Світлана Коломієць
юрист, еко-активіст
співзасновик ReThink та ПеремогаSpace

В середньому 4,5 години щодня я проводжу з телефоном в руках — так показує статистика екранного часу у моєму iPhone. З одного боку – це дуже багато, з іншого – в телефоні все – робота, навчання, музика, аудіокниги, електронні книги та комунікація. Все зконцентроване в одному гаджеті. Я не користуюсь iPad, у мене немає окремих електронної книги та музичного плеєра, і я менше працюю за монітором MacBook, ніж з телефона.

Додатки на екранах iPhone в мене розташовані за частотою вживання. На першому екрані те, чим я користуюсь щодня або майже щодня. Це не так багато програм: основні месенджери, пошта, нотатки, музика, погода, мапа, календар, камера, банк. Я не люблю, коли у мене багато червоних позначок непрочитаних повідомлень, намагаюсь завжди оперативно читати та відповідати. Саме месенджери та пошта, згідно статистики екранного часу, займають найбільше мого часу. Окремий рядок на головному екрані – це книги та навчання. Не завжди відкриваю їх щодня, бувають періоди, коли довший час не відкриваю взагалі. Але все рівно тримаю на головному екрані, оскільки, по-перше, це таке собі нагадування про те, що є важливі нетермінові речі, яким варто приділяти час, по-друге, коли розумію, що перестаю користуватись цими додатками – міняю їх місцями з месенджерами і тоді автоматично запускаю, наприклад, duolingo і роблю вправи замість того, щоб піти почитати якийсь черговий груповий чат у фейсбук месенджері. Такий ось лайфхак 🙂

З duolingo вчу італійську мову (дуже люблю Італію!), на Coursera у мене курси з мікро- та макроекономіки, в Audible аудіокниги, Kindle – електронні книги. Мені подобається мати одну й ту саму книгу одночасно у kindle та audible, тоді ти можеш в залежності від обставин читати чи слухати книгу, не втрачаючи динаміку. Мені, наприклад, складно читати в транспорті, можу тільки слухати. Але на слух не завжди добре сприймається англійською, тож деякі розділи йду пізніше перечитувати в kindle.

Одним з улюблених додатків став youtube music — передплатила в день релізу, там найкраща для мене підбірка музики за смаком і ця програма працює паралельно з іншими на відміну від Youtube, який вимикається, коли переключаєшся на інший додаток.

На другому екрані у мене програми, якими я користуюсь не частіше разу на тиждень — там медичні документи Добробут, квитки МАУ, доставка їжі Glovo (поки що дуже подобається), таксі, App Store, пошук музики та вина, Pinterest, Instagram, додатки для подорожей TripAdvisor ta Foursquare — люблю мати їх під рукою, оскільки пару разів на місяць подорожую по Україні та/або за кордон. Тут же програми для майндмеппінгу — незамінні під час зустрічей з планування, і додатки від The Economist. Слідуючи настановам викладачів Львівської бізнес-школи Євгена Глібовицького та Олександри Бакланової вже багато років передплачую журнал в електронній версії. Читаю не щодня, але переглядаю кожен новий випуск. Також класно мати Espresso від the Economist — вранці за чашкою кави можна переглянути ключові новини світу дуже швидко, а також WorldinFigures – незамінний у суперечках, особливо, якщо купити повну весрію – будь-які дані зручно організовані і завжди під рукою – інформація про країни, економіку, бізнес, політику – є все що завгодно.

Третій екран — те, що використовую раз на місяць і рідше. Там, до речі, всі новинні додатки. Не читаю українськи новини на УП чи НВ. Замість них у мене телеграм-канали, де конденсовано і швидко можна отримати інформацію про основні події в країні. Телеграм у мене в основному для читання каналів, підписана на 2 десятки різних.

Четвертий екран — в папочки складовані програми, якими користуюсь дуже рідко. Фото/відеоредактори, офлайн мапи європейських міст, додатки для трекингу катання на лижах (на жаль, рідко є можливість ними користуватись), банківськи додатки, ігри для сина, коли він десь мене чекає і т.ін.

Отаке воно, життя в телефоні.

Ще цікаві ідеї про домашні екрани iPad та iPhone читайте за тегом «homescreen». Сподобався матеріал? Поширте для друзів через кнопки соціальних мереж нижче