Apple вчора ввечері провела в Чикаго освітній захід у «польових умовах», в одному із місцевих коледжів. Про що саме учора була розмова?

Чиказький коледж, у якому відбувалася подія

Було презентовано новий iPad з підтримкою Apple Pencil, безліч програмних функцій та багато іншого. І хоча ця подія не була звичною презентацією Apple, сповненою новинок та рішень, деякі новинки могли отримати недостатньо уваги.

Давайте детальніше подивимося на вчорашні новинки.

Новий iPad

Зіркою шоу, звичайно, був новий 9,7-дюймовий iPad. Він коштуватиме звичні $329 д споживачів та $299 для шкіл, але матиме підтримку Apple Pencil. Цей iPad є першою не-Pro моделлю, яка підтримує Apple Pencil. А Logitech вже анонсував новий стилус Crayon та портативну клавіатуру за $99 доларів для нового iPad.

Оновлений iPad 2018 року

З точки зору специфікації, новий iPad оснащений чіпом A10 Fusion, який, за словами Apple, робить процесор на 40 відсотків продуктивнішим. Також у наявності вбудовані стерео динаміки.

Крім того, компанія Apple оголосила про зниження вартості Apple Pencil для освітніх клієнтів від $99 до $89. Хоча це не величезна різниця, це буде відчутно для оптових шкільних закупівель та обмежених бюджетів.

Викладачі також отримують знижку при купівлі AppleCare+ для нових iPad, за ціною від $59 за два роки покриття.

Нове програмне забезпечення

Окрім нової апаратної частини iPad, Apple також представила нові можливості програмного забезпечення для освітян. Хедлайнер софтової частини вечору — це нова програма Schoolwork.

Інтерфейс Schoolwork

За допомогою цієї програми Apple сподівається створити універсальне рішення для вчителів з точки зору роздачі завдань, надання учням можливостей та багато іншого. Apple також поширює конфіденційність шкільної роботи, заявивши, що вона захищає всі дані студентів, і лише вчителі можуть переглядати інформацію.

Фреймворк ClassKit

Інтеграція з Schoolwork — це новий фреймворк ClassKit. Компанія Apple стверджує, що цей фреймворк дозволить розробникам зв’язувати та розширювати різні частини своїх додатків, виділяючи завдання через Schoolwork. Кілька додатків підтримуватимуть ClassKit, зокрема власні програми Apple, такі як GarageBand та Swift, а також декілька сторонніх додатків.

ClassKit і, ймовірно, Schoolwork, будуть доступні в червні в рамках iOS 11.4. Ось як Apple пояснює фреймворк:

Фреймворк ClassKit, який вийде із iOS 11.4, працює з потужною новою програмою iPad, що називається Schoolwork, яка допомагає вчителям та студентам відслідковувати завдання та прогрес. За допомогою ClassKit ви можете допомогти вчителям легко знаходити конкретні навчальні заходи у своєму додатку, назначати студентам потрібну діяльність безпосередньо одним натисненням, а також безпечно та приватно ділитися прогресом, щоб допомогти вчителям персоналізувати інструкції.

Окрім ClassKit та Schoolwork, Apple також представила нові нові версії своїх програм iWork, доступних сьогодні. За допомогою цього оновлення Pages, Numbers та Keynote тепер підтримують інтегровану інтелектуальну систему Apple Pencil. Pages пропонує нову функцію «Розумна анотація», яка дозволяє користувачам помічати свої документи анотаціями не лише розміщенням вільної форми на сторінці, а, скоріше, прикріпленим до слів навколо них.

Pages також додає нову функцію створення книг, що служить своєрідною заміною для iBooks Author, для якої потрібен Mac. Apple сподівається, що додаючи цю можливість створення книг, iPad привабить більше користувачів, оскільки вона більше не вимагатиме Mac.

Говорячи про Mac, Apple дає можливість працювати із додатком Classroom на macOS. Classroom для тих, хто не знає, — це програма, яка дозволяє вчителям менеджити своїх студентів.

Apple також оголосила про оновлення Clips і GarageBand в iOS. Перший пропонує безліч нових варіантів контенту, включаючи нові сценки Pixar Selfie. Останній включає підтримку TrueDepth на iPhone X і багато іншого.

Нарешті, Apple також повідомила, що студенти тепер отримають 200 Гб пам’яті iCloud безкоштовно. Але для інших користувачів безкоштовна межа у 5 ГБ залишиться без змін.

Студентам та учням надаватимуть 200 Гб iCloud безкоштовно

Нові аксесуари

Окрім нових аксесуарів для iPad, орієнтованих на ринок освіти, сьогодні компанія Apple зробила кілька інших оголошень через свій інтернет-магазин. Хоча ми поки не маємо дату випуску для AirPower, компанія зробила попередньо оголошені весняні колекції ремінців Apple Watch, доступним онлайн.

Оновлені весняні ремінці Apple Watch

Крім того, Apple випустила у нових кольорах Smart Cover та шкіряні чохли для 10,5-дюймового iPad Pro, а також нові опції Apple Pencil Case. Кольорова гама цих аксесуарів, як і ремінців до Apple Watch, надихається теплими весняними відтінками.

Мабуть, найцікавіша новина. Тепер ви можете придбати space gray-аксесуари до iMac без придбання самого iMac Pro. Хоча самі аксесуари дорожчі за звичайні аналоги, це, безумовно, не настільки дорого, як покупка самого iMac Pro.

Підведення підсумків

В цілому, Apple зробила кілька фундаментальних анонсів сьогодні як для освітян, так і для споживачів. Тим не менше, немає остаточної впевненості у тому, що нові освітні можливості  є достатніми для домінування на ринку освітніх продуктів. Тим не менш, підтримка Apple Pencil у оновленому iPad з новими функціями програмного забезпечення та іншими аксесуарами, безумовно, є помітними.

Що ви думаєте про релізи Apple? Чи допоможуть вони у залученні додаткових освітніх клієнтів? Дайте нам знати в коментарях!