iLand публікує другу частину спогадів команди 9to5Mac про перші айфони і про те, як ці пристрої змінили їхнє життя.

 

 

Перша частина

 

Бен Лавджой

Для багатьох людей iPhone став своєрідним наркотиком і воротами до екосистеми Apple; у мене ж усе відбулося з точністю до навпаки. Незважаючи на покупку найпершого Macintosh (у туманному 1984 році) і першого iPad, я спізнився із айфоном. Моїм першим смартфоном був Handspring Treo у 2002 році, також я мав декілька Nokia та смартфонів на Windows, а пізніше перейшов на Android.

Тільки з запуском iPhone 4 я вирішив затягнути пасок тугіше і змінити свій смартфон. Перейти на айфон мене спонукала саме екосистема Apple. Використовуючи Mac та iPad, перед виходом iPhone 4 я відчув, що принади мати усе на одній платформі переважили наявність фізичної смартфонної клавіатури, без якої врешті-решт я навчився обходитися.

Чанс Міллер

Мій перший iPhone був моделлю першого покоління, і це був дуже дуже потужний пристрій, який справді заохотив мене інвестувати в екосистему Apple. Хоча я купив оригінальний iPhone на eBay через рік після того, як він вийшов, я був вражений його революційністю, навіть у швидкості передачі Edge-даних і хорошій роботі сервісу AT&T. Досі пам’ятаю, яким крутим хлопцем мене вважали в школі, бо мав iPhone у той час, як усі інші зовсім не мали мобілок або ходили з «метеликами» Motorola RAZR. Моїм наступним айфоном став iPhone 3GS, потім iPhone 5, і з тих пір я купую собі кожну модель нового покоління.

Саме iPhone спонукав мене купити свій перший Maк – чорний “Core Duo” MacBook, який, як і iPhone, я “підібрав” після першого господаря на eBay. Зібраний дует з цих двох девайсів різко підвищив мій інтерес до технологій, який тепер перетворився з хобі на кар’єру. І хоча, правду кажучи, я переживав і період зацікавлення Android протягом року або близько того, саме iPhone привів мене туди, де я є сьогодні: писати про компанію Apple на основній роботі із постійним зростанням інтересу до технології.

Майкл Потак

Моїм першим айфоном був iPhone 3G у 2008 році, хоча я часто користувався оригінальним iPhone своєї подруги протягом року перед покупкою. Вперше я побачив айфон за межами Apple Store у серпні 2007 року, коли вона витягла його з її гаманця. Потенційна можливість спробувати iPhone у дії в реальному житті стерла будь-яке хвилювання – і я підійшов знайомитися. Нещодавно ми відсвяткували сьому річницю шлюбу.

Після захопливого досвіду з iPod (20GB / click wheel) і MacBook 2006 я став великим фанатом компанії Apple (перед тим у коледжі я працював на незграбному HP). Після того, як я вдосталь насолодився доступом до оригінального айфону протягом року, я задумав отримати свій власний iPhone 3G. Черга за ним на AT&T була такою довжелезною, що я мусив звернутися до свого хорошого приятеля Адама і попросити його постояти замість мене, поки я схожу на заняття (досі вдячний! думаю, в мене тоді було щось на кшталт важливої контрольної).

Поміж усіх дивовижних інновацій iPhone приніс нам революційний сенсорний екран, інтуїтивні функції, прекрасний дизайн і розумне програмне забезпечення. Я був дуже вражений презентацією Apple та виконанням App Store в 2008 році. На мій погляд, App Store дав можливість нашим девайсам бути такими, якими вони є – постійно розвиватися та вдосконалюватися. Це було дивовижно. З глобальної точки зору App Store дозволив усім охочим принести свої ідеї в маси і зробити світ кращим за допомогою технології.

Є багато причин, з яких я вдячний iPhone, але найбільша з них – стосунки, які я створив завдяки йому;  творчість, яку він заохочує, і виникнення любові до технології та Apple, яка привела мене у команду 9to5Mac.

Сес Вайнтрауб

У 2007 році я жив у Парижі, часто працюючи з Лондона (у цьому мені допомагав Євротунель під Ла-Маншем) на Federacion Internacional de la Automobile. Моя робота як менеджера з комунікацій вимагала, щоб я мав пристрій, який працював би всюди, куди б я не пішов. До цього часу я використовував Danger Sidekick 2 для особистого спілкування та Nokia N95 для роботи. Sidekick був швидким і здатним перемикатися між електронною поштою, SMS та обміном миттєвими повідомленнями, але це був суттєво обмежений пристрій, покриття в Європі було не повним, а в кращому випадку плямистим, а його магазин додатків був досить слабким. Телефон Nokia N95 мав усі функції: 3G, GPS, Wi-Fi тощо, але його інтерфейс був сильно засміченим. Виконання будь-яких завдань потребувало 10 кроків, і він не мав цифрової клавіатури. GPS вмикався протягом 10 хвилин, і взагалі використання карт потребувало додаткової платні, що робило його безглуздим.

iPhone змінив усе. Я знав, що мушу придбати його, від моменту презентації 10 років тому, і я так пройнявся Apple, що я заснував 9to5Mac. Траплялися проблеми та недоліки, наприклад, налагодження роботи із старовинним сервером обміну даними нашої компанії. Але як тільки я зумів налагодити з’єднання з моїм босом (який використовував Windows Mobile), шляхи назад були відрізані. Після того, як Orange почав підтримувати iPhone у листопаді 2007 року, усі в нашому офісі почали їх купувати.

Оскільки приблизно те саме відбувалося всюду, і 9to5Mac мав певну кількість ексклюзиву, блог «вистрілив» і став моїм основним джерелом прибутку, а в кінцевому підсумку – моєю роботою на фул-тайм. Якщо ви не маєте іншого приводу, можете подякувати iPhone за існування веб-сайту, який читаєте просто зараз. (це стосується як iLand.ua так і 9to5mac.com)