HomePod дедалі більше нагадує iPod Hi-Fi

Новий девайс компанії Apple бездоганно відтворює звук, та чи є він дійсно смарт-колонкою?

Акустична система HomePod надійде у продаж у 2018 році

Порівняння із iPod Hi-Fi звучить не надто привабливо для довгоочікуваного смарт-динаміка, чи не так? У чому полягає схожість девайсів пояснює Майкл Саймон з macworld.com. Ділимося з вами його міркуваннями. 

Коли HomePod був презентований у червні на WWDC, здавалося, що Apple нарешті стрибнула на першу сходинку у перегонах за смарт-динамік. Девайс був представлений як довгождана «і ще одна річ». Тоді Тім Кук і Філ Шиллер виділили можливість пристрою відтворювати музику, говорячи що HomePod збирався «перевинайти спосіб насолоджуватися музикою в будинку» у девайсі, який поєднував би вірність від Sonos і фан від Amazon Echo.

Як і багато інших, я хотів вірити, що неповторне звучання було лише однією з багатьох фічей, якими Apple обладнала акустичну систему. Але чим більше деталей починало з’являтись про плани Apple щодо HomePod, дедалі більше ставало зрозуміло, що новий девайс є радше голосовим пристроєм, аніж справжнім конкурентом Echo. Допоки HomePod буде працювати з HomeKit для керування смарт-технікою у домі та надання відповідей на загальні запитання, він не зможе зробити чогось такого, на що не здатні Google Home й Amazon Echo.

Коли Apple анонсувала появу HomePod, це був унікальний пристрій. Жодна смарт-колонка на ринку не поєднувала надточний звук зі штучним інтелектом. Навіть маючи ціну 349 доларів, здавалося, що вона є життєздатною конкуренткою у 99-доларовій Echo і 129-доларовій Google Home для тих, хто цінує якість звуку. Але чим довше ми чекаємо на цю акустичну систему, тим більше здається, що це буде другий прихід iPod Hi-Fi. Це не те, на що я чекав у 2017 році.

Привіт знову, Hi-Fi

 iPod Hi-Fi, привіт!

Хто не пам’ятає, iPod Hi-Fi був 349-доларовою домашньою аудіосистемою, випущеною для музичних плеєрів iPod, стрімко набираючих популярність. Першокласний рішення, але воно мало безліч питань, головним з яких було небезпечне розташування самого iPod, адже він тримався на системі лише завдяки 30-pin адаптеру.

Минуло близько півтора року, поки його випуск було припинено, що свідчить про гордість компанії Apple. У час, коли продажі iPod процвітали, Apple спрямовуала свої ресурси у переоцінений нішовий продукт, який, здавалося, конкурував з виробниками аксесуарів. У заяві, зробленій після виходу девайсу «на пенсію», Apple повідомила:

«Є більше ніж 4000 аксесуарів в екосистемі iPod і сотні аудіосистем були розроблені спеціально для iPod, які надавали користувачам широкий спектр можливостей»

І через 12 років Apple вочевидь готується до випуску iPod Hi-Fi 2.0. Навіть якщо HomePod зможе конкурувати із Sonos, коли мова йде про якість відтворення звуку, то Apple цілком втрачає перевагу, коли мова йде саме про смарт-динамік. Ранній випуск SiriKit для HomePod в iOS 11.2 beta натякає, що HomePod зможе використовувати Siri лише для обміну повідомленнями, нотатками. До того ж, айфону або iPad доведеться бути неподалік. Це нагадує оригінальний watchOS додаток: розробники насправді не будуть писати додатки спеціально для HomePod, вони будуть змінювати чинні додатки iPhone, щоб спілкуватися з HomePod.

Echo — вже далеко від цього. Обробка інформації відбувається на самому пристрої компанії Amazon, який виконує безліч функцій, мало чого Echo не може зробити. Теж саме з Google Home. З того, що відомо на сьогодні про HomePod, то здається головною функцією є відтворення пісень через Apple Music, що, в принципі, непогано, але фани очікують, що HomePod — версія Echo від компанії Apple, не інакше. Якщо прості речі типу щоденніих брифінгів чи виклику автівки будуть недоступними, перший смарт-динамік Apple буде виглядати досить немічним.

Вимкнути звук

HomePod має бездоганне відтворення звуку

Зосередження HomePod на звуку виглядало б дещо новим півроку тому, та тепер, коли Google та Sonos мають власні версії високоякісного смарт-динаміка — Max і One, відповідно, HomePod потребує більше ніж просто гарне звучання. Навіть новий Echo вже має відмінний динамік.

Виглядає, що компанія Applе у HomePod все спрямувала на звук. Нещодавня стаття у Bloomberg розповіла про важку боротьбу Apple за появу HomePod на ринку як проекту для аудіофілів, який перетворився на смарт-динамік. Apple навіть розглянула варіант продавати товар під брендом Beats, згідно з публікацією.

На щастя, це показує, де саме Apple бачить HomePod на ринку. І вектор розитку вірний. Коли AirPods мають обмежений функціонал Siri, HomePod не просто повинен бути аудіо-розширенням Siri в iOS, але ще й з суттєвим покращенням. З HomePod ви мали б взагалі забувати про існування вашого iPhone, коли заходите до помешкання. HomePod має робити більше, ніж робить iPhone, а не менше. І ви не повинні думати, що він може робити, а що ні.

Вся перевага смарт-динаміка: можливість спілкуватися з ним, як з персоною. Запитання отримують свої відповіді, й годі хвилюватися. Якщо HomePod не запропонує цього, тоді, чесно кажучи, це просто хороший динамік.

І як ми дізналися з досвіду iPod Hi-Fi, цього, мабуть, буде недостатньо. 

Маємо надію, що це лише песимістичний погляд, адже база для смарт-гаджета у HomePod є. І якось навіть не віриться, що Apple не візьме до уваги свої минулі помилки. А можливо, буде як з Apple Watch. Перша версія буде трохи сирою, але зможе завоювати прихільність гіків. А далі — краще та ширше.

Оформити попереднє замовлення на офіційний HomePod можна у нашому інтернет-магазині або за номером (044) 323-06-09