Що робити в наш буремний час, повний масштабних неочікуваних подій із далекосяжними наслідками? Відповідь на це питання знає американський психотерапевт Джорджія Доу, переклад порад якої підготував iLand.

Айфон допомагає впоратися з повсякденними стресами

Стрес – це те, з чим ми всі мусимо мати справу. Залишений без уваги, він може поступово погіршувати здоров’я і добре самопочуття. Як психотерапевт, що спеціалізується на боротьбі зі стресом, тривогою та депресією, а також учасник індустрії високих технологій, я часто спостерігала, що гаджети на кшталт iPhone 7 можуть як допомагати, так і шкодити, коли ми переживаємо стрес.

Очевидно, усі хочуть уникнути шкоди і максимізувати допомогу. Отже, давайте розглянемо те, як ваш iPhone може допомогти вам впоратися зі своїм стресом і зажити більш спокійно та мирно.

Звуки тиші

Одне повідомлення може бути корисним попередженням або нагадуванням. Десятки повідомлень – найчастіше є стресовим втручанням. Поки ви їх не вимкнете, уявити собі, наскільки глибокий вплив всі ці дзвінки та дзижчання мають на ваш рівень стресу, досить важко.

Пізніше, коли внутрішній зв’язок з постійними нотифікейшенами зламається, ви зможете навчитися релаксувати. Звісно, декотрі повідомлення вам можуть справді знадобитися – від декількох людей або про декілька важливих речей. Втім, вони і так потонуть у потоці нескінченних «пінг» і «тук-тук».

Зробивши нотифікейшени беззвучними, ви все одно зможете поглядати на Lock screen або Notification Center, щоб дізнатися, що приходить. Але ви робитимете це у той час, який оберете самі. Можливо, спочатку ви будете це робити трохи частіше, ніж варто було б – через страх що-небудь пропустити. Але з часом почнете релаксувати.

Я зробила навіть більш екстремально: вимкнула усі мелодії та вібрацію на моєму айфоні, у тому числі додаток Phone. Я залишила декілька на Apple Watch, який ніжно мене штурхне – і я зможу перевірити, чи це справді терміново. Таких повідомлень небагато, і між ними чималі проміжки часу – відповідно, я набагато спокійніша і розслаблена.

Не проспіть важливу зустріч, не забудьте увімкнути необхідну задачу і не ігноруйте нічого життєво важливого для вашої родини. Але не живіть у мовах постійного перевантаження нотифікейшенами.

Поглядаючи на Lock screen

Айфон допомагає пам’ятати

Після того, як ви усунете потік повідомлень, ви можете справді отримати користь з тих небагатьох, які залишаться. Наприклад, нехай календарі та нагадування допоможуть пам’ятати важливі події та списки справ у вашому житті. Якщо це свято або чийсь день народження, не обмежуйтесь одним нагадуванням у цей день. Налаштуйте ще одне за декілька днів до дати, щоб заздалегідь згадати про необхідні до урочистостей покупки. Те ж саме зі зборами речей для поїздки. Вони забирають невелику кількість думок та організаційних ресурсів задовго до поїздки, але як тільки ви налаштуєте нагадування, воно дозволить вам перекласти багато зайвої роботи зі своєї голови на iPhone.

Night Shift

Система iOS містить у собі функцію під назвою Night Shift. Вона змінює кольорову температуру дисплея iPhone з більш холодної (синій) до теплої (жовтий) гами з наближенням сутінків. Якщо ви хочете довшого, більш наукового пояснення того, як це працює, ви можете прочитати це в моїй окремій статті про Night Shift. А поки запам’ятайте одне: ця функція допоможе вам швидше заснути і краще спати.

Журнал

Використання журналу – прекрасний спосіб взяти все, що обтяжує ваші думки і віддати це паперу. Таким чином ваш мозок усвідомлює, що це записано, і може припинити стресувати з приводу цього. Ведення журналу допомагає, надаючи вашим почуттям і фрустрації місце, де вони можуть існувати поза вами. Це дозволяє дивитися на речі більш аналітично. Часто, коли ви озираєтеся, то помічаєте, що усе не настільки погано, як ви вважали. Ведення журналу також може допомогти більш ефективно підбирати стратегії та підшукувати різні способи вирішення ваших проблем і стресів.

З цих причин, ведення журналу працює набагато краще на папері, ніж на вашому iPhone. Але якщо у вас немає паперу, iPhone – те, що треба.

Заспокоїти розлюченого звіра

Музика дійсно може вплинути на те, як ви почуваєтеся. У мене є різні плейлисти, які я прослуховую в залежності від настрою. Один – для відпочинку, другий – для приготування їжі. Є навіть спеціальний плей-лист для тих випадків, коли мені насправді дуже сумно. Музика допомагає виявити і висловити стримувані емоції, а це, в свою чергу, звільняє від прихованого стресу. Якщо ви підписані на Apple Music, ви можете за допомогою Siri грати майже все, що схочете і коли схочете.

Якщо музика – не ваше, iPhone відтворить для вас аудіо-книги або подкасти. Крім того, якщо дозволяють налаштування доступності, він зможе навіть читати цікаві вам уривки з текстів. Якщо таке слухання допомагає вам розслабитися – прекрасно! Якщо прослуховування інформації паралельно з іншими справами допомагає вам у мультизадачності – то це також збереже вас від стресу.

Плей-листи на будь-який випадок життя

Візьміть тайм-аут

iPhone – справді крута річ, але легкість, з якою він дозволяє перевіряти соціальні медіа, повідомлення, проглядати веб-сторінки і, відповідно, весь час бути ментально навантаженим – не дуже круто. Це залишає вам зовсім мало часу, під час якого ви не перебуваєте під тиском.

Ось чому добре було б використовувати вночі вбудовану функцію «Не турбувати» і стежити за тим, щоб робити перерви протягом дня. Обідайте із залишеним у кишені або в сумці айфоном. Дивіться кіно, не поглядаючи на другий екран. Підіть на каву та потеревеньте з другом, а не зі своїм айфоном. Сходіть на побачення – і навіть не думайте діставати ваш iPhone!

Джерело: imore