Серійні номери Apple містять закодовану мову, яка може надати вам інформацію про продукт Apple яку не можна отримати іншим шляхом. Інформацію про країну виготовлення, дату виробництва та чимало іншого. Ця інформація може бути цінна для траблшутінгу або просто з цікавості. Отже давайте розберемо приховані коди.

Найбільш проситй спосіб декодувати ваш серійний номер це вбити його у онлайн сервіс. Серійний номер вашого пристрою можна знайти у налаштуваннях пристроя або на копусі. Один з онлайн сервісів можна знайти на сайті Apple. На сайті ви отримаєте інформацію про точну назву моделі вашого пристроя, чи збігається у нього дата придбання/активації, і чи пристрій досі підпадає під програму гарантії або технічної підтримки Apple. Сервіс перевірки за серійним номером Apple видає тільки мінімум результатів, залишаючи багато цікавого поза видачеє.

Техніка Apple вироблена після 2010 року зазвичай має 12- символьний серійний номер з цифр та літер латинського алфавіту. Перші три символи означають розташування виробництва, наступні два означають рік та тиждень виробництва, наступні три символи надають унікальний ідентифікатор, і останні чотири цифри означають номер моделі.

Кожне розташування виробництва наведено на початку серійного номеру різними літеро-цифровими позначеннями. Apple виробляє свої пристрої у різних країнах, і на жаль не всікоди відомі, але це найбільш повний наразі перелік кодів та пов’язані з ними фабрики.

Код Фабрика
FC Fountain Colorado, USA
F Fremont, California, USA
XA, XB, QP, G8 USA
RN Mexico
CK Cork, Ireland
VM Foxconn, Pardubice, Czech Republic
SG, E Singapore
MB Malaysia
PT, CY Korea
EE, QT, UV Taiwan
FK, F1, F2 Foxconn – Zhengzhou, China
W8 Shanghai China
DL, DM Foxconn – China
DN Foxconn, Chengdu, China
YM, 7J Hon Hai/Foxconn, China
1C, 4H, WQ, F7 China
C0 Tech Com – Quanta Computer Subsidiary, China
C3 Foxxcon, Shenzhen, China
C7 Pentragon, Changhai, China
RM Refurbished/remanufactured

 

Рік та тиждень виробництва також міститься у серійному номері і його легко дешифрувати. Четвертий символ серійного номера представляє і рік у якому було вироблено пристрій, і півріччя — перше або друге. Наступна таблиця містить інтерпретацію символа:

Код Випуск
C 2010 (перша половина)
D 2010 (друга половина)
F 2011 (перша половина)
G 2011 (друга половина)
H 2012 (перша половина)
J 2012 (друга половина)
K 2013 (перша половина)
L 2013 (друга половина)
M 2014 (перша половина)
N 2014 (друга половина)
P 2015 (перша половина)
Q 2015 (друга половина)
R 2016 (перша половина)
S 2016 (друга половина)
T 2017 (перша половина)
V 2017 (друга половина)
W 2018 (перша половина)
X 2018 (друга половина)
Y 2019 (перша половина)
Z 2019 (друга половина)

П’ятий символ представляє тиждень виробництва. Зараз буде трошки складно.
На цьому місці 28 можливих символи: цифри від 1 до 9 представляють з першого по 9 тиждень. Символи з C до Y, не включаючи A, E, I,O та U а також S, представляють з десятого по двадцять сьомий тиждень.

Для пристроїв вироблених у другій половині року, додавайте 26 до номеру представленого п’ятим символом серійного номеру. Для прикладу, продукт з серійним номером у якого четвертий та п’ятий симоли є “JH” був вироблений на 40 тижні 2012 року.

Наступні три символи це ідентифікаційні коди, які потрібні щоб івдрізнити кожен Apple пристрій однакової моделі що були вироблені на одному заводі у той самий тиждень та рік, щоб упевнитися що кожен пристрій має різний серійний номер.

Нарешті чотири останні символи представляють модель продукту.

Серійні номер iPhone додатково містять інформаіцю про колір пристроя а також ємність пам’яті. Для iPhone вироблених після 2010 року ця інформація закодована у останніх чотирох числах серійного номеру. Дев’ятий, десятий та одинадцятий символ представляють модель та колір iPhone, останній символ представляє ємність пам’яті.

Якщо у вашій компанії багато техніки Apple, є кілька інструментів для спрощення інвентаризації парку . Пишіть у форму зворотнього зв’язку нижче щоб отримати безкоштовну додаткову інформацію.

Залишилися запитання? Пишіть у форму зворотнього зв’язку у відділ технічної підтримки iLand.

Читайте також як визначити яка у вас модель iPhone.

Універсальна бізнес форма

Tags: