автоматичне підключення гаджетів кожного з членів сім’ї.

Як це працює: коли роздачу інтернету на iPhone налаштовано, можете активувати її через пункт керування. Затисніть блок із перемикачами Wi-Fi і Bluetooth, щоб побачити потрібний тумблер Власний хот-спот.

А ще активувати режим і підключитися можна через будь-який з особистих гаджетів Apple. Для цього, наприклад, на Mac виберіть ваш iPhone у переліку доступних точок доступу Wi-Fi.

 

5. Передача файлів між різними гаджетами по AirDrop

 

 

Найбільш часто використовуваною опцією у екосистеми гаджетів Apple є передача файлів між різними пристроями. Для цього ще в iOS 7 була додана зручна опція AirDrop. Одна з небагатьох фішок, які працюють не тільки в рамках одного облікового запису Apple ID, передавати файли можна на будь-який iPhone, iPad або Mac.

Які вимоги: більшість моделей яблучної техніки підтримують цю опцію. Необхідною умовою є iOS 7 для мобільних гаджетів і OS X Lion для комп’ютерів.

Складніше буде знайти робочий раритетний пристрій, на якому AirDrop не працює.

Як налаштувати: ця опція працює за замовчуванням і не потребує додаткового налаштування.

Якщо обмінюєтеся даними з користувачем, якого немає в списку контактів, переконайтеся, що на шляху Параметри – Загальні – AirDrop увімкнено видимість для всіх на 10 хвилин. Таке нововведення з’явилося з апдейтом iOS 16.2.

Як це працює: просто знайдіть меню Поділитися в будь-якому додатку і виберіть пункт AirDrop. Гаджет покаже список яблучних пристроїв поблизу, на які можна відправити файл.

Приймаючий пристрій при цьому обов’язково має бути розблоковано. Надіслати дані можна з будь-якого стандартного додатка, месенджера або файлового менеджера.

 

6. Керування вкладками Safari на різних пристроях

 

 

Однією з переваг браузера Safari на iPhone і Mac є зручна робота з вкладками на всіх девайсах. Відкриті сторінки можна продовжити переглядати на будь-якому зі своїх Apple пристроїв, а за потреби можна віддалено закривати вкладки.

Які вимоги: мобільні гаджети отримали нововведення в iOS 8, а комп’ютери Mac – з релізом OS X Yosemite. Гаджети мають бути прив’язані до одного запису Apple ID і мати доступ до iCloud.

Як налаштувати: опція ввімкнена за замовчуванням. Потрібно перевірити доступ до хмари для браузера Safari.

На iPhone і Mac це робиться в розділі Параметри – Apple ID, iCloud, медіавміст і покупки – iCloud – Safari.

Як це працює: просто користуйтеся вбудованим браузером iOS або macOS, а за потреби перенести вкладку, відкрийте застосунок на іншому пристрої та побачите перелік сайтів із першого девайса.

Потрібне меню розташоване в самому низу порожньої сторінки Safari. Тут же можна віддалено закривати вкладку на іншому девайсі боковим свайпом.

 

7. Загальний буфер обміну на всіх пристроях у рамках Apple ID

 

 

Логічним розвитком опції AirDrop є загальний буфер обміну, з ним не обов’язково ділитися даними через окреме меню, достатньо їх скопіювати й одразу вставити на іншому девайсі.

На відміну від зазначеної опції, буфер обміну працюватиме тільки на пристроях з одним обліковим записом Apple ID.

Які вимоги: опція з’явилася трохи пізніше за попередні опції. Для її роботи потрібні мобільні гаджети з iOS 10 або новіше і комп’ютери з macOS Sierra і новіше.

Усі девайси мають перебувати поблизу і працювати на одному записі Apple ID.

Як налаштувати: окремого налаштування ця опція не має. Головне, щоб було ввімкнено параметр Handoff на шляху Параметри – Загальні – AirPlay і Handoff на iPhone і iPad або аналогічну функцію на Mac на шляху Системні параметри – Загальні – AirDrop і Handoff.

Не вимикайте Bluetooth і Wi-Fi на всіх пристроях.

Як це працює: виділіть і скопіюйте будь-які дані на одному гаджеті, а потім вставте на іншому. Це може бути копіювання фотографії, тексту, посилання, замітки, файлу або інших даних. Підтримується робота з будь-якими стандартними та сторонніми додатками.

 

8. Розблокування Mac за допомогою Apple Watch

 

 

Комп’ютери Mac нових моделей оснащуються сканером Touch ID для швидкого розблокування або підтвердження деяких дій. Однак за наявності розумних годинників Apple цей процес можна значно спростити.

Mac буде сам знімати блокування при наближенні власника з годинником, а підтверджувати оплату на Mac без Touch ID зручніше через Apple Watch.

Які вимоги: для роботи потрібен будь-який Apple Watch з watchOS 3 або новіше і Mac мінімум під управлінням macOS Sierra.

Годинник і комп’ютер мають перебувати поблизу з увімкненим Bluetooth і Wi-Fi, а ще вони мають бути прив’язані до одного запису Apple ID.

Як налаштувати: на Mac перейдіть у Системні параметри – Touch ID і код-пароль (або Пароль для входу) і активуйте опцію Apple Watch.

Як це працює: після увімкнення або перезавантаження розблокуйте Mac за допомогою пароля адміністратора, а надалі розблокування відбуватиметься автоматично, коли підійдете до комп’ютера з вдягнутим годинником.

Якщо буде потрібно підтвердити оплату або змінити системну опцію, побачите запит на Apple Watch. Подвійне натискання на бічну кнопку підтвердить дію на комп’ютері.

 

9. Сканування документів на Mac через iPhone

 

 

Під час роботи з Mac іноді потрібно відсканувати або просто сфотографувати якийсь документ. Зрозуміло, можна зробити фото на iPhone, а потім передати його через вже згаданий загальний буфер обміну або AirDrop.

Набагато швидше це робиться за допомогою опції Камера Continuity.

Які вимоги: функція з’явилася в iOS 12 і macOS Mojave. Опція працюватиме на всіх пристроях з цією або новішою версією системи.

Як налаштувати: ніяких додаткових налаштувань не потрібно, просто розташуйте гаджети на одному обліковому записі Apple ID поблизу і переконайтеся, що на них увімкнено Wi-Fi і Bluetooth.

Як це працює: відкрийте будь-який стандартний додаток на Mac і через рядок меню виберіть пункт Файл – Вставити з iPhone або iPad. На мобільному гаджеті активується камера для зйомки, а готове фото автоматично перенесеться в потрібний додаток на комп’ютері.

 

10. Підпис файлів або замальовки на Mac за допомогою iPad

 

 

Це логічний розвиток попередньої опції, що дає змогу робити замальовки, підписувати документи або створювати скетчі й одразу ж вставляти їх у потрібному додатку на Mac.

Які вимоги: ця опція з’явилася в iOS 13, для її роботи потрібен будь-який сумісний мобільний ґаджет на цій версії системи або новіше. Комп’ютер Mac при цьому повинен працювати мінімум на macOS Catalina.

Як налаштувати: як і у випадку з попередньою можливістю, додаткових налаштувань робити не потрібно. Важливо, щоб гаджети працювали на одному обліковому записі Apple ID і перебували поруч з увімкненим Wi-Fi і Bluetooth.

Як це працює: щоб вставити скетч з iPad, намальований стилусом, у будь-якому стандартному застосунку виберіть пункт Файл – Вставити з пристрою – Додати замальовку: відкриється полотно для малювання на iPad, а готовий малюнок перенесеться на Mac.

Щоб просто підписати PDF-документ, підійде не тільки планшет з Apple Pencil, а й iPhone. Потрібно відкрити документ у режимі перегляду на Mac і вибрати індикатор підпису через iPhone.

 

11. Розширення робочого столу Mac на екран iPad

 

 

Опція SideCar стане в пригоді всім власникам ноутбуків з невеликими екранами. Вона дає змогу використовувати iPad як додатковий монітор для Mac.

Які вимоги: iPad має працювати під управлінням iPadOS 13 або новіше, а комп’ютер Mac на macOS Catalina або більш свіжій системі.

Обидва гаджети мають бути прив’язані до одного запису Apple ID.

Як налаштувати: на Mac перейдіть у Системні параметри – Дисплеї і натисніть “+” для підключення планшета, який перебуває поблизу.

Після додавання пристрою робочий простір буде розширено на екран iPad. Опцію можна активувати з налаштувань або з меню переміщення будь-якого вікна macOS.

Функція має кілька налаштувань, за їхньою допомогою можна змінити розташування iPad щодо екрана Mac.

Як це працює: за потреби розширити робочий простір на другий екран підключіть планшет через системні параметри macOS, або спеціальний індикатор у рядку меню.

Крім цього можна використовувати планшет у ролі єдиного монітора для стаціонарного Mac.

 

12. Трансляція контенту на Mac через AirPlay

 

 

Раніше технологія передачі звуку і зображення AirPlay застосовувалася тільки в телевізійних приставках Apple TV. З виходом macOS Monterey опція стала доступна на більшості сумісних комп’ютерів Mac.

Вивести картинку з iPhone, iPad або з іншого комп’ютера можна на монітор будь-якого відповідного яблучного ПК.

Які вимоги: потрібен комп’ютер Mac зі встановленою macOS Monterey і новіше.

Як налаштувати: налаштовувати нічого не потрібно, опція працює прямо з коробки. Головне, щоб гаджети перебували поблизу з увімкненим Wi-Fi.

Як це працює: на будь-якому гаджеті перейдіть у меню трансляції зображення (Пункт управління – Іконка з двома екранами), потім виберіть комп’ютер, який перебуває поблизу, і ввімкніть трансляцію звуку або картинки.

На великий екран можна вивести фото, відео, презентацію і навіть картинку мобільної гри.

 

13. Керування іншими гаджетами за допомогою клавіатури і миші Mac

 

 

Опція Universal Control трохи схожа на описаний вище SideCar, але працює трохи інакше. Екран Mac не розширюється на iPad, замість цього на планшет переноситься курсор macOS.

Так ви зможете швидко перевести фокус на планшет, що знаходиться поруч, і зробити кілька дій на ньому за допомогою клавіатури, миші або трекпада Mac.

Які вимоги: підійдуть планшети під управлінням iPadOS 15.4 і комп’ютери мінімум з macOS Monterey 12.3.

Як налаштувати: на iPad увімкніть опцію Handoff за шляхом Параметри – Загальні – AirPlay і Handoff, а на Mac активуйте аналогічний перемикач у розділі Системні параметри – Загальні – AirDrop і Handoff.

Після цього в параметрах дисплея Mac зможете вказати зручне розташування екрана iPad щодо монітора Mac. Загальна межа при цьому буде місцем переміщення курсору з одного гаджета на інший.

Як це працює: розблокуйте комп’ютер і планшет і спробуйте перенести курсор з Mac на iPad. Коли стрілочка перетвориться на кружечок, зможете керувати планшетом з комп’ютера. У цей час клавіатура Mac теж переключиться для управління iPad.

 

14. Спільний перегляд контенту і демонстрація екрану

 

 

Корисна опція з коронавірусних часів дозволяє віддалено споживати контент разом з іншими користувачами техніки Apple. Ви можете разом слухати музику, дивитися фільми, обговорювати побачене і навіть транслювати те, що відбувається на своєму екрані співрозмовнику.

Які вимоги: опція працює між пристроями різних користувачів. Головне, щоб вони були оновлені до iOS 15.1, iPadOS 15.1, macOS Monterey 12.1 або більш свіжих версій системи.

Як налаштувати: налаштовувати нічого не потрібно, все працюватиме за замовчуванням.

Як це працює: для початку потрібно зідзвонитися з одним або кількома користувачами по FaceTime, а потім активувати режим SharePlay через банер активного виклику.

 

15. Шаринг фото і відео через загальну медіатеку iCloud

 

 

Корисна можливість для тих, хто часто знімає фото і відео, а потім ділиться даними з друзями і родичами.

Які вимоги: функція працюватиме на всіх пристроях з iOS 16, iPadOS 16 і macOS Ventura. Додавати користувачів для спільного перегляду фото і відео можна за допомогою Apple ID. Це можуть бути як члени сімейного доступу, так і інші люди.

Як налаштувати: на iPhone перейдіть у Параметри – Apple ID, iCloud, медіавміст і покупки – iCloud – Фото, відкрийте розділ Спільна медіатека та натисніть Почати налаштування.

Далі потрібно запросити інших користувачів і дочекатися від них підтвердження. Після цього зможете розділяти фотографії на особисті та загальні прямо в застосунку Фото.

Як це працює: у стандартній галереї iPhone можна швидко відправити будь-яке фото або відео в загальну медіатеку. Перемикатися між особистими і загальними даними можна через бічне меню.

 

16. Використання iPhone як веб-камери для Mac

 

 

Це одна з найцікавіших і незвичайних можливостей найактуальнішої версії ПЗ від Apple. З її допомогою можна спілкуватися відеозв’язком з відмінною якістю картинки і крутими ефектами.

Які вимоги: будь-який смартфон з iOS 16 і новіше, крім iPhone 8 і iPhone X. З комп’ютерів підійде будь-який Mac сумісний з macOS Ventura.

Обидва гаджети мають працювати на одному обліковому записі Apple ID. Модулі Wi-Fi і Bluetooth мають бути ввімкнені.

Як налаштувати: на iPhone активуйте тумблер Функція безперервності за шляхом Параметри – Загальні – AirPlay і Handoff, а на Mac увімкніть опцію Handoff у розділі Системні параметри – Загальні – AirDrop і Handoff.

Як це працює: у додатку FaceTime, будь-якому месенджері з відеозв’язком або програмі, що використовує камеру Mac, переключіться на iPhone і почніть транслювати картинку з нього. Працює все без дротів, а на новіших моделях iPhone при цьому можна застосовувати відеоефекти і захоплювати картинку з робочого столу.

 

 

Якщо у вас є питання про екосистему Apple – заповніть форму нижче і ми з радістю вам допоможемо. 

Універсальна бізнес форма