Ще з часів iOS 9.3 на пристроях Apple доступна функція під назвою Night Shift («нічна заміна»). Як випливає з назви, вона змінює кольорову гаму дисплея iPhone або IPad у нічний час. Чому це так важливо?

Night Shift перелаштовує дисплей у режим, який сприяє сну користувача

Світло і мозок

Протягом дня ми вбираємо в себе сонячне світло. На відміну від Супермена, якому воно надає неймовірну силу, ми отримуємо від нього пригнічення мелатоніну. Чим темніше навколо, тим більше мелатоніну ми виробляємо. Процес зазвичай починається за кілька годин до сну і різко посилюється ближче до середини ночі. Це допомагає нам спати і гарантує, що ми прекрасно відпочинемо вночі.

Короткі хвилі блакитного світла діють протилежним чином: вони пригнічують мелатонін і сприяють виробленню гістаміну, який допомагає нам залишатися бадьорими і не спати. На жаль, електронні дисплеї смартфонів та планшетів мають більш високу концентрацію блакитного світла, ніж сонце. Тому коли ви лежите в ліжку в нічний час, граючи у Candy Crush, дивлячись YouTube або читаючи iLand, ви вбираєте блакитне світло і збиваєте з пантелику власний біоритм. Іншими словами, ви силоміць перемикаєте організм з відчуття втоми та власного циклу сну – на бадьорість.

Проте нам потрібно спати. Коли ми спимо, відбувається зцілення організму. Наше тіло відновлюється, наш мозок обробляє інформацію, яку ми накопичили протягом дня. Брак сну може вкрай негативно позначитися на нашому психічному та фізичному здоров’ї. Наприклад, вплинути на здатність нашого мозку ефективно формувати спогади та навіть зменшити наш імунітет до хвороб.

Night Shift

Ось де знадобиться Night Shift. Якщо увімкнути Blue Light Reduction («зменшення блакитного світла») у налаштуваннях дисплея та яскравості, воно змінюватиме спектр кольорів від прохолодних (блакитних) у бік тепліших (жовтих).

Ви можете увімкнути Night Shift будь-коли, але що насправді приємно, так це те, що ввімкнення можна запланувати. За замовченням режим активується від заходу сонця до світанку, але ви також зможете налаштувати інший графік, виходячи з власних потреб.

Якщо ви просто гратиметеся з функцією, жовтий видаватиметься вам виразно жовтим. Проте наш мозок дивовижний у своїй здатності адаптуватися. Коли зміна відбувається відповідно до графіка, ми звикаємо до неї і перезавантажуємо власне сприйняття відправної точки – білого. Таким чином, через деякий час, зміни екрану в бік жовтого будуть ледь помітними, якими зазвичай є зміни в бік блакитного кольору.

Більші масштаби

Звісно, Night Shift вирішує лише частину проблеми. Використання iPhone і IPad у нічний час, особливо для активностей, яка вимагає глибокого залучення (відео-ігри, соціальні мережі й обмін повідомленнями), також може вас збадьорити та перебити вам сон.

Використовуйте NightShift для того, щоб розслабитися. Але коли наближається час для сну, зробіть собі послугу – і просто відкладіть свій пристрій!

Джерело: imore