Огляд MacBook Pro 2016: оцінюємо найновіший лептоп компанії Apple з точки зору дизайну, начинки, особливостей, технічних характеристик і співвідношення ціни та якості – з акцентом на тачбарі з його численними можливостями.

MacBook Pro 2016, нарешті. Презентований 27 жовтня минулого року, MacBook Pro (MBP) вийшов у двох видах: 13- і 15 -дюймового розміру. Новинка має Intel Skylake процесор шостого покоління, витончений дизайн, прекрасний адаптивний тачбар над клавіатурою, та чималу ціну. Лінійка MacBook Pro 2016 складається з трьох моделей: порівняно бюджетно орієнтованої 13-дюймової моделі без тачбару, і 13-дюймові і 15-дюймові моделі з ним. Цей огляд стосуватиметься усіх трьох моделей разом.

New MacBook Pro 2016 огляд: дизайн і якість збірки

MacBook Pro 2016 тонший і легший за попередні покоління ноутбуків: моделі 13- і 15-дюймові відповідно мають 14,9 мм і 15,5 мм товщини (або «тонщини», як Apple презентує у своїх маркетингових матеріалах) та 1,37 кг і 1,83 кг відповідно (Нагадаємо, що попередні MacBook Pro важили 1,58 і 2,04 кг, обидва мали товщину 18 мм, так що компанія Apple домоглася скорочення 17% і 14 % відповідно по товщині, а також 13% і 10% – у вазі)

New MacBook Pro 2016 огляд: Розміри

30,41см x 21,24см x 1,49 см; 1,37 кг (13-дюймові моделі)
34,93см x 24,07 см x 1,55 см; 1,83 кг (15-дюймові моделі)

Зовні конструкція аналогічна з попередніми, але вікривши лептоп, бачимо численні зміни. Найбільш очевидна відмінність нового MacBook Pro від інших, це – тачбар, якому на презентації восени було присвячено багато часу. Про нього ми поговоримо у наступному розділі.
Зазначимо ще одну річ, перш ніж рухатися далі: як і очікувалося, компанія Apple відмовилась від традиційних портів USB на MacBook Pro і MagSafe порта зарядки, і замінила їх портами USB-C / Thunderbolt: чотири з них – на моделях з тачбаром і два – на 13-дюймової моделі без тачбару. Також є 3,5 мм роз’єм для навушників: Ух!

Огляд нового MacBook Pro 2016: тачбар

Головною родзинкою MacBook Pro 2016 є тачбар: довгий виструнчений тачскрін, який всівся у верхній частині клавіатури на місці функціональних клавіш. Залежно від програми та налаштувань, в яких ви сидите, тачбар включає у себе та показує широкий діапазон функцій і віджетів.
Наприклад, у Safari тачбар відображає картинки сайтів; у Mail – функцію набору QuickType та набір емодзі (Mail також пропонує більш загальні речі, зокрема, переміщення імейла у папку. Вибір папки оснований на скануванні вмісту або відправника.)
Тачбар підтримує мультитач, і є деякі програми (згадайте діджеїнг), де ви будете сильно бити і постукувати двома пальцями одночасно. Панель дуже чуттєва та швидка, перемикання відбувається майже миттєво при зміні програм.
Відсутність функціональних клавіш може іноді й дратувати – ми повинні зізнатися, досі не знайшли, чим замінити стару зручну комбінацію Cmd + F3, щоб тимчасово очистити екран від всіх відкритих вікон. Але широкий діапазон функціональних можливостей повинен компенсувати це, чи не так?

Тачбар: Touch ID

Одним із аспеків тачбару у нашому повсякденному користуванні макбуком досі був Touch ID. Не для Apple Pay, який рідко використовують навіть на iPhone. Так, Touch ID допоможе робити платежі онлайн на вашому Mac, без необхідності використання пов’язаного iPhone – але він слугує для розблокування пристрою.
Відкриваючи лептоп, миттєво загоряється екран, а разом з ним і тачбар, на якому стрілка вказує на датчик відбитків пальців і інструкція: ‘Unlock with Touch ID’. Помістіть кінчик пальця на сенсор лише на частку секунди і MacBook розблокується: Далі – маленька затримка (можливо, дві секунди), але вам не потрібно прикладати свій палець на сканер надалі.
З точки зору швидкості і надійності, це нагадує Touch ID другого покоління, який є на iPhone 6s і далі, аніж скрипучий Touch ID першого покоління.
Однак, майте на увазі, що як і з особливістю Touch ID на айфонах та айпадах, будуть моменти, коли вам доведеться ввести свій пароль – після виходу з вашого облікового запису, наприклад. І коли ви намагатиметесь внести певні зміни в настройках системи.
Вхід через сканування пальця є дуже зручним. Особливо тоді, коли є декілька облікових записів користувачів. Якщо ви перебуваєте у вікні входу в систему і кілька облікових записів вже увійшли в систему, торкніться пальцем до сканера і він автоматично вибере і розблокує ваш аккаунт, ігноруючи інші. Багатоступінчасте завдання можна тепер виконати буквально одним натисканням.
Крім того, якщо ви помістите палець на сканер, а обліковий запис був підключений раніше і ви не пройшли ідентифікацію, система буде вимагати пароль для розблокування. Touch ID розпізнає, хто намагається увійти в систему і перейде до відповідного введення пароля поле.
Звичайно, якщо у вас є Apple Watch, можете розблокувати будь-який Mac з macOS Sierra ще простоше, завдяки новій функції. Та не у всіх є Apple Watch.

Тачбар: QuickType

Після тачбару можливо найціннішою особливістю нового MBP для звичайного користувача буде QuickType. По суті, у широкому спектрі програм, включаючи Mail, Messages, Notes, Pages і TextEdit, тачбар виносить пропозиції набору тексту від iPhone і IPad прямо над клавіатурою лептопа.
Здається, що місце над клавіатурою у цьому випадку путяще, враховуючи, що зовсім поруч – ваші діловиті пальці для набору тексту, та власне, це не зовсім так. Зовсім не так.

QuickType має слугувати для економії часу. Коли ви починаєте виклацувати восьмискладове слово на маленькій клавіатурі iPhone, то QuickType вміло виносить те, що ви збираєтесь друкувати, завершує слово, прикріплює необхідне у лінії перед вашими очима, що значно заощаджує час. Коли схожі речі трапляються на MacBook, який має повнорозмірну (якщо недосконалу) клавіатуру і показує пропозиції значно нижче вашої лінії очей, то це економить зовсім небагато часу. Коли друкуєш дуже швидко, то QuickType своїми пропозиціями змушує пальці уповільнюватись. Це не було проблемою, бо тепер потрібно уповільнюватись, щоб дивитися вниз на тачбар.
Звук сенсорного введення передбачає, що ви дивитесь на екран а не на свої пальці. Але QuickType віджет на тачбарі заохочує і вимагає щось протилежне.
Знову ж таки, поки ніхто не має ідеальної форми набору тексту, і кожен з часом буде знаходити свій власний спосіб ефективнішої роботи з тачбаром і QuickType. Це може лише означати, що друкуючи надскладне слово, краще зачекати на пропозицію від QuickType і врятувати себе від неприємностей.
Ще одна річ, за що можна любити тачбар при введенні тексту: форматування. Маючи базову палітру форматування Notes під рукою, дуже зручно написати підзаголовки, на вкладку B, жирним шрифтом вгорі. Такі можливості здаються дрібницями, але вони працюють для вас. Цю зручність ви обов’язково відкриєте для себе.

Тачбар: інші смаколики

Ніхто ще не знає, наскільки успішним буде тачбар, тому що кола розробників програмного забезпечення ледве почали борсатись з його можливостями. Половина матеріалу, яка мала бути зроблена до наступного літа ще навіть не продумана.
Тачбар нагадує нам трішки техніку 3D Touch, презентовану на iPhone 6s (і, меншою мірою схожим, але трохи старшим Force Touch в цьому самому MacBook). У тачбару є потенціал, щоб розвиватися одним з двох способів: може залишатися старим вивертом, або ж може змінити парадигму. Ще занадто рано говорити про те, який шлях розвитку матиме тачбар.
Тачбар викликає безперечний “вау” момент: чудовий, яскравий і оригінальний, притягує погляд. Але наскільки корисним він буде надалі? Нам доведеться почекати, щоб подивитися.
Огляд нового MacBook Pro 2016: Клавіатура і трекпад

Давайте поговоримо про більш традиційні елементи набору: клавіатуру і трекпад
Трекпад

Спочатку про трекпад, бо тільки він може затьмарити тачбар як гордість нового MacBook Pro. Справді великий трекпад: на 15-дюймовій моделі він має розміри 159 мм на 99 мм. Apple говорить, що ці нові трекпади виросли вдвічі порівняно з попереднім поколінням і додатковий простір дійсно має значення.


Ми, користувачі, є десктоп лудитами, бо подовжуємо підтримувати цей трекпад, який не є найкращим замінником гідної миші. Проте, славетний трекпад у 15 дюймового MBP змушує у цьому сумніватися.
Force Touch трекпад також, звісно: якщо компанія Apple бере на себе зобов’язання  щодо введення нової технології, вона дійсно їх виконує. Нагадаємо, Force Touch відрізняється від традиційної техніки трекпад у двох механізмах: при натисканні на сенсорну панель вона практично не змінюється, не імітує відчуття клацання і є чуттєвою до двох різних ступенів тиску торкання.
Як і у 12-дюймовових моделях MacBook минулого року, так і у нових MBP, Force Touch трекпад, який є дуже чутливим до різних ступенів натискання, використовує більш складні механізми, аби активувати допоміжні функції. Наприклад, ви можете зробити сильний натиск на якомусь слові у Safari і підтягнути його словникове визначення.

"Клацання" на Force Touch трекпаді регулюється
Можна перейти в Системні параметри будь-коли і налаштувати величину цього «клацання» ефекту.
І що ще більш важливо, додавання сили клацань має потенціал, щоб значно розширити контроль ноутбука MacBook – подія настільки ж велика, як клацання правою кнопкою миші. Вже у даний час є деякі маленькі хитрощі (можна використовувати силу клацання, щоб подивитися визначення даного слова, або зафіксувати час у відео і так далі), і чим довше живе така функція, чим активніше користувачі користуються нею, тим більше виробники додатків збираються придумувати управління за допомогою Force Touch.

Клавіатура

Це все дуже добре, проте зворотною стороною є те, що були зроблені деякі компроміси для того, щоб включити цей великий і красивий трекпад. Переважно клавіші змушені були поступитися місцем. На більшості клавіш різниця у площі не дуже помітна. Але клавіші зі стрілками, зокрема, стиснуті в худенький прямокутник простору. Відверто кажучи, ми знайшли їх практично непридатними для використання, порівнюючи з їх розміром на MBP 2015. Натискаючи на стрілки вгору-вниз, шанс що вцілимо складає 50/50.

Клавіші змушені поступилися місцем трекпаду

Новий новий MacBook Pro обладнаний клавіатурою з низьким рівнем коливання, через застосування одного з ключових конструкцій механізму компанії Apple під назвою “метелик”. У цьому випадку це розробка другого покоління покликана забезпечити зручніший набір, але ми виявили, що пальцям важче знайти правильні клавіші і надаємо перевагу bouncier механізму старіших ноутбуків Apple. Ми зіткнулися з невеликою втратою швидкості набору тексту і точності (тоді ми значною мірою звикли до більш тісного компонування клавіш), але це дещо компенсується QuickType, який отримуємо завдяки тачбару, і найбільш поширених автокорекцій, які надає Macos Sierra.
Інші оглядачі зазначають про відставання, навіть при середній швидкості набору тексту, передбачень, що з’являються або оновлюються на тачбарі. Це справедливе зауваження. Але для автоматичного коректування це не є проблемою. Система слухняно працює над виправленням ваших помилок, тоді, коли ви продовжуєте друкувати, підкреслюючи червоним слова.
Клавіші злегка деренчать під пальцями. Очевидно, це результат нової дрібної дії механізму “метелик”, який використовується, щоб зробити ноутбук тоншим аніж попередні. Також, вони гучніші, ніж ми хотіли б. Це не відіграє значної ролі, звісно, але ви можете бути здивованими, наскільки часто ви дратуєте своїм друкуванням, коли ваша половинка поряд на дивані намагається вловити те, що щойно прозвучало у серіалі “Коханці”.
Огляд нового MacBook Pro 2016: тестування швидкості та бенчмарк

Журналісти сайту МакВорд тестували 15-дюймову модель нового MacBook Pro – із 2.9GHz i7 процесором і 16 GB пам’яті – використовуючи GeekBench 4.0.3 бенчмарк набір. Цій моделі MBP записали загальні швидкісні оцінки 4,232 в одному ядрі і 13,211 в багатоядерних системах. Це високі цифри для будь-яких стандартів, проте чи достатньо вони високі?
Знавці провели Geekbench оцінку найближчому еквіваленту з покоління минулого року із процесором 2.8GHz на 15-дюймовій моделі, також із 16 GB пам’яті.
Їх тест показав, що старша модель перемогла новинку. (Geekbench оцінки загальнодоступні.)
Але для більш наукового аналізу вони перейшли до систематичних тестів, проведених їхніми колегами на виставці Macworld США, які поставили три моделі 2015 MacBook Pro, і три моделі 2016 через GeekBench 4.0.1.
Вони виявили безсумнівну тенденцію до зростання, але і для спільної обробки вона була невеликою: від 1 до 5% в одноядерних тестах, хоча багатоядерні бали були трохи менш передбачуваними.

Оцінки швидкості одного ядра (GeekBench 4.0.1)

MBP записали загальні швидкісні оцінки

15-inch MacBook Pro з тачбаром (кінець 2016, 2.6GHz): 4,216
13-inch MacBook Pro з тачбаром (кінець 2016, 2.9GHz): 3,927
13-inch MacBook Pro з функціональними клавішами (кінець 2016, 2.0GHz): 3,765

15-inch MacBook Pro (середина-2015, 2.5GHz): 4,151
13-inch MacBook Pro (початок 2015, 2.5GHz): 3,724
13-inch MacBook Air (початок 2015, 1.6GHz): 3,219

Багатоядерна оцінка швидкості (GeekBench 4.0.1)
 MBP записали загальні швидкісні оцінки

15-inch MacBook Pro з тачбаром (кінець 2016, 2.6GHz): 12,842
13-inch MacBook Pro з тачбаром (кінець 2016, 2.9GHz): 7,599
13-inch MacBook Pro з функціональними клавішами (кінець 2016, 2.0GHz): 7,316

15-inch MacBook Pro (середина-2015, 2.5GHz): 13,564
13-inch MacBook Pro (початок 2015, 2.5GHz): 7,022
13-inch MacBook Air (початок 2015, 1.6GHz): 5,719

Тестування графічного процесора

Macworld US також проганяли графічний процесор MacBook Pro у Geekbench OpenCL та Cinebench OpenGL бенчмарках. У Geekbench, новий 13-дюймовий MacBook Pro з тачбаром (з процесором Intel Iris Graphics 550) набрав 30,826, що на 59% краще ніж останнє покоління і на 8,6 краще за цьогорічний 13-дюймовий  MacBook Pro з функціональними лавішами (з Intel Graphics 540).
Новий 15-дюймовий MacBook Pro з тачбаром (з графічним процесором AMD Radeon Pro 450 і 2GB оперативної пам’яті) набрав 42,827, піднявшись на 38,7 % у порівнянні з минулим роком.

Geekbench 4.0.1, OpenCL тест. Довгі смужки - хороші показники

В Cinebench 13-дюймовий MacBook Pro записав 36,8 кадрових частот у секунду, піднявшись на 27.5 % від минулорічного початкового рівня 13-дюймового MBP, тоді як 15-дюймовий MacBook Pro 2016 записав приголомшливих 70,4 кадрових частот у секунду,  чим піднявся у показниках на 13,7% від моделі 2015 року.

Geekbench 4.0.1, OpenCL тест. Довгі смужки - хороші показники

Огляд нового MacBook Pro 2016: технічні характеристики
Давайте подивимося на ці технічні характеристики дещо глибше.
13-дюймовий MacBook Pro (без тачбару)

 • 2,0 ГГц двоядерний Intel Core i5 процесор, прискорення Turbo Boost до 3,1 ГГц), 4 Мб кеш пам’яті третього рівня (Конфігурація  2,4 ГГц двоядерний Intel Core i7, Turbo Boost прискорення до 3,4 ГГц, 4Mб пам’яті третього рівня)
 • 8 Гб RAM пам’яті LPDDR3 1866 МГц (Конфігурація 16 Гб)
 • Графічний процесор Intel Iris Graphics 540
 • SSD PCIe ємністю 256Гб (Конфігурація 512Гб чи 1Tб)
 • 13.3-дюймовий LED-дисплей з підсвічуванням з технологією IPS; розширення 2560×1600 або 227 пікселів на дюйм; 500 нітів яскравості; Широке охоплення кольорів (P3)
 • Вбудований 54,5 Вт/год літій-полімерний акумулятор; Приблизний термін служби батареї до 10 годин при підключенні до бездротових мереж
 • Підключення до мережі Wi-Fi стандарту 802.11ac; також підходить стандарт IEEE 802.11a/b/g/n; Bluetooth 4.2
 • Повнорозмірна клавіатура з підсвіткою 78 (US) чи 79 (ISO) клавішами, у т.ч. 12 функціональних і 4 стрілкових; Force Touch трекпад
 • 2 Thunderbolt 3/USB-C порти; 3,5 мм порт для навушників
 • 720p FaceTime HD камера
 • 30,41см x 21,24см x 1,49см; 1,37 кг.

13-дюймовий MacBook Pro (з тачбаром)

 • 2,9 ГГц двоядерний процесор Intel Core i5, прискорення Turbo Boost до 3,3 ГГц, 4 Мб кеш пам’яті третього рівня (Конфігурація 3,1 ГГц двоядерний процесор Intel Core i5, прискорення Turbo Boost до 3,5 ГГц, 4 Мб кеш пам’яті третього рівня; або 3,3 ГГц двоядерний процесор Intel Core i7, Turbo Boost – до 3,6 ГГц, 4 Мб кеш пам’яті третього рівня)
 • 8 Гб RAM пам’яті LPDDR3 2133 МГц (Конфігурація 16 Гб)
 • Графічний процесор Intel Iris Graphics 550
 • SSD PCIe ємністю 256Гб (Конфігурація 512Гб чи 1Tб)
 • 13.3-дюймовий LED-дисплей з підсвічуванням з технологією IPS; розширення 2560×1600 або 227 пікселів на дюйм; 500 нітів яскравості; Широке охоплення кольорів (P3)
 • Вбудований 49,2 Вт/год літій-полімерний акумулятор; Приблизний термін служби батареї до 10 годин при підключенні до бездротових мереж
 • Підключення до мережі Wi-Fi стандарту 802.11ac; підтримує стандарт IEEE 802.11a/b/g/n; Bluetooth 4.2
 • Повнорозмірна 64 (US) чи 65 (ISO) клавіші, у т.ч. 4 клавіші-стрілки; Тачбар з Touch ID; Force Touch трекпад
 • 4 Thunderbolt 3/USB-C порти; 3,5 мм порт для навушників
 • 720p FaceTime HD камера
 • 30,41см x 21,24см x 1,49см; 1,37 кг.

15-дюймовий MacBook Pro (з тачбаром)

 • 2,6 ГГц двоядерний процесор Intel Core i7, прискорення Turbo Boost до 3,5 ГГц, 6 Мб кеш пам’яті третього рівня, або 2,7 ГГц двоядерний процесор Intel Core i7, прискорення Turbo Boost до 3,6 ГГц, 8 Мб кеш пам’яті третього рівня (Конфігурація 2,9 ГГц двоядерний процесор Intel Core i7, прискорення Turbo Boost до 3,8 ГГц, 8 Мб кеш пам’яті третього рівня)
 • 16 Гб RAM пам’яті LPDDR3 2133 МГц
 • Графічний процесор Radeon Pro 450 з 2Гб пам’яті GDDR5 з автоматичним перемикання графіки, чи Radeon Pro 455 з 2 Гб пам’яті GDDR5 з автоматичним перемикання графіки (Конфігурація Radeon Pro 460 з 4 Гб пам’яті GDDR5 автоматичне перемикання графіки); Intel HD Graphics 530
 • SSD PCIe ємністю 256Гб чи 512Гб (Конфігурація 1Tб чи 2 Тб SSD)
 • 15,4 -дюймовий LED-дисплей з підсвічуванням з технологією IPS; розширення 2880×1800 або 220 пікселів на дюйм; 500 нітів яскравості; Широке охоплення кольорів (P3)
 • Вбудований 76,0 Вт/год літій-полімерний акумулятор; Приблизний термін служби батареї до 10 годин при підключенні до бездротових мереж
 • Підключення до мережі Wi-Fi стандарту 802.11ac; підтримує стандарт IEEE 802.11a/b/g/n; Bluetooth 4.2
 • Повнорозмірна 64 (US) чи 65 (ISO) клавіші, у т.ч. 4 клавіші-стрілки; Тачбар з Touch ID; Force Touch трекпад
 • 4 Thunderbolt 3/USB-C порти; 3,5 мм порт для навушників
 • 720p FaceTime HD камера
 • 34,93 см x 24,04 см x 1,55 см; 1,83 кг.

Такий він, MacBook Pro 2016

Огляд нового MacBook Pro 2016: Варіанти кольору

НовийMacBook Pro2016доступнийудвохколірнихваріантах обробки:сріблоіSpace Grey.

Висновки

Новий MacBook Pro нам полюбився.
Трекпад величезний і прекрасний у користуванні; але настільки великий, що клавіатура відсунута, а також сплющена, аби ноутбук був тоншим. Ці фактори означають, що набір на новому MacBook Pro буде складнішим – особливо для тих, хто звик друкувати на попередніх моделях. А клавіші зі стрілками – випробовування.
Тачбар – приємно дивитися і цікаво використовувати. Ми тільки починаємо розуміти свої можливості із ним. А розробники мають придумати ще безліч розумних функцій тачбару.

Загалом, – це швидкий і красивий ноутбук, з недоліком хіба що ціною.