Jamf проводить глибоке занурення в особливості роботи додатків для Mac, обговорюючи відмінності та подібності між різними типами додатків, а також пояснює, чому ця інформація важлива для адміністраторів Mac, відповідальних за управління пристроями, підтримання безпеки комп’ютерів Mac в їхньому парку, і як Jamf поєднує кращі практики з автоматизованими інструментами, щоб зробити процес управління виправленнями легким і простим.

Без сумніву, нашим вікном у світ є інтернет. Проте для більшості з нас вікном вибору є нативні додатки, а не веб-браузери. Щось у цих індивідуальних пісочницях, спеціально розроблених для конкретних цілей, є привабливим для нас.

Можливо, це простота маленької коробочки, яка просто стоїть у док-станції нашого комп’ютера?

Як адміністратор Apple, я постійно балансую між запобіганням доступу до програм, які становлять загрозу безпеці, та наданням користувачам широкого вибору програм, які допомагають їм виконувати свою роботу якнайкраще. У деяких випадках заборона доступу до додатків може порушити робочий процес працівника або знизити його продуктивність. Зрештою, наша відповідальність як ІТ-спеціалістів полягає в тому, щоб надати користувачам можливість виконувати свою роботу якнайкраще, використовуючи їхні технології та забезпечуючи при цьому безпеку організації. Тому наш обов’язок – забезпечити користувачів найкращим обладнанням та програмами, які допоможуть їм бути успішними та захищеними.

Різні типи програм для Mac

Проте програми напрочуд різноманітніші, ніж здається на перший погляд. Архітектура, на якій побудовано програму, може впливати на продуктивність Mac і, відповідно, на досвід користувачів. Давайте зануримося в різні архітектури додатків, наведемо кілька прикладів і пояснимо, коли кожен тип доцільно розгортати для ваших користувачів.

Нативні програми для Mac

Нативні програми – це програми, розроблені спеціально для платформи, на якій вони мають працювати. Нативні програми – це не веб-програми, і вони не взаємодіють з Rosetta 2. Тож чому нативні програми важливі? Нативні програми можуть використовувати певні апаратні можливості, архітектури програмування та функції програмного забезпечення для створення ефективної роботи. Нативний додаток для Mac, створений за допомогою SwiftUI або AppKit, може оптимізувати свою роботу для macOS, зберігаючи час автономної роботи та зменшуючи навантаження на процесор, пам’ять і графічний процесор.

Чудовим прикладом нативного додатку, що використовує архітектуру Apple, є гра, яка використовує Metal, власний графічний движок Apple. Гра, можливо, перенесена з Windows, швидше за все, спричинить значне споживання системних ресурсів порівняно з іншими іграми, написаними з урахуванням особливостей Mac. Використовуючи Metal, розробники можуть скористатися перевагами високопродуктивної графіки, доступної для процесорів Apple, без значного навантаження на комп’ютер Mac.

Існує три основні типи нативних програм для Mac: Apple Silicon, Intel та Universal. На перший погляд, усі три програми виглядають однаково, мають ідентичні функції та інтерфейси. Однак, як випливає з назв, різниця полягає в тому, який процесор підтримує кожен тип додатків. Програми Apple Silicon можуть працювати лише на процесорах серії M і не можуть працювати на старих машинах Intel.

Натомість програми Intel можуть працювати на комп’ютерах Mac з процесорами Intel або на комп’ютерах Apple Silicon Mac з Rosetta 2. Нарешті, програми Universal надають власну підтримку для обох архітектур процесорів без жодних компромісів. Більшість сучасних програм для Mac є універсальними, хоча деякі розробники можуть створювати дві окремі програми для користувачів Intel і Apple Silicon. Хоча програми Intel можуть працювати на Apple Silicon, запуск програм Universal або Apple Silicon забезпечує кращу продуктивність і довший час роботи від акумулятора.

Веб-програми

На відміну від нативного додатка, веб-додаток доступний лише через веб-браузер, тобто доступ до сервісу можливий лише при підключенні до Інтернету та обмежений можливостями конкретного браузера. Це означає, що замість того, щоб запустити додаток через док або пошук у Spotlight, користувач повинен запустити свій веб-браузер і зайти на веб-сайт сервісу – часто з проханням увійти в систему. Це створює багато труднощів для користувача.

Для порівняння, Google Docs – це веб-додаток, а Apple Pages – нативний. Перевага веб-додатків полягає в тому, що їх можна оновлювати на місці та вони легко доступні з будь-якого пристрою. Однак нативні додатки часто можна продовжувати використовувати навіть без підключення до Інтернету. Крім того, вони забезпечують набагато кращу продуктивність і час відгуку в цілому. Порадьтеся з постачальником програмного забезпечення, якщо ви не впевнені, чи варто використовувати нативний додаток, чи веб-додаток.

Гібридні програми

Гібридні додатки унікальні тим, що вони, по суті, є веб-програмами, які працюють в обгортці нативного додатка. Slack є чудовим прикладом цього. Slack створено за допомогою Electron – технології розробки додатків, яка використовується для ефективного створення крос-платформних додатків. Microsoft Teams та 1Password також використовують цю технологію.

Визначення архітектури програми

Інформація про те, чи використовує додаток SwiftUI, AppKit, Electron або іншу технологію розробки, не є легкодоступною в macOS. Цю інформацію зазвичай розкривають розробники. Однак у macOS можна легко визначити, чи є встановлений додаток Apple Silicon, Intel або Universal.

Для цього запустіть “Системний звіт” на вашому комп’ютері Mac і перейдіть до “Програмне забезпечення” > “Програми”. Там ви побачите список усіх програм, встановлених на вашому комп’ютері Mac, включаючи їхню назву, номер версії, джерело (App Store, відомий розробник або інше) і, звичайно, тип архітектури програми.

Інший варіант – завантажити Silicon Info з App Store. Ця невелика утиліта живе в меню вашого Mac і розповідає, для якої архітектури створено додаток: Apple Silicon, Universal або Intel, а також про те, чи перекладається програма за допомогою Rosetta 2.

Розгортання програм і каталог програм Jamf

Як ІТ-адміністратор, ви хочете надати своїм користувачам найкращі додатки, щоб оптимізувати їхню роботу з технологіями. Хоча користувачам доводиться використовувати веб-додатки в ситуаціях, коли нативні додатки недоступні – наприклад, у випадку з Jira та Google Workspace – нативні додатки завжди залишаються кращим вибором.

Як адміністратор Apple, який використовує рішення Jamf, ви повинні знати, яка архітектура підходить для ваших користувачів. Можливо, вам підійде додаток на базі Electron, наприклад, Slack з App Store, а можливо, ваша організація використовує Zoom, і вам потрібно переконатися, що ваші користувачі Intel отримують пакет версії Intel, а користувачі Apple Silicon – пакет версії Apple Silicon.

Незалежно від того, який додаток вам потрібно розгорнути, Jamf має все необхідне. Jamf Pro, Jamf School та Jamf Now пропонують адміністраторам кілька зручних способів розгортання додатків. Всі три сервіси дозволяють адміністраторам розгортати програми шляхом завантаження та розгортання пакетів, а також шляхом їх пошуку в Mac App Store, що є гнучким підходом до управління життєвим циклом додатків.

Jamf Pro робить ще один крок вперед, пропонуючи наш новітній спосіб розгортання додатків, App Installers, з каталогу додатків Jamf. Jamf App Catalog містить сотні програм для macOS від сторонніх розробників, які можна знайти, розгорнути та оновити автоматично завдяки можливостям Jamf Pro. Незалежно від того, чи є потрібний вам додаток в Apple App Store чи ні, вам не потрібно витрачати додатковий адміністративний час на створення та завантаження пакета вручну. Натомість використовуйте час ІТ-спеціалістів більш ефективно та використовуйте Jamf App Installers для оптимізації та автоматизації розгортання додатків – і оновлень – для парку macOS вашої організації!

Незалежно від того, чи є ваш додаток внутрішнім програмним забезпеченням, отриманим від постачальника або з App Store, Jamf дозволяє вам розгорнути правильні додатки для вашої організації, щоб досягти успіху в роботі з Apple

Універсальна бізнес форма