Новий iPad вже в продажу, тож чим він відрізняється від минулорічної моделі? Чому варто його придбати та що особливого з’явилося на останній моделі?

 

iPad 2018 мало змінився з минулого року. Проте зміни є!

 

Новий iPad версії 2018 року вже в продажу, і він замінив iPad 2017, тож що змінилося?

Що ж, якщо коротко, то не так уже й багато. Дизайн і дісплей ті ж самі, але з’явилося кілька мінорних покращень, щоб напевно справити враження оновленої моделі.

Ми підсумували всі відмінності між двома планшетами, щоб ви не витрачали час і не штудіювали спеціальні документи й інструкції.

Дизайн

Зіставивши два планшети, зовнішньо ви не відрізните їх один від одного.

Обидві версії iPad мають параметри 240 x 169.5 x 7.5 мм, тобто девайс, на нашу думку, легко вміщається в руках, хіба що рамка навколо екрана трохи важкувата. Тут немає тонших варіантів, як на дорожчих iPad Pro 10.5”. Версії Wi-Fi важать 469 грамів, а версії Wi-Fi + мобільний зв’язок – 478 грамів.

Модель 2018 року відрізнити від 2017-го майже неможливо

Клавіша «додому» зі сканером відбитків пальців Touch ID знаходиться внизу під дисплеєм на обох планшетах.

Хороші новини – iPad-2018 все ще має роз’єм для навушників розміром 3,5 мм.

Дисплей

Apple притримується популярного розміру 9,7-дюймового дисплея з моделлю 2018 року, тому знову ж він такий самий, як і на попередньому iPad.

Також маємо те ж розширення 1536 x 2048 та співвідношення сторін 4:3. Можливо, це не найкращі параметри для перегляду широкоекранних фільмів, але загалом дисплей добре підходить для пошуку інформації та читання, тому не дивно, що Apple використовує вже випробувані раніше налаштування на обох моделях.

Потужність та OS

Ось тут є зміни! В новий iPad (2018) вбудовано розроблений Apple чіпсет A10 Fusion, а попередня модель має старіший чіп А9.

Чіп A10 Fusion поєданано із спів-процесором Apple М10, в той час як А9, знову ж, поєданано з М9.

Це означає, що в нового iPad (2018) більш потужний процесор, який продуктивніше працює зі спліт-скріном, ефектом доповненої реальності (AR), багатозадачністю та іграми.

Досвід доповненої реальності (AR) на новому iPad (2018) відкриває нові горизлнти

Apple не повідомляє, скільки RAM вона вбудовує в планшети, але припускають, що iPad 2018 року має так само 2Гб, як і його попередник.

Камери

Клац! Так, ви здогадалися правильно, камери в обох iPad теж однакові.

Тож, це значить, що ви отримуєте зовнішню камеру на 8Мп з діафрагмою ƒ/2.4, п’ятиелементною лінзою, HDR, автостабілізацією зображення та найвищою якістю відеозапису.

Фронтальна камера — FaceTime-камера на 1,2Мп з діафрагмою ƒ/2.2 та спалахом Retina-дисплею (якщо необхідний спалах, дисплей вмикається із повністю білим кольором).

Батарея

Ми не знаємо напевне, наскільки потужна батарея всередині цьогорічного iPad, але зважаючи на те, що вона має такий самий розмір, модулі екрану та камери, як і iPad 2017 року, то очікуємо, що тут змін не буде.

Apple стверджує, що батарея може тримати заряд до 10 годин на обох моделях, що теж вказує на їхній однаковий розмір та акумулятори на 8,827mAh.

Підтримка стилуса

Одна з найбільших відмінностей між двома планшетами полягає в можливості використання стилуса.

Підтримка Apple Pencil не доступна на iPad 2017 року, але Apple додав її до останньої версії.

Новий iPad має підтримку стилусу Apple Pencil

До цього Pencil підтримували тільки пристрої серії iPad Pro, тому добре, що опцію інтегрують до дешевших моделей. Новий iPad також буде сумісний з стилусами сторонніх розробників,  наприклад, Logitech Crayon, хоча поки вони доступні в обмеженій кількості лише для шкіл, а не для користувачів.

Фактор освіти

Основним завданням Apple на весняному івенті було показати, наскільки новий iPad придатний для освітіх цілей.

Його випуск супроводжено оновленням додатків Keynote, Pages та Numbers плюс за допомогою Apple Pencil користувачі зможуть швидко записувати чи замальовувати все необхідне, а Shared iPad дозволить декільком учням мати власний логін на спільному iPad.

Використання AR в рамках навчальних додатків дозволить студентам навчатися по-новому, а панель приладів та контролерів для викладачів дає можливість слідкувати за прогресом учнів.

Apple доволі агресивно просуває освітні можливості своїх гаджетів

Додаткова потужність всередині нового iPad прискорює всі ці процеси, але якщо не враховувати стилус, то всі ці оновлення софтверно доступні і для моделі 2017 року.

Ціна у світі

Коли мова заходить про ціну, все зводиться до того, в якій частині світу ви знаходитеся. Для тих, хто живе в США чи Австралії, iPad-2018 для споживачів коштуватиме так само, як iPad 2017 року.

Є, однак, пара винятків. По-перше, школи США зможуть замовити новий iPad 2018 року на 32Гб за $299. Студенти та викладачі отримають знижку 10% в Apple Store з верифікацією.

По-друге, ціни нового iPad у Великій Британії також дістанеться бонус — зниження ціни на 20 фунтів, незалежно від того, хто придбає його — школа чи викладач/студент. Це єдина територія, де для користувачів буде знижка.

В кінці кінців, цьогорічний iPad з 32Гб пам’яті і тільки з Wi-Fi коштуватиме $329 (£319, AU$469), а ціна моделі з Wi-Fi + 4G і з таким же об’ємом пам’яті буде $459 (£409, AU$669).

Якщо ви хочете потішити себе моделлю з 128Гб пам’яті, вам доведеться розпрощатися з $429 (£449, AU$599) на опцію, що включає в себе лише Wi-Fi та $559 (£539, AU$799) для функціоналу Wi-Fi + 4G.

Ціна в Україні

Тут ексклюзивний ексклюзив. Поки адаптовували-оформляли цю статтю, стало відомо, що офіційні iPad 2018 року стануть доступні в Україні на початку травня. Ціна стартуватиме від 10 999 грн для базової моделі на 32 Гб пам’яті на без 4G-модуля. А це, все ж таки, дорожче за модель 2017 року, проте — лише на 500 грн. І всі ціни на нові планшети на store.iland.ua — актуальні.

Висновок

Новий iPad кращий за минулорічний, особливо зважаючи на те, що він коштує так само (а в певних випадках і трохи менше), а відмінності хоча й мінімальні, але до кращого.

Збільшена потужність означає, що iPad 2018 року матиме більший життєвий цикл, а Apple Pencil забезпечить більшу гнучкість та функціонал.

Тож, якщо у вас якщо у вас вже є iPad версії 2017 року, то тут недостатньо адекватних підстав для апгрейду, але якщо ви шукаєте доступний планшет, то у вас буде дерево варіантів. 

По-перше, якщо два планшети коштують однаково, то навіщо купувати більш стару модель? А, по-друге, ніхто не відміняв склади техніки. Отже, роздрібним продавцям буде вигідно звілняти полиці від старої моделі, тому можна очіувати приємних знижок або акцій.

Лишайте ваші замовлення, адже новесенькі планшети стануть доступні уже наступного тижня. store.iland.ua до ваших послуг. Будь-яку консультацію з приводу придбання можна отримати за номером (044) 323-06-09.