Важлива функція оновленої watchOS 3 для Apple Watch – можливість подзвонити на номер Служби екстреної допомоги 112. Це дозволить власнику годинника прямо із зап’ястку викликати екстрені служби до місця власного перебування, а також попередити близьких про те, що він потрапив у біду чи екстремальну ситуацію, небезпечну для життя.

Apple Watch повідомить про екстрену ситуацію обрані вами номери

Функція Emergency SOS визначає ваше поточне місце розташування, щоб передати його відповідним аварійним агентствам вашого регіону. Ця можливість доступна не лише в Україні, а й у міжнародному масштабі (з поправкою на регіон – тобто, наприклад, в США екстреним номером буде не 112, а 911).

Коли використовувати 112?

 

Emergency SOS – для справді надзвичайних ситуацій. Точно не для порятунку кішки, яка застрягла на дереві, і не для скарг на припарковане авто на вашій під’їзній стежині. Для таких питань існують інші, не екстрені номери спеціалізованих агентств, а також стрічка у Facebook.

Функція призначена для таких сценаріїв:

  • раптова алергічна реакція, гострі проблеми зі здоров’ям, небезпечні для життя травми;
  • пожежа в будинку чи в офісі;
  • напад, пограбування, зґвалтування та інші подібні випадки.

Як користуватися?

 

Усе, що потрібно – натиснути і потримати бокову кнопку на вашому Apple Watch – поки не побачите червоний напис «Сигнал SOS» у списку на екрані. Натиснувши на цей слайдер, ви ініціюєте дзвінок на 112 та текстове повідомлення на ваші екстрені номери буквально за лічені секунди.

Натискаючи на слайдер, ви дзвоните на 112

В будь-який момент під час дзвінка на 112 ви можете натиснути на екран свого годинника із Force Touch, щоб з’явилася кнопка для закінчення дзвінку.

Як встановити екстрені номери?

 

Ви можете вручну налаштувати додаткові контакти на екстрений випадок – номери, за якими Apple Watch вишле повідомлення про екстрену ситуацію, окрім 112.

Ви можете використати контакти своїх батьків, дітей, чоловіка чи дружини та будь-кого, хто міг би вам допомогти або, як мінімум, просто дізнатися, що відбувається. Вони отримають текстове повідомлення із вашим місцезнаходженням, коли б ви не скористалися Emergency SOS.

Щоб встановити ці контакти:

  • відкрийте панель Загальні у Apple Watch app на iPhone
  • натисніть на Сигнал SOS
  • у налаштуваннях Сигнал SOS, натисніть на помаранчеву кнопку Додати SOS контакт

Встановлюємо екстрені номери

  • ви побачите список своїх контактів; натисніть на ті, яким ви хочете надсилати нотифікейшн щоразу, як використовуєте функцію аварійного Сигнал SOS

Кому з друзів надсилати повідомлення про екстрену ситуацію?

Ви можете додати стільки контактів, скільки вважаєте за потрібне. Але майте на увазі — додавати можна тільки дійсні телефонні номери. Контакти лише з імейлом будуть у списку сірими, а не білими, тож ви не зможете їх обрати.

Налаштування автодзвінка

 

Є в Emergency SOS ще одна функція — ви її, певно, помітили в налаштуваннях. Це автодзвінок.

Налаштовуємо автодзвінок

Якщо ця функція активована, вам не потрібно заморочуватися з аварійним слайдером. Достатньо просто утримувати бічну кнопку на Apple Watch — і вона автоматично набере 112 та повідомить ваші аварійні контакти.

Ця функція ідеально підходить для ситуацій, коли ви не можете витрачати час на маніпуляції з екраном і слайдером, коли у вас зв’язані руки або коли потрібно бути максимально обережним.

Контакт, що врятує життя

 

Emergency SOS, без жартів, здатна врятувати життя. Якщо трапиться надзвичайна ситуація, і телефон буде далеко від вас, Apple Watch майже завжди буде прив’язаним до вашого зап’ястку.

Втім, будемо сподіватися, що ця функція залишиться надійним елементом безпеки, який буде дарувати вам захист і спокій, але ніколи так і не знадобиться ні вам, ні вашим близьким.