Компанія Apple припинила виробництво WiFi-базових станцій AirPort, тож треба шукати альтернативи. Наша компанія радить тільки якісні альтернативи, тому сьогодні розглянемо процес самостійного налаштування якісних базових станцій виробництва компанії Ubiquity. Оригинал статті опублікований на сайті компанії EServer.

Для створення якісної корпоративної та домашньої бездротової мережі часто використовують точки доступу Ubiquiti UniFi AP. Оскільки моделі здатні забезпечити стабільним сигналом багато підключених пристроїв, їх встановлюють в ресторанах і готелях.

Ubiquity

Ubiquity

Точки доступу цього виробника характеризуються доброзичливим інтерфейсом, завдяки якому їх легко налаштовувати. За рахунок привабливої ​​зовнішності, встановлені в приміщенні моделі гармонійно вписуються в інтер’єр.
До пристроїв безкоштовно додається фірмове програмне забезпечення — контролер. Раніше задати параметри техніки було можливо тільки за допомогою цього ПЗ. Однак зараз можна обійтися і без UniFi Controller: налаштувати її в standalone.

Покрокове налаштування точки доступу UniFi в автономному режимі

Щоб все правильно зробити, знадобиться смартфон, підключений до мережі. Операційна система не має значення: все нормально настроюється і на iOS, і на Android. Також буде потрібен керований комутатор або роутер із функцією сервера DHCP: в іншому випадку точка доступу не запрацює. Хоча бажано, щоб маршрутизатор був тієї самої фірми, це не обов’язкова умова.

Що робити:

  1. Підключити точку доступу до розетки і інтернету
  2. Зайти в магазин Apple або Google і завантажити UniFi Network
  3. Запустити завантажену програму і почекати, поки в «Devices» не з’явиться мережевий пристрій. Можна не чекати відображення точки доступу UniFi AP AC Lite, а тапнути по «Connect to AP» і відсканувати QR-код. Як правило, він знаходиться на нижній кришці девайса
  4. Зайти в параметри пристрою і ввести: ім’я та потужність, ширину каналу і SSID, а також пароль

Варто врахувати, що в «standalone» не всі функції доступні користувачеві, так як це урізаний режим. Також треба пам’ятати, що тут можна вводити налаштування лише самої точки доступу: задати параметри маршрутизатора або комутатора не вийде. Втім, перевірити, чи є оновлення, та встановити їх тут можна.

Чи може безшовний роумінг працювати, якщо немає контролера?

Оскільки це засіб, призначений для управління мережею UniFi, безшовний роумінг повинен працювати. Саме так стверджують у Ubiquiti. У EServer вирішили перевірити цю інформацію.

Дві точки доступу ми підключили до мережі. Пристрої розташували в різних кімнатах. Потім запустили WiFiman на смартфоні (фірмовий додаток), і пішли з однієї кімнати в іншу.
Рівень сигналу, коли віддаляєшся від першої точки, стає гірше, тому мобільник перемикається на точку, яка знаходиться ближче до нього. При цьому сигнал не переривається, а значить роумінг нормально працює.

Порада: для поліпшення роботи роумінгу і більш швидкого перемикання клієнтських гаджетів, слід знизити потужність точок доступу таким чином, щоб межі їх покриттів стикалися мінімально.

Коли контролер є необхідним?
ПЗ знадобиться, якщо потрібно:

  • керувати великою кількістю пристроїв
  • зробити гостьовий доступ
  • створити HotSpot з оплатою за підключення
  • дистанційно керувати хотспотом, змінювати параметри
  • відслідковувати статистику мережі.

Примітка: якщо потрібен контролер, його можна завантажити на ПК або зберегти в хмарному сховищі. Також є спеціальні пристрої — UniFi Cloud Key.
Як видно, точку доступу Юніфай можна налаштувати, навіть не використовуючи контролер. Однак без нього доведеться важко, якщо потрібно керувати великою кількістю мережевих пристроїв.

Дякуємо партнерам, компанії EServer, за дозвіл на розміщення матеріалу на нашому сайті.

Універсальна бізнес форма

Tags: