17 червня 1978 року: Народилася перша дитина Стіва Джобса, Ліза Бреннан-Джобс.

Дитина 23-річного Джобса та його шкільної подруги Кріс-Енн Бреннан, батьки Лізи вже не були подружжям, коли вона народилася. Далі буде кілька ганебних років, протягом яких Джобс заперечуватиме батьківство своєї доньки, перш ніж вони врешті-решт примиряться.

Стів Джобс заперечує батьківство новонародженої доньки Лізи

Ліза народилася на фермі Роберта Фрідленда All One Farm за межами Портленда, штат Орегон, де Джобс недовго працював. На момент її народження Джобс був співзасновником компанії Apple Computer. Він відмовлявся визнавати батьківство, навіть після того, як аналіз крові показав, що Джобс має 94,4% шансів бути батьком.

Коли Apple ще перебувала на стадії зародження, Джобс погодився платити $385 на місяць на утримання дитини. Ця сума зросла до $500 на місяць після того, як Apple стала публічною і Джобс став мультимільйонером. (Він також оплачував медичну страховку Лізи).

Зрештою, Джобс подорослішав і вибачився за свої минулі вчинки. У нього склалися міцні стосунки з донькою. А коли він помер у 2011 році, то залишив їй багатомільйонний спадок. Ліза була однією з небагатьох, хто відмовив біографу Джобса Волтеру Айзексону в інтерв’ю для його біографії “Стів Джобс”, що вийшла у 2011 році.

Однак пізніше вона поділилася своєю історією зі сценаристом Аароном Соркіним, який використав її як емоційну наскрізну лінію для своєї екранізації книги Айзексона. У фільмі “Стів Джобс” 2015 року актриси Перла Хейні-Джардін, Ріплі Собо та Макензі Мосс зображують Лізу в різному віці.

Ліза продовжила навчання в Гарвардському університеті, де писала для The Harvard Crimson. З того часу вона писала для The Southwest Review, The Massachusetts Review, The Harvard Advocate, Spiked, Vogue and O, The Oprah Magazine. У 2018 році вона випустила мемуари під назвою “Малий Фрай” про час свого дорослішання.

Присвоєння імені комп’ютеру Lisa

Для фанатів Apple, мабуть, найвідоміший анекдот про Лізу пов’язаний з назвою нещасливого комп’ютера Lisa 1983 року. У той час Стів Джобс заперечував, що назвав машину на честь Лізи Бреннан. Він був у розпалі судового процесу про батьківство, і таке визнання, безумовно, зашкодило б його справі.

Натомість Джобс стверджував, що “Ліза” розшифровується як “Локальна інтегрована системна архітектура”. Знаючи всю правду, деякі інженери Apple жартували, що замість цього ім’я мало б означати “Давайте винайдемо якусь абревіатуру”.

Зрештою, Джобс визнав, що назвав комп’ютер на честь Лізи, так само як визнав, що вона насправді була його дочкою. В офіційній біографії Джобс сказав Айзексону: “Очевидно, що він був названий на честь моєї дочки”.

Сьогодні вважається, що існує від 30 до 100 оригінальних Ліз – саме тому вони йдуть на аукціонах за хороші гроші.

Оригінал статті на сайті cultofmac.com