fbpx

Андрій ‘Ведомир’ Волинко
музикант-фрілансер

Ще до того як я придбав iPad Pro 11″, більшість щоденних задач виконував на старенькому iPad 4, тільки зрідка відкриваючи ще старіший MacBook Air. Переді мною був вибір: оновити комп’ютер чи айпад. Вибрати було нескладно.

Для мене iPad має кілька критичних переваг. По-перше, він завжди підключений до інтернету. По-друге, це комп’ютер, що завжди під рукою; витягнути і розблокувати його — це справа трьох секунд. Крім того, дуже важливою є якість екрану: технологій True Tone і ProMotion вже достатньо, щоб вибрати iPad.

Екрани на SpringBoard я розділив наступним чином: на першому у мене найбільш уживані програми, на другому музичні, третій — для фото, а на наступних знаходиться решта, несортована.

На всі випадки життя

Фрілансерський спосіб життя і роботи передбачає багато спілкування, переписок і самостійну організацію власного часу. Тому найважливіші програми це Календар, Things (без GDT ніяк!), Пошта, Messenger і Facebook. В Польщі, де я живу, інші соціальні платформи і месенджери майже не використовуються, натомість продукти Facebook Inc. для мене є абсолютно необхідними. Це водночас і засіб спілкування, важливіший навіть за телефон, і середовище для реклами і промоції, створення мережі контактів, пошуку роботи.

Ситуація з файлами в iOS поступово покращується, але все ще складнувата. Впоратися зі зберіганням файлів мені допомагають Documents від Readdle, пов’язані з iCloud і Dropbox. Також раджу Scanner Pro і PDF Expert від того ж розробника.

Потреба в офісних програмах у мене невелика, її повністю задовольняють продукти від Apple та Google. Calculator Pro від Apalon та крутий Notability доповнюють пакет.

В стандартних Нотатках (у яких я пишу цей текст) у мене вже понад 500 елементів. Колись пробував Evernote і Microsoft OneNote, але Нотатки перемогли. Все, що не знаходить місця в Things і має бути під рукою, знаходиться там, акуратно розкладене по майже 30 папках.

Паролі зберігаються одночасно в 1Password і В‘язці, і я ще не вирішив, хочу все перенести до В‘язки чи ні. Особисту бухгалтерію веду в MoneyWiz 3 Standard, допомагають клієнти банків, у яких є мої рахунки.

У папці «Навігація» знаходиться тріо: Apple Maps, maps.me, Google Maps. З мапами в мене складається так, що краще мати різні служби, бо життя занадто несподіване 😉 JakDojadę — це польський сервіс, що шукає маршрут з використанням громадського транспорту (який майже завжди ходить за розкладом ❤️). Без нього нема життя ані в своєму місті, ані в подорожах. Програми служб таксі теж іноді стають в нагоді.

У папці «Навчання» — програми goodEar з сольфеджіо (слух треба розвивати весь час), а також Khan Academy і Swift Playgrounds, щоб мозок розминався і в точних науках.

YouTube — це мій телевізор, на якому зараз є багато хорошої продукції, автоматично підібраної за моїми інтересами. Книги з iBooks читаю рідко, зате часто слухаю в дорозі (з телефону). Yahoo Weather досить точно передбачає погоду, а старенька Pillboxie нагадує про прийом ліків.

Ігри — це скоріше мрія, бо важко знайти на них час. Тому якщо вже граю, надаю перевагу найкращим продуктам з App Store.


Музика

Музика — це моя професія і моє хоббі одночасно. iPad дуже допомагає в тому і іншому. Крім уже згаданої серії goodEar, найбільш вживані програми — це менеджер нот forScore, функціонал якого виходить далеко поза сортування і анотацію PDF, і метроном Tempo Advance.

В iWriteMusic я пишу ноти, GarageBand і Auria Pro разом з моїм звуковим інтерфейсом iConnectAUDIO4+ дозволяють робити дива. Також GarageBand має чудову емуляцію барабанної установки, тому на деякі свої виступи я беру тільки iPad, аудіоінтерфейс і Zendrum — перкусійний MIDI-контролер.

Без iReal Pro не обходиться, мабуть, жоден сучасний джазовий музикант. А серія SessionBand Jazz дозволяє легко створити backtrack у потрібному стилі для занять з інструментом чи для вокалу, що звучатиме досить реалістично.

Стандартний диктофон витіснив програму Voice Record 7, якою я користувався на iOS 9, передусім для запису репетицій.


Фото

Основне моє немузичне хоббі — це мобільна фотографія, якою я займаюся вже понад 8 років. Зараз iPad Pro є моїм фотоапаратом, а також інструментом для обробки і публікації світлин до Instagram.

Майже завжди я роблю фото стандартною камерою. Найчастіше обробляю в Snapseed, потім в Instagram. Нещодавно обзавівся пакетом від Serif — Affinity Photo і Affinity Designer (друга потрібна в першу чергу для дизайну плакатів). Довелося витратити чимало часу на перегляд навчальних відео від розробника, але тепер обробки світлин і фотоманіпуляції виконую дуже швидко.

Програмою NightCap іноді роблю нічні фото з довгою витримкою. А ще тут скромно лежить потужний агрегат Air Video HD — клієнт, який разом з сервером на комп’ютері робить з айпада чудовий мобільний кінотеатр.

Дуже дивує, що Instagram досі не спромігся зробити версію для iPad, тому для перегляду стрічки в максимальній роздільній здатності (бо в мене там переважно художні фото) на першому екрані я тримаю ярлик до веб-версії сервісу.


На кінець

Дуже рідко заглядаю до Twitter і Skype. iMessage та FaceTime теж не вдалося задіяти на повну. Іноді користуюся словником Glosbe і Google Translate, а також iMovie, duet, TeamViewer. Є ще кілька програм «про всяк випадок» у різних категоріях, які іноді не витримують випробування, і я їх видаляю.

Більшість моїх задач на iPad Pro 11”з 256 Гб пам‘яті виконуються легко і приємно. Сподіваюся тільки, що Apple невдовзі упорядкує хаотичну роботу з файлами і дозволить роботу з довільними зовнішніми USB-накопичувачами.

Фото: Михайло Капустян 

 

Ще цікаві ідеї про домашні екрани iPad та iPhone читайте за тегом «homescreen». Сподобався матеріал? Поширте для друзів через кнопки соціальних мереж нижче

1+