18 травня 2006 року: Світ – і, зокрема, преса, що слідкує за розвитком Apple – вперше побачила новий шикарний магазин Apple на П’ятій Авеню в Нью-Йорку.

За день до урочистого відкриття магазину, прихованого за чорною пластиковою обгорткою під час будівництва, все змінюється. Робітники знімають обгортку, щоб відкрити 32-футовий скляний куб, прикрашений плаваючим білим логотипом Apple. О 10 ранку представники преси отримують ексклюзивну екскурсію новим місцем.

Магазин Apple Стіва Джобса

Як я вже писав раніше в статті “Сьогодні в історії Apple“, травень є знаменним місяцем для магазинів Apple. Майже рівно за п’ять років до відкриття магазину Apple на П’ятій авеню в Купертіно відкрили свої перші торгові точки. Це були магазини в Макліні, штат Вірджинія, та Glendale Galleria в Глендейлі, штат Каліфорнія.

Однак до 2006 року Apple була готова зробити великий фурор. Мало хто міг зробити це так, як “Велике яблуко”. Стів Джобс весь цей час брав активну участь у розробці стратегії роздрібних магазинів Apple. І магазин Apple на П’ятій авеню носив на собі його відбитки пальців.

“Це був дійсно магазин Стіва”, – так Рон Джонсон, колишній старший віце-президент Apple з роздрібної торгівлі, описав магазин Apple на П’ятій авеню.

Щоб створити дійсно видатний магазин, Джобс найняв архітекторів Bohlin Cywinski Jackson, фірму, яка спроектувала масивний будинок у Сіетлі для Білла Гейтса. Оскільки власне торговий простір магазину Apple на П’ятій авеню був розташований під землею, куди можна було потрапити за допомогою скляного ліфта, проектне завдання вимагало від фірми створити щось досить вражаюче, щоб привабити покупців.

Магазин Apple на П’ятій авеню стає визначною пам’яткою Нью-Йорка

І це, безумовно, спрацювало. Магазин Apple на П’ятій авеню не тільки став найефектнішим роздрібним магазином Apple свого часу, але й – що досить дивно – найбільш фотографованою пам’яткою Нью-Йорка.

Його відкриття, що відбулося наступного дня після прес-презентації 18 травня, зібрало безліч акторів, музикантів, кінорежисерів і телеведучих. Серед зіркових гостей у день відкриття були Кевін Бейкон, Бейонсе, Каньє Вест, Спайк Лі, Дейв Шапелль та більше десятка інших.

Ви відвідували магазин Apple на П’ятій авеню? Як ви вважаєте, який магазин Apple є найефектнішим у світі?

Оригінал статті на сайті cultofmac.com