Нещодавно Apple випустила iOS 17.3, і однією з нових функцій безпеки є захист від крадіжки пристроїв. Ця функція, якщо її увімкнути, не дозволить потенційним злодіям змінити ваш Apple ID та важливі функції безпеки на вашому iPhone. Ось як працює захист від крадіжок і як його увімкнути.

 

Навіщо потрібна така функція, як захист від викрадення пристрою?

 

Злочинці часто намагаються зазирнути комусь через плече, коли той вводить свій пароль на пристрої. Ця дія, яка називається “серфінг через плече”, часто зустрічається в банкоматах, де злочинці намагаються побачити PIN-коди, які вводять користувачі. Плечовий серфінг стає все більшою загрозою для користувачів смартфонів.

Використання пристрою з біометричною ідентифікацією (наприклад, Touch ID або Face ID від Apple) означає, що зазвичай вам не потрібно вводити пароль від iPhone. Однак все ж існують ситуації, коли це може знадобитися. Наприклад, Touch ID може не спрацювати, якщо у вас спітнілі руки, або iPhone може вимагати введення пароля з інших причин, наприклад, після перезавантаження телефону. Крім того, як заявляє Apple, якщо “Ви не розблоковували свій iPhone за допомогою пароля протягом останніх 6,5 днів і не розблоковували його за допомогою Face ID або Touch ID протягом останніх 4 годин”, то від вас вимагатимуть введення пароля. На практиці я бачу такі запити час від часу, навіть якщо я нещодавно користувався своїм iPhone, тому є ще один таймер, який також спрацьовує.

Один із сценаріїв, який використовують злодії, полягає в тому, що вони беруть iPhone, натискають і утримують кнопку живлення та одну з кнопок гучності протягом декількох секунд, щоб активувати режим Emergency SOS. Повторне натискання кнопки живлення закриває екран Emergency SOS, і наступного разу, коли користувач захоче отримати доступ до телефону, він побачить запит на введення пароля. Злодій спостерігає за людиною через плече, а потім викрадає телефон.

 

Що робить захист від викрадених пристроїв?

 

Як показано в цій статті, якщо хтось отримає доступ до вашого iPhone, він зможе змінити ваш пароль Apple ID, повністю заблокувавши ваш обліковий запис. Ви навіть не зможете скористатися функцією “Знайти моє”, щоб перевести пристрій у режим “Загублено”. Захист від викрадених пристроїв запобігає цьому, обмежуючи місця, де можна виконувати певні дії на телефоні. Якщо ваш iPhone знаходиться в незнайомому місці, наступні дії вимагають біометричної автентифікації і не можуть бути виконані за допомогою простого пароля:

 • Використовуйте паролі або ключі, збережені у брелоку
 • Автоматичне заповнення способів оплати в Safari
 • Вимкнути режим “Загублений
 • Видалення всього вмісту та налаштувань
 • Подати заявку на нову Apple Card
 • Переглянути номер віртуальної картки Apple Card
 • Виконувати певні дії з Apple Cash та заощадженнями у Wallet
 • Налаштуйте новий пристрій за допомогою iPhone (за допомогою програми “Швидкий старт”)

Для інших дій Захист від крадіжки пристроїв додає затримку в захисті, якщо ваш iPhone знаходиться не в знайомому місці. Якщо ви входите в систему за допомогою Touch ID або Face ID, вам доведеться почекати одну годину, перш ніж ви зможете це зробити:

 • Змінити пароль до Apple ID
 • Вийдіть зі свого облікового запису Apple ID

Оновлення налаштувань безпеки облікового запису Apple ID (наприклад, додавання або видалення довіреного пристрою, ключа відновлення або контакту для відновлення)

 • Додавання або видалення Face ID або Touch ID
 • Зміна пароля iPhone
 • Скидання всіх налаштувань
 • Вимкнення функції Локатор
 • Вимкнути захист від викраденого пристрою

Цієї годинної затримки має бути достатньо для того, щоб позначити ваш iPhone як втрачений, якщо його буде фізично викрадено. Для цього ви можете використовувати додаток “Знайти мій” на іншому своєму або чужому пристрої

Як увімкнути Захист від викрадення пристроїв

Щоб увімкнути захист від крадіжок, на iPhone мають бути увімкнені такі параметри:
Встановлено останню версію iOS;
Двофакторна автентифікація для Apple ID;
Пароль, Face ID або Touch ID;
Find my Phone;
Важливі місця – цей параметр важко знайти. Перейдіть до Параметри – Приватність і безпека – Служби локації – системні сервіси(внизу) – Важливі місця. Увімкніть її, якщо це ще не зроблено. Ви побачите деякі знайомі місця, такі як ваш дім або робота, а також, можливо, інші місця, які ви часто відвідуєте.

Щоб увімкнути захист від викрадення, перейдіть до Налаштування > Face ID / Touch ID і пароль, потім прокрутіть униз до розділу Захист від викрадення і натисніть Увімкнути захист.

 

Захист від викрадення пристроїв має свої застереження

 

Єдиним недоліком захисту від викрадених пристроїв є те, що він не працює у звичних місцях. Якщо хтось дізнається ваш пароль і спробує внести зміни до вашого iPhone вдома, на роботі або в інших місцях, де ви часто буваєте, йому вдасться це зробити. Ви завжди повинні бути обережними, щоб не вводити пароль вашого iPhone, коли хтось може бачити, як ви це робите, і скористайтеся деякими порадами в кінці цієї статті, щоб створити більш безпечний пароль на випадок, якщо комусь вдасться побачити деякі частини пароля, але не весь його текст.

Якщо хтось отримає доступ до вашого iPhone з вашим паролем, він не зможе вносити зміни до вашого облікового запису Apple, але зможе отримати доступ до інших облікових записів. Вони можуть зайти на деякі з ваших облікових записів в Інтернеті і сказати, що забули пароль. Сайти надішлють новий пароль на вашу електронну адресу, до якої злодії зможуть отримати доступ з вашого iPhone. Після цього вони можуть отримати доступ до акаунтів, здійснювати покупки, переглядати вашу історію в соціальних мережах тощо.

Існує один сценарій, коли затримка із захистом може стати проблемою. Я обмінював старі iPhone в магазинах Apple, і вони просили вас вимкнути функцію “Знайти мене”, а потім стерти телефон. Якщо вам потрібно це зробити, вам доведеться вимкнути Захист від викрадених пристроїв, перш ніж продовжувати. Але якщо Apple Store не є знайомим місцем, вам доведеться почекати годину після першої спроби зробити це. Якщо ви плануєте обміняти або продати свій iPhone, бажано вимкнути захист від викрадених пристроїв вдома або на роботі перед тим, як йти в Apple Store або інше місце. (Якщо тільки компанія Apple не вважає свої роздрібні магазини звичними місцями).

Отже, чи варто вмикати Захист від викрадених пристроїв? Так, це, мабуть, хороша ідея. Зробити це легко, і у цього мало недоліків.