12 травня 2005 року: Давній ворог Apple Білл Гейтс розповідає німецькій газеті, що Apple, можливо, і досягла великого успіху з iPod, але його успіх не буде тривати вічно.

Чому? Мобільні телефони збираються вкрасти частку ринку в iPod. Хороша новина для Гейтса полягає в тому, що він влучив у точку. Погана новина для Microsoft полягає в тому, що Apple канібалізувала саму себе, створивши iPhone. І смартфон Apple став навіть більш успішним, ніж iPod.

Білл Гейтс: Apple не може підтримувати успіх iPod

“Якою б хорошою не була компанія Apple, я не вірю, що успіх iPod є стійким у довгостроковій перспективі”, – сказав Гейтс в інтерв’ю Frankfurter Allgemeine Zeitung. “Можна провести паралелі з комп’ютерами: Apple була дуже сильною в цій галузі раніше, зі своїм Macintosh і графічним інтерфейсом користувача – як сьогоднішній iPod – а потім втратила свої позиції”.

Далі Ґейтс передбачив, як розвиватимуться події. За його словами, мобільні телефони, здатні робити багато з того, що міг робити iPod, знищать ринок MP3-плеєрів.

У той час преса Apple сприйняла зневажливі коментарі Гейтса про iPod як кислий виноград від людини, яка, пішовши з посади генерального директора Microsoft у 2000 році, вже не мала такого значення у світі технологій, як Стів Джобс.

За 25 років Sony продала 340 мільйонів плеєрів Walkmans, зазначають експерти. Оскільки на той час у Купертіно продали лише 15 мільйонів iPod, більшість оглядачів були впевнені, що на портативний музичний плеєр від Apple чекає довге та успішне майбутнє. Так і сталося: Apple продавала ті чи інші версії музичного гаджета-трансформера понад два десятиліття, і лише 10 травня 2022 року висмикнула вилку з розетки iPod.

Мобільні телефони — нові MP3-плеєри

Сьогодні, однак, ми знаємо, що Джобс погодився з Гейтсом. Роком раніше, в той час, коли продажі iPod становили приблизно 45% доходів Apple, він уклав угоду з компанією Motorola про виробництво мобільного телефону, який міг відтворювати пісні з iTunes.

Цим телефоном став Rokr E1, дідусь iPhone і перший санкціонований Apple мобільний телефон, який працював з iTunes. Це був провал, але він підштовхнув Apple до виходу на ринок смартфонів, що вона і зробила через два роки з iPhone.

Однак, незважаючи на пророчі слова Гейтса, Microsoft також не сприйняла iPhone надто серйозно. Переглянувши цей класичний кліп Стіва Балмера, стає зрозуміло, наскільки сильно Microsoft недооцінила телефон Apple:

Так. Кому взагалі потрібен смартфон без фізичної клавіатури?

Оригінал статті на сайті cultofmac.com