macOS від Apple відома тим, що вона дуже зручна у використанні прямо з коробки. Але що робити, якщо ви хочете перетворити macOS зі стандартної версії на систему, з якою вам буде зручно працювати? За допомогою цих маловідомих функцій і хитрощів ви зможете скористатися всіма перевагами вашого настільного комп’ютера або ноутбука.

 

Налаштуйте рядок меню

 

Панель меню у верхній частині робочого столу macOS можна налаштувати так, щоб вона включала найбільш часто використовувані налаштування (і видаляла ті, до яких ви ніколи не торкаєтеся). Для початку відкрийте “Системні налаштування”, а потім меню “Центр управління” (Control Center). Тут ви можете вибрати і скасувати вибір кількох поширених модулів налаштування, від Wi-Fi і Bluetooth до Screen Mirroring і Display settings (налаштувань дисплея). Якщо будь-який модуль увімкнено, він завжди буде доступний через рядок меню, що дає змогу швидко вносити зміни – наприклад, відключатися від AirPods або регулювати яскравість клавіатури. Ви також можете увімкнути відображення модуля тільки тоді, коли він активний.

 

 

Увімкніть “Hot Corners” (активні кути)

 

Ще одна функція в Системних налаштуваннях присвячена тому, що Apple називає “Hot Corners”. Тут ви можете отримати доступ до необхідних ярликів, помістивши курсор у кут екрана.

Відкрийте налаштування Mission Control, потім натисніть кнопку “Hot Corners” у лівому нижньому кутку. З’явиться вікно, що дає змогу вибрати ярлик, пов’язаний із кожним кутом екрана. Ви можете відкрити віджет міні-нотаток, перемістившись у лівий верхній кут екрана, заблокувати комп’ютер, перемістившись у лівий нижній, або просто залишити кут як є.

 

 

Швидкий перегляд файлів

 

Іноді ви хочете крадькома поглянути на зображення або документ, не витрачаючи час на відкриття і закриття його власного додатка. З Quick Look ви можете переглядати свої файли без особливих зусиль. Знайдіть файл у Finder, виберіть його одним клацанням миші, потім натисніть пробіл. З’явиться вікно зі збільшеним зображенням вашого файлу. Якщо ви знайдете файл, який шукаєте, і захочете відкрити його, відповідна опція буде знаходитися в правому верхньому кутку вікна збільшення.

 

 

Робіть скріншоти тільки потрібної ділянки екрана

 

Можливо, ви вже знаєте про інструмент швидкого створення скріншотів ⌘+Shift+4, але що, якщо ви хочете бути більш вимогливим до зображення, яке ви робите? Поєднання клавіш ⌘+Shift+5 так само просте у використанні, але відкриває панель інструментів у нижній частині екрана, яка допомагає вам робити більш якісні скріншоти та відео. Ця панель інструментів дає змогу захопити весь екран, вікно або вибрану область. Ви також можете записати весь екран або обрану область. У вбудованому меню “Параметри” можна вибрати, чи потрібен таймер для відліку часу запису і куди буде надіслано відео після закінчення запису.

 

 

Розділіть свій екран

 

Якщо ви задумалися над купівлею другого монітора, але наразі не маєте у своєму розпорядженні необхідної суми, то вам доступний альтернативний варіант. Ви можете розділити екран на два вікна, а потім вибрати, скільки місця ви хочете надати кожному вікну.

Для початку відкрийте два вікна, наприклад, веб-браузер і додаток “Повідомлення”. Виберіть одне вікно і наведіть курсор на крихітну зелену крапку в лівому верхньому кутку. З’явиться меню, що дає змогу “змістити” вікно вліво або вправо. Після того, як ви обрали один із цих варіантів, ви можете вибрати, яке вікно розмістити на протилежному боці екрана. Щоб розбити екран, просто знову клацніть зелену крапку повноекранного режиму.

 

 

Це дуже зручно для студентів і віддалених працівників, які можуть захотіти працювати з одним вікном, одночасно активно використовуючи інше. Ви навіть можете перетягувати вкладки між вікнами, якщо у вас відкрито два вікна браузера Firefox або Chrome.

 

Спростіть роботу з додатками за допомогою Stage Manager

 

Якщо вам подобається перемикатися між кількома повноекранними додатками, вам може сподобатися нова функція Stage Manager у macOS Ventura. Після того, як ви ввімкнули її в Системних налаштуваннях (у меню “Робочий стіл і док-станція”), ви можете тримати відкриті додатки збоку екрана, де до них можна легко отримати доступ одним клацанням миші. Кнопка “Налаштувати” навіть дає змогу вам вибрати, де ви хочете розмістити відкриті додатки і чи хочете ви бачити файли робочого столу під час використання Stage Manager.

 

 

Перегляд аудіо субтитрів у режимі реального часу

 

Незалежно від того, чи є ви глухим, слабочуючим або просто сидите в шумному місці, ви оціните здатність macOS Ventura створювати звукові субтитри в реальному часі. Ви можете ввімкнути їх, перейшовши в налаштування спеціальних можливостей вашого комп’ютера (розташовані в Системних налаштуваннях) і увійдіть у меню Live Captions. Після ввімкнення Live Captions ви можете налаштувати шрифт, розмір і колір субтитрів. Ви можете застосувати ці налаштування до дзвінків FaceTime, використовуючи додатковий перемикач у нижній частині вікна спеціальних можливостей.

 

 

Створюйте текстові ярлики

 

Якщо ви постійно вводите одні й ті самі довгі фрази, ви можете створити текстовий ярлик. Це можна зробити, увійшовши в налаштування клавіатури з додатка “Системні налаштування”. Потім натисніть кнопку “Заміна тексту”. Ви можете клацнути значок “Плюс” (+), щоб створити новий ярлик звідти. Ліворуч (у стовпчику “Замінити”) буде вказано будь-який ярлик, який ви хочете використати; праворуч (у стовпчику “С”) буде фраза, яка має відображатися під час введення цього поєднання клавіш. Якщо у вас є iPhone або iPad, ці налаштування також будуть застосовуватися там.

 

 

Використовуйте свій iPhone як камеру Mac

 

Ventura додала можливість використовувати ваш iPhone як бонусну камеру FaceTime через Continuity Camera. Хоча в багатьох рекламних роликах Continuity Camera, Apple показує iPhone, що стоїть над екраном Mac, це далеко не все, для чого його можна використовувати. (Насправді, багато комп’ютерів Mac оснащені вбудованою камерою, тож це трохи зайве.) Замість цього багато користувачів вважають за краще використовувати Continuity Camera, щоб отримати другий кут огляду камери, наприклад, для демонстрації чого-небудь на своєму столі.

Щоб налаштувати Continuity Camera, вам потрібно переконатися, що ваш iPhone “довіряє” вашому Mac, підключивши два пристрої та натиснувши “Довіра”. Також необхідно перевірити, що обидва пристрої під’єднані до одного і того ж Apple ID. Щойно ці два пункти буде виконано, ви будете готові до роботи.

 

 

Почніть з увімкнення Continuity Camera на вашому iPhone, перейшовши в “Параметри” -> “Загальні” -> “Airplay” -> “Handoff”. (Можливо, це вже ввімкнено за замовчуванням.) Потім запустіть FaceTime. У рядку меню натисніть “Відео”, потім виберіть камеру iPhone. Вид камери вашого iPhone має з’явитися на екрані вашого Mac, а на вашому iPhone з’явиться вищевказане підтвердження.

 

Змініть значки папок

 

Якщо вам набридло дивитися на нудні сині папки на робочому столі, ви можете змінити їхні значки на що завгодно! Знайшовши зображення (.JPG або .PNG), яке хочете використати, клацніть правою кнопкою миші та натисніть “Копіювати зображення”. Потім клацніть правою кнопкою миші папку, яку ви хочете змінити, і натисніть “Інформація”.

 

Клацніть значок папки в лівому верхньому кутку інформаційного вікна папки, потім клацніть “Змінити” в рядку меню. Натисніть Вставити. Скопійоване зображення має замінити синю папку в інформації та на вашому робочому столі (або там, де розташована ваша папка). Ви можете використовувати це, щоб позначити папки кольором, спростити пошук папок або навіть перетворити свій робочий стіл на маленьку ферму, як це показано на скріншоті вище.

(Додаткова порада: якщо ви хочете видалити фон із зображення для цього задуму, просто клацніть зображення, утримуючи клавішу Control, і натисніть “Копіювати тему”. Це працює тільки в Photos, Quick Look або Safari, і тільки якщо у вас встановлена macOS Ventura).

 

Якщо у вас є додаткові запитання, звертайтесь до нас, заповнивши анкету нижче:

Універсальна бізнес форма