11 травня 1998 року: У рамках своєї місії з перетворення Apple, Стів Джобс оголошує стратегію компанії щодо операційної системи Mac на майбутнє.

Восени компанія випустить Mac OS 8.5 і перший клієнтський реліз ОС під назвою Rhapsody, заявив він на Всесвітній конференції розробників Apple у Сан-Хосе, штат Каліфорнія. Однак головна новина полягає в тому, що Apple наполегливо працює над створенням нової операційної системи під назвою OS X.

Оновлення операційної системи Mac

Створення нової операційної системи для Apple стало для Джобса поштовхом до повернення в компанію наприкінці 1990-х років. У роки відходу з Apple після невдалого перевороту в раді директорів Джобс заснував нову компанію під назвою NeXT. Спочатку NeXT виробляла комп’ютери. Але до 1993 року ця стратегія провалилася. Тоді Джобс зосередив компанію на виробництві програмного забезпечення.

Після відмови від апаратного підрозділу, NeXT у партнерстві з Sun Microsystems перетворила свою операційну систему NeXTSTEP на OpenStep, спробувавши створити крос-платформний, об’єктно-орієнтований стандарт API. Програмне забезпечення NeXT принесло кілька великих переваг. Об’єктно-орієнтована, багатозадачна операційна система на базі UNIX виявилася набагато кращою за те, що пропонували більшість компаній на той час.

Apple, тим часом боролася зі своєю власною операційною системою. Хоча System 7 працювала краще, ніж хітова Windows 95, розрив між конкуруючими операційними системами був меншим, ніж багато фанатів Apple хотіли б вірити. Протягом кількох років Apple вкладала ресурси в розробку Copland, нової операційної системи, яка нібито мала надати Mac необхідну перевагу.

Однак далі публічної бета-версії справа так і не дійшла. Після того, як провідний інженер пішов, ОС була скасована тодішнім генеральним директором Гілом Амеліо після того, як Apple оголосила про приголомшливі щоквартальні збитки у розмірі 700 мільйонів доларів.

Приблизно в цей час Джобс повернувся в Apple, коли компанія придбала NeXT з метою розробки нової операційної системи.

Стратегія Стіва Джобса “два в одному” для Mac OS

У липні 1997 року Apple представила Mac OS 8. Попри те, що вона була добре сприйнята комерційно та критично, вона не являла собою повне оновлення операційної системи Macintosh, яке багато хто вважав необхідним.

Тому Mac OS 8.5 була чимось на кшталт проміжного етапу. Втім, у ній з’явилося кілька цікавих функцій, як-от пошукова утиліта Sherlock, згладжування шрифтів зі згладжуванням, теми, які могли змінювати стандартний вигляд Apple Platinum, а також різноманітні покращення продуктивності. Врешті-решт вона була випущена 17 жовтня 1998 року.

Операційна система Apple Rhapsody, тим часом, повинна була згладити перехід від Mac OS до ОС, заснованої на технології NeXT. Вона використовувала NeXTSTEP 4.2 як відправну точку, а потім була адаптована під Apple за допомогою зовнішнього вигляду, що нагадував OS 8. У серпні 1997 року вийшла Rhapsody Developer Release, але домашня версія так і не з’явилася.

Народження Mac OS X

Натомість Apple мудро перенесла більшу частину технології Rhapsody в OS X, яка вперше була випущена для нової операційної системи Apple Mac OS X Server 1.0 у 1999 році. Вона з’явилася в Mac OS X у 2001 році.

Озираючись назад, стратегія Apple зосередитися на двох різних операційних системах, які потім мали б об’єднатися в одну, збивала людей з пантелику. Це здавалося особливо дивним, враховуючи радикальне спрощення, якого Джобс прагнув у сфері програмного забезпечення.

Тим не менш, це був неймовірно захоплюючий час, щоб бути фанатом Apple. Джобс намалював переконливу картину того, як розвиватимуться комп’ютерні технології в наступні кілька років.

Оригінал статті на cultofmac.com

Які ваші спогади про Apple з цього часу? Залиште свій коментар нижче.