Компанія iLand пропонує декілька порад, що робити, коли вкрали iPhone. І як бути готовим до цього.

iPhone — улюблена ціль для крадіїв-карманників

Пам’ятайте, треба готуватися до гіршого. Захистити телефон, коли він уже не у вас майже неможливо.

  0. Максимальний рівень захисту. У всьому і завжди.

Почати треба з двофакторної аутентифікації вашого облікового запису, продовжити — увімкненням функції «Знайти мій iPhone». Також обов’язковим є пароль на блокування екрану, іноді полюють не на ваш телефон а на інформацію у ньому. Так ви захистите смартфон. 

Одна з найважливіших функцій iCloud

Регулярно робіть резервні копії у iTunes. Насправді їх мало хто робить регулярно. Тому краще — автоматичні резервні копії у iCloud (усього $1/міс за 50Gb; повна автоматизація копіювання). Так ви захистите свої дані. Ми допоможемо налаштувати безкоштовно.

Максимально довго зберігайте чек, гарантійний талон та коробку з серійним номером і IMEI від вашого пристрою. Так ви захистите своє право на володіння.

Бонус — безкоштовний курс навчання з захисту iOS-пристроїв

https://iland.ua/news/iOS-security-101-for-Ukraine

  1. Якщо iPhone пропав

Порада на всі випадки життя — без паніки. Обшукайте оселю, подумайте, де могли лишити ваш iPhone. Можливо, він між подушками на дивані)

Зайдіть до свого облікового запису iCloud через броузер, увімкніть режим зникнення та обов’язково лишіть тестове повідомлення для того, хто може знайти iPhone. Нехай повідомлення буде максимально дружнім, пообіцяйте нагороду. «Загубив телефон, будь ласка поверніть за винагороду, (067)777-7777». Це повідомлення може читати не крадій, а звичайна людина. Зробіть її своїм другом за 2 речення.

Приклад неправильного повідомлення

Наступний крок — зміна паролю від iCloud та пошти, на яку його було зареєстровано. Так зловмисники не сможуть відв’язати iPhone від обліковки, розблокувавши екран.

Часто інформація цінніша, ніж пристрій, на якому вона записана. Для цього робіть захисні маніпуляції із попереднього пункту. Також у обліковому записі є опція «Стерти мій iPhone». Використайте її, якщо у небезпеці ваша конфеденційність. А потім все одно змініть паролі на Apple ID та вашому e-mail.

Відтворення звуку, режим втрати та затирання iPhone через iCloud

  2. Взаємодія із правоохоронними органами

Якщо телефону ніде немає або однозначно зрозуміло, що його викрадено, а не загублено, одразу і обов’язково дзвоніть 102!

Представники Кіберполіції наполягають, щоб ви писали заяву про втрату телефону. Жодних «все одно не знайдуть». Більше заяв — більше тиску на поліцію — ускладнення життя крадіїв — спарведливе їх покарання.

При першому спілкуванні з поліцією радимо сказати щось накшталт «Телефон мій, документи є, вони удома». Це не дасть можливості поліції відмовити вам у прийнятті заяви. За цей час ви трохи заспокоїтесь, з холодним розумом пошукаєте документи, а якщо їх не знайдете — завжди можна відновити через магазин, у якому iPhone було придбано. Коли заяву приймуть, обов’язково робіть копію заяви!

  3. Життя після

Якщо ви купуватимите новий iPhone не чекаючи, поки поліція знайде втрачений, радимо показати копію заяви до поліції продавцю. Так ви збільшите шанс на знижку)

Новий одразу ж приєднуйте до вашого iCloud (із зміненим паролем), і якщо у вас було налаштовано резервне копіювання, ви зможете відновити учорашнью копію на новий телефон. Адже резервне копіювання у iCloud відбувається здебільшого уночі, коли немає трафіку, iPhone на зарядці та підключений до Wi-Fi.

Цей напис розбив більше сердець, ніж Райан Ґослінг

Швидка та чітка реакція на втрату може врятувати ваш iPhone та дані на ньому. Неодноразово перевірено iLand.