Очікування iPhone 7 овіяне найнеймовірнішими чутками. Одна з них про те, що Apple випустить смартфон нового покоління без 3,5-мм роз’єму для навушників. Як можна відправити міні-джек в історію? Не поспішайте обурюватися. Роз’єм для навушників — лише найбільш свіжий приклад у довгому переліку технологій, які Apple викинула за борт протягом останніх декількох десятиліть.

Три чутки

Які ж причини вбивства міні-джека? Редактор сайту “Six Colors” Джейсон Снелл висловив свої припущення щодо того, чому видалення 3,5-мм роз’єму для навушників є кроком у правильному напрямку.

  • Apple, хоче зробити iPhone водонепроникним, а роз’єм для навушників заважає. Цілком можливо, що роз’єм для навушників зробить гідроізоляцію надійнішою. Правда і те, що Apple, планує зробити iPhone більш водостійким. Втім, існування Samsung Galaxy S7 спростовує цей аргумент: у нього є стандартний роз’єм для навушників, і при тому він водонепроникний.
  • Apple потребує простору всередині телефону для чогось іншого. Компанія справді постійно працює над тим, щоб зробити компоненти меншими і додати в iPhone нові функції. Проте незважаючи на новинки, Apple досі зберегла роз’єм для навушників. Чому тоді ця очікувана нова функція має витиснити міні-джек?

  • Прагнення Apple зробити смартфон тоншим вимагає принести роз’єм для навушників у жертву. Це смішно: iPod Touch на міліметр тонший, ніж iPhone 6S, і у нього є роз’єм для навушників.

Впадає в око, що всі уявні причини, що наводить Снелл, які могли б пояснити рішення компанії Apple видалити гніздо для навушників, просто не витримують критики.

А які альтернативи міні-джеку? Можливо Bluetooth і Lightning Audio. Проте обидва варіанти – крок назад в юзабіліті. Все це змушує Apple пояснити, чому видалення 3,5-мм роз’єму є прогресом, який ми повинні прийняти.

Позбутися зайвого

У вихорі суперечок навколо iPhone 7, The Verge створив захопливий графік, який показує, чого позбавлялась компанія Apple на користь нових альтернатив.

Та що особливо цікаво – Apple ніколи не зберігала у використанні жодну технологію настільки довго, як міні-джек. Він був неодмінним елементом для девайсів Apple з 1984 року, тобто цілих 32 роки поспіль. Крім того, і порт, і стандарт, які лежать в його основі, з того часу не сильно змінилися. Міні-джек пережив усе: дискети, CD-диски, відеоадаптери тощо.

Останні 15 років компанія Apple стрімко осучаснювала стандарти вводу/виводу. Приміром, згадайте дискету. Минуло приблизно 15 років відтоді, як вона була усунута з iMac. Якщо ж взяти традиційний USB-кабель, який існував ще 18 років тому, то на його прикладі можна простежити, як новий MacBook здійснював перехід на користь USB-С порта. Це цікавий цикл.

 Варто зазначити, що не кожний технологічний перехід Apple веде нас вгору по технологічній драбині. Кого не засмутив залишений компанією FireWire в 2008 році замість очікуваного USB-2, зізнавайтеся!

Але питання залишається: чому міні-джек може бути зайвим? Найбільш переконливе з усіх запропонованих у чутках пояснень, стверджує: в iPhone7s буде дисплей “від краю до краю” (edge-to-edge display). Така форма, звісно ж, вимагає відсутності роз’єму для навушників.

Цілком можливо, що поширенням таких чуток нас готують до того, щоб ми звикли до відсутності міні-джеку завчасно. Але якщо це правда, то чи не було б краще повідомити про відсутність роз’єму через рік, коли продаж нового омріяного iPhone моделі 2017 року затьмарив би будь-які несподіванки такого штибу?

Схоже, прем’єра смартфону нового покоління у вересні цього року обіцяє бути одною з найцікавіших і найнесподіваніших за останні роки.