Андрій ‘Ведомир’ Волинко
музикант-фрілансер

Ще до того як я придбав iPad Pro 11″, більшість щоденних задач виконував на старенькому iPad 4, тільки зрідка відкриваючи ще старіший MacBook Air. Переді мною був вибір: оновити комп’ютер чи айпад. Вибрати було нескладно.

Для мене iPad має кілька критичних переваг. По-перше, він завжди підключений до інтернету. По-друге, це комп’ютер, що завжди під рукою; витягнути і розблокувати його — це справа трьох секунд. Крім того, дуже важливою є якість екрану: технологій True Tone і ProMotion вже достатньо, щоб вибрати iPad.

Екрани на SpringBoard я розділив наступним чином: на першому у мене найбільш уживані програми, на другому музичні, третій — для фото, а на наступних знаходиться решта, несортована.

На всі випадки життя

Фрілансерський спосіб життя і роботи передбачає багато спілкування, переписок і самостійну організацію власного часу. Тому найважливіші програми це Календар, Things (без GDT ніяк!), Пошта, Messenger і Facebook. В Польщі, де я живу, інші соціальні платформи і месенджери майже не використовуються, натомість продукти Facebook Inc. для мене є абсолютно необхідними. Це водночас і засіб спілкування, важливіший навіть за телефон, і середовище для реклами і промоції, створення мережі контактів, пошуку роботи.

Ситуація з файлами в iOS поступово покращується, але все ще складнувата. Впоратися зі зберіганням файлів мені допомагають Documents від Readdle, пов’язані з iCloud і Dropbox. Також раджу Scanner Pro і PDF Expert від того ж розробника.

Потреба в офісних програмах у мене невелика, її повністю задовольняють продукти від Apple та Google. Calculator Pro від Apalon та крутий Notability доповнюють пакет.

В стандартних Нотатках (у яких я пишу цей текст) у мене вже понад 500 елементів. Колись пробував Evernote і Microsoft OneNote, але Нотатки перемогли. Все, що не знаходить місця в Things і має бути під рукою, знаходиться там, акуратно розкладене по майже 30 папках.

Паролі зберігаються одночасно в 1Password і В‘язці, і я ще не вирішив, хочу все перенести до В‘язки чи ні. Особисту бухгалтерію веду в MoneyWiz 3 Standard, допомагають клієнти банків, у яких є мої рахунки.

У папці «Навігація» знаходиться тріо: Apple Maps, maps.me, Google Maps. З мапами в мене складається так, що краще мати різні служби, бо життя занадто несподіване 😉 JakDojadę — це польський сервіс, що шукає маршрут з використанням громадського транспорту (який майже завжди ходить за розкладом ❤️). Без нього нема життя ані в своєму місті, ані в подорожах. Програми служб таксі теж іноді стають в нагоді.

У папці «Навчання» — програми goodEar з сольфеджіо (слух треба розвивати весь час), а також Khan Academy і Swift Playgrounds, щоб мозок розминався і в точних науках.

YouTube — це мій телевізор, на якому зараз є багато хорошої продукції, автоматично підібраної за моїми інтересами. Книги з iBooks читаю рідко, зате часто слухаю в дорозі (з телефону). Yahoo Weather досить точно передбачає погоду, а старенька Pillboxie нагадує про прийом ліків.

Ігри — це скоріше мрія, бо важко знайти на них час. Тому якщо вже граю, надаю перевагу найкращим продуктам з App Store.


Музика

Музика — це моя професія і моє хоббі одночасно. iPad дуже допомагає в тому і іншому. Крім уже згаданої серії goodEar, найбільш вживані програми — це менеджер нот forScore, функціонал якого виходить далеко поза сортування і анотацію PDF, і метроном Tempo Advance.

В iWriteMusic я пишу ноти, GarageBand і Auria Pro разом з моїм звуковим інтерфейсом iConnectAUDIO4+ дозволяють робити дива. Також GarageBand має чудову емуляцію барабанної установки, тому на деякі свої виступи я беру тільки iPad, аудіоінтерфейс і Zendrum — перкусійний MIDI-контролер.

Без iReal Pro не обходиться, мабуть, жоден сучасний джазовий музикант. А серія SessionBand Jazz дозволяє легко створити backtrack у потрібному стилі для занять з інструментом чи для вокалу, що звучатиме досить реалістично.

Стандартний диктофон витіснив програму Voice Record 7, якою я користувався на iOS 9, передусім для запису репетицій.


Фото

Основне моє немузичне хоббі — це мобільна фотографія, якою я займаюся вже понад 8 років. Зараз iPad Pro є моїм фотоапаратом, а також інструментом для обробки і публікації світлин до Instagram.

Майже завжди я роблю фото стандартною камерою. Найчастіше обробляю в Snapseed, потім в Instagram. Нещодавно обзавівся пакетом від Serif — Affinity Photo і Affinity Designer (друга потрібна в першу чергу для дизайну плакатів). Довелося витратити чимало часу на перегляд навчальних відео від розробника, але тепер обробки світлин і фотоманіпуляції виконую дуже швидко.

Програмою NightCap іноді роблю нічні фото з довгою витримкою. А ще тут скромно лежить потужний агрегат Air Video HD — клієнт, який разом з сервером на комп’ютері робить з айпада чудовий мобільний кінотеатр.

Дуже дивує, що Instagram досі не спромігся зробити версію для iPad, тому для перегляду стрічки в максимальній роздільній здатності (бо в мене там переважно художні фото) на першому екрані я тримаю ярлик до веб-версії сервісу.


На кінець

Дуже рідко заглядаю до Twitter і Skype. iMessage та FaceTime теж не вдалося задіяти на повну. Іноді користуюся словником Glosbe і Google Translate, а також iMovie, duet, TeamViewer. Є ще кілька програм «про всяк випадок» у різних категоріях, які іноді не витримують випробування, і я їх видаляю.

Більшість моїх задач на iPad Pro 11”з 256 Гб пам‘яті виконуються легко і приємно. Сподіваюся тільки, що Apple невдовзі упорядкує хаотичну роботу з файлами і дозволить роботу з довільними зовнішніми USB-накопичувачами.

Фото: Михайло Капустян

Оновлення від травня 2019 року — приклад фідео, повністю знятого та змонтованого Андрієм на iPad Pro.

 

 

Ще цікаві ідеї про домашні екрани iPad та iPhone читайте за тегом «homescreen». Сподобався матеріал? Поширте для друзів через кнопки соціальних мереж нижче