HomePod від Apple – винятковий розумний динамік для домашнього використання, але він також має шанси на те, щоб отримати статус бізнес-гаджета.

HomePod від Apple доступний вже сьогодні. Якщо ви придбаєте його, то, гадаю, ви справді будете в захваті від якості відтворюваного ним звуку. Але в динаміка є потенціал посісти певне місце у сфері підприємства, бо бізнес-технології вже поступово мігрують до системи iOS.

Співпраця – справа складна

Колаборація – багатозначне слово, яке поширюється на все: від електронної пошти до організації нарад, керування робочою командою, до документації, розкладів, захищеного обміну інформацією тощо.

Фірма Markets and Markets прогнозує, що витрати на створення ПЗ для групової роботи в 2021 становитимуть 49,5 біліонів доларів.

Коли мова заходить про HomePod, маємо ставити питання про те, як цілісність, штучний інтелект, доступ до Siri, технологія формування спрямованого сигналу та мікрофонний масив можуть стати в нагоді підприємству, бо це розумна система, яку не можна обмежувати тільки музикою.

HomePod у конференц-залі

Підприємства вже застосовують у конференц-залах досить складні системи телефонного зв’язку, які сприймають звук в діапазоні 360 градусів, можуть синхронізуватися з різними телефонними номерами одночасно, містять засоби приймання викликів, а також записувати бесіди та здатні вивантажувати їх у хмарний сервіс.

Всі ці риси можна відтворити в будь-який телекомунікаційній системі iOS. Розробники можуть використати SiriKit для того, щоб спробувати встановити зв’язок за допомогою HomePod із додатками iOS, які підтримують Messaging, Lists та Notes. Запити від SiriKit, які роблять з HomePod, обробляє вже пристрій iOS.

Відеокомунікаційна система HomePod

Apple TV вже використовують у сфері бізнесу. Компаніям пристрій потрібний здебільшого для презентацій, цифрової сигналізації, в номерах готелів, у вестибюлях тощо. Теоретичну можливість здійснення відеорозмов на основі встановлення зв’язку між кількома пристроями одночасно розробники ПЗ ще не розглядали, але якщо поєднати розумність, високу якість звуку та вбудовані мікрофони HomePod, важко не побачити потенціалу подібних систем у сфері підприємстві.

Siri у кімнаті для переговорів

У Siri  багато можливостей. Одна з них – переклад, який представлено в iOS 11, тож Siri перекладатиме слова та фрази на англійську. Ця функція згодом розвинеться, тому перспектива використовувати Siri  як перекладача у „живій” розмові здається неминучою.

Інша можливіть – голосовий запит. Натисніть на іконку мікрофона на клавіатурі iOS, і ви вже можете надиктувати повідомлення. (Ця функція працює й на Apple Watch.) Уявіть телекомункаційний зв’язок iCloud як сервіс: він не тільки здатний підтримати синхронний переклад, але також забезпечити текстовою версією бесіди. Після переговорів усі учасники отримували б записи розмови. Siri вже все-таки дуже розумна програма, що б не казали критики.

Організація конференцій за допомогою iCloud

Сьогодні в систем внутрішньої корпоративної співпраці все краще виходить автоматизувати організацію засідань та нарад. Це значить, що всі не тільки знатимуть, хто має бути присутнім там, але й бачитимуть дедлайни проектів, основні дати, як розподілено обов’язки тощо.

Тут для iOS знайдеться ще одна можливість; система вже достатньо розумна для того, щоб розпізнавати речі на кшталт календарних дат, контактів, графіків та ін. Подумайте тільки, як ці технології можна використати для конференцій. Siri як розумний помічник міг би навіть роздавати учасникам електронні версії документів після засідань та нагадувати про дедлайни

Добре працює з іншими

У Apple не буде труднощів з тим, щоб зробити HomePod центром корпоративної мережі. Cisco Spark – одна з найбільш відомих таких систем, тому Apple встановила із нею ділові відносини. Тож, це партнерство напевне має перспективи на створення й розвиток добре захищених корпоративних систем на основі платформ Apple.

Apple і Cisco вже домовилися, що спільна праця набагато ефективніша за інші. Інтеграція Microsoft Office до таких систем (плюс враховуючи підтримку Lync і/або Skype)  теж здається досить логічною. Чому б усім учасникам наради не мати доступ до редагування таблиць в Excel з iPad, і одночасно спілкуватися в режимі реального часу?

Деякі перепони

Найбільший недолік HomePod полягає в тому, що зі встановленням системи він синхронізується з тим пристроєм iOS, який використовують для цього встановлення. Тобто, обробка так званих „персональних запитів” – роботи з календарем, обміну повідомленнями, керування дзвінками та письмовими завданнями  – можлива, але HomePod синхронізуватиметься тільки з одним пристроєм. Тож, пристрій розраховано радше на окремі житла, а не спільні квартири, офіси чи конференц-зали.

Думаємо, розвинути таку ж систему для багатьох користувачів (власників пристроїв iOS) з HomePod буде важко, але гадаємо, що це необхідно зробити. Як тільки ціль досягнуто, залогінені учасники зустрічі зможуть змінювати розклад, спостерігати за зустрічами, а в сім’ях її члени легко відправлятимуть повідомлення з власних, а не тільки з маминого чи татового смартфонів.

Готові до справи?

Поки перелік можливостей, які б Apple отримала, стань HomePod частиною корпоративної системи, здається перспективним, сама компанія насправді не орієнтує HomePod на цю частину ринку. Однак, разом із невпинним поширенням iOS у сфері бізнесу, хтось неодмінно зрозуміє, що можна замінити цією моделлю всі існуючі коференційні аудіосистеми. HomePod – внутрішньо цілісна аудіосистема, тож поєднання з хмарним сервісом видається надто спокусливою нагодою для розробників, які досліджують технології iOS.

І чи варто казати, наскільки чудово звучатиме в автомобілі розумна аудіосистема (припустимо, CarPod?), розроблена на основі власних HomePod технологій від Apple?