Компанія Apple планує у жовтні випустити нову систему macOS 10.15 Catalina. І як з кожним суттєвим оновленням, компанія Apple постійно говорить про нього з часу анонсу на конференції Worldwide Developer Conference у червні. Система буде мати нові програми Музика, TV, та Podcasts, які замінять iTunes. Нова технологія Mac Catalyst спростить розробниками виконання програм для iOS на Маках. Фото, нагадування та Нотатки також отримають суттєві оновлення. Screen Time мігрує з iOS на macOS. А технологія Sidecar дозволяє вам використовувати ваш iPad як другий екран або як графічний планшет з Apple Pencil.

Звучить чудово, правда? Так і буде, згодом. Ми оновлюємо неважливі комп’ютери прямо з виходом кожної бета-версії 10.15 щоб бути в курсі всіх особливостей системи, але наша рекомендація для вас буде:

Не оновлюйте систему до Catalina доки ми не повідомимо

Ми знаємо що ви хочете погратися з усіма новими функціями, але Catalina, навіть більше ніж у порівнянні з попередніми великими оновленнями macOS, це не та система яку ви хочете оновити прямо зараз. Причина у тому, що Apple настільки сильно поміняла Catalina, що онолення може зламати ваш робочий процес або наобхідні для роботи програми.

Ось причини, через які ми радимо зачекати з оновленням:

32-бітні прогами більше не запускаються. Маки мають 64-бітні процесори ще з 2006 року. macOS отримала підтримку 64-віт ще у 10.6 Snow Leopard. Apple роками попереджала розробників що колись підтримка 32-бітних програм буде зупинена. Цей час настав з macOS Catalina. Щоб інедтифікувати які програми у вас 32 бітні і які 64, завантажте безкоштовну утіліту Go64. Якщо ваша робота залежить від програм які все ще 32-бітні(особливо зверніть увагу на програми від Adobe), можливо вам треба буде зробити оновлення програм (може бути недеешво придбати нові ліцензії), або знайти альтернативи(також може бути недешево та потребувати навчитися роботі з новими програмами), або запускати програму у режимі віртуалізації у програмах Parrallels Desktop або VMware Fusion, звертайтеся до нас по ліцензії (що додасть складності та витрат).

Go64

Go64

Catalina працює з свого read-only розділу диску: щоб підвищити захист та бути впевненим що атакуючий не змінить саму macOS, Apple змінила структуру диску у Catalina. Тепер, замість того щоб мати один єдиний розділ який вміщує систему, програми та документи, Catalina стартує з свого read-only розділу.

Свіжевстановлені програми мають бути нотаризовані Apple: нотаризація це автоматизований процес який Apple використовує щоб розповсюджувати програми за межами Mac App Store і не начіпляти при цьому шкідливих програми malware. Доречі утіліта CleanMyMac X від української команди MacPaw була успішно нотаризована однією з перших.

Програмам треба більше дозволів ніж раніше: у попередніх версіях macOS вас напевно запитували надати доступ до таких даних як Контакти, Календар, Нашадування та фото, або дозволити користуватися камерою чи мікрофоном. У Catalina програми мають запитувати у вас дозволу для доступу до файлів на робочому столі чи у папці Документи, iCloud Drive та зоанішніх накопичувачів.

Встановлення kernel extensions потребує перезавантаження: розширення Kernel зазвичай потрібні для сторонніх виробників “заліза” або для програм що потрибують глибокого рівня доступу до операційної системи. У Mojave їх встановлення потребувало від вас надати права у Системні Параметри > Захист і Безпека > Загальні. А у Catalina окрім цього вам треба буде ще й перезавантажити Мак. Фахівці з безпеки очикують у цьому механізмі захисту купу підводних каменюк.

Проблеми із зворотньою сумісністю програм та документів: після оновлення до 64-біт деякі програми поміняють формати зберігання документів і вже не зможуть працювати з старими форматами. Якщо у когось в офісі буде стара система та старий формат документів, можуть бути проблеми у workflow.

Ламаний графік випуску оновлень різних OS цього року: якщо ви оновили не все, то наприклад нова програма Нагадування на Маку не буде сумісна з Нагадуваннями на iPadOS.

Традиційно ми радимо чекати до першого чи другого оновлення macOS, 10.15.1 або 10.15.2. Прислухайтеся будь ласка до вищесказаного)

Спеціально для системних адміністраторів та IT-менеджерів: утримати ваших колег від оновлень та блокування роботи компанії чи певних людей можна за допомогти недорогих та не складних IT-рішень. Маєте запитання? Пишіть будь ласка у форму зв’язку

Універсальна бізнес форма

Tags: