Одне з головних оновлень системи камер iPhone 15 – це збільшення основного об’єктива до 48 Мп, що відповідає моделі iPhone 15 Pro. Однак обидві камери за замовчуванням роблять знімки з роздільною здатністю 24 Мп, щоб заощадити місце в пам’яті. Дізнайтеся, як використовувати 48-мегапіксельну камеру iPhone 15 для зйомки максимальної кількості деталей.

Минулого року Apple випустила свою першу 48-мегапіксельну основну камеру в iPhone 14 Pro і Pro Max, здатну знімати зображення у форматі ProRAW, тоді як iPhone 14 “застряг” з 12-мегапіксельним основним об’єктивом.

Цього року всі моделі iPhone 15 мають 48-мегапіксельну основну камеру. Хоча 15 Pro і Pro Max можуть знімати у форматі ProRAW, є також новий режим HEIF Max 48MP, який можуть використовувати всі моделі.

Попри те, що новий режим HEIF Max 48MP дозволяє створювати зображення з високою роздільною здатністю при набагато меншому розмірі файлу (близько 5 МБ), можливо, ви не захочете використовувати його постійно.
Але коли ви хочете захопити найбільшу кількість деталей – з можливістю гнучкого кадрування та редагування – використання повної 48-мегапіксельної потужності камери iPhone 15 – це те, що вам потрібно.

Як користуватися 48-мегапіксельною камерою iPhone 15 (також 15 і 14 Pro)

Примітка: Розмір зображень ProRAW 48 Мп варіюється від 75-100 МБ+ кожне на моделях Pro, тоді як новий HEIF Max пропонує покращену якість при розмірі файлів ~5 МБ на моделях 15/Plus і 15 Pro/Max.

 • Відкрийте програму “Налаштування” на вашому iPhone 15/15 Plus, 15 Pro/Pro Max або iPhone 14 Pro/Pro Max.
 • Проведіть вниз і торкніться “Камера”
 • Тепер виберіть Формати вгорі
 • Торкніться перемикача поруч із пунктом ProRAW і керування роздільною здатністю
  На iPhone 15/15 Plus це буде просто “Керування роздільною здатністю”.
 • На iPhone 14 і 15 Pro та Pro Max натисніть “За замовчуванням” і виберіть HEIF Max (до 48 Мп) або ProRAW Max (до 48 Мп).
 • Тепер відкрийте додаток “Камера”, переконайтеся, що HEIF MAX або RAW MAX відображається в кутку і не перекреслений – починайте знімати.
  Не забудьте використовувати фокусну відстань за замовчуванням 1x, змінивши її, ви перейдете до знімків з роздільною здатністю 12 Мп
  Крім того, живі фотографії не працюють з HEIF Max
 • Натисніть і утримуйте HEIF MAX або RAW MAX, щоб перемикатися між режимами високої роздільної здатності
 • Ви також можете використовувати сторонні програми, такі як Halide або Camera+, щоб робити повноцінні знімки з роздільною здатністю 48 Мп
  Ви також можете зберегти налаштування ProRAW або HEIF Max увімкненими в додатку камери замість того, щоб вони скидалися на доступні, але вимкнені, коли ви відкриваєте камеру за замовчуванням – “Налаштування” > “Камера” > “Зберегти налаштування” > “Apple ProRAW та контроль роздільної здатності”.

Ось як це виглядає на iPhone 15 Pro:

Ось як відображатимуться налаштування у вбудованому додатку Камера iOS, щоб ви знали, що знімаєте у HEIF Max або ProRAW:

Натисніть і утримуйте кнопку HEIF MAX або RAW MAX, щоб отримати нове зручне меню для перемикання між режимами високої роздільної здатності, або торкніться її один раз, щоб вимкнути HEIF Max або ProRAW.

Оригінал статті на сайті 9to5mac.com

 

Універсальна бізнес форма