20 серпня 2012 року: Apple долає фінансовий рубіж, та мала найдорожчу акцію, що коли-небудь торгувалася на біржі.

Яка компанія раніше була найкращою? Давній конкурент Microsoft, який досяг піку 30 грудня 1999 року. Підйом Apple на перше місце слугує нагадуванням про те, наскільки радикально змінилися статки обох компаній за ці роки.

Ринкова капіталізація Apple злетіла до піку Microsoft

На момент досягнення цього фінансового рекорду ринкова капіталізація Apple сягнула 623,5 мільярда доларів. Це перевищило оцінку Microsoft у 618,69 мільярда доларів в останні дні минулого століття.

З поправкою на інфляцію, Microsoft все ще утримує рекорд. Однак зліт Apple все одно виявився надзвичайним. Протягом 1990-х років Microsoft перемагала Купертіно на кожному кроці. Однак серія хітів вивела Apple на перше місце.

Акції Apple 20 серпня 2012 року торгувалися на рівні $665,15. Цікаво, чому це більше, ніж 170 з гаком доларів за акцію AAPL на момент написання цієї статті? Це було до дроблення акцій у співвідношенні 7 до 1 у 2014 році та 4 до 1 у 2020 році, що значно збільшило кількість доступних акцій Apple.

Траєкторія космічного корабля Apple

Рекорд Apple не став великою несподіванкою. Попри пророцтва про приреченість компанії після смерті Стіва Джобса за рік до цього, Apple тоді явно була на підйомі.

У 2011 році Apple обігнала ExxonMobil і стала найдорожчою компанією світу. До середини 2012 року її оцінка була більш ніж на 50% більшою, ніж ExxonMobil, а ринкова капіталізація двох компаній розділяла понад 200 мільярдів доларів.

Відтоді Apple продовжила свій висхідний рух під впевненим керівництвом генерального директора Тіма Кука. Побивши рекорд Microsoft, Apple стала першою публічною компанією в історії, ринкова вартість якої досягла 700 мільярдів доларів, потім 800 мільярдів доларів і 900 мільярдів доларів.

Зараз ми говоримо про трильйони

У 2018 році Apple нарешті досягла приголомшливої цифри, перетнувши позначку в 1 трильйон доларів. Через кілька місяців за нею пішла компанія Microsoft, подолавши позначку в 1 трильйон доларів. У 2020 році Apple стала першою публічною американською компанією, капітал якої перевищив 2 трильйони доларів. На початку 2022 року вона перевищила позначку в 3 трильйони доларів, а потім відступила назад на тлі широкого розпродажу на ринку. На початку цього року акції Apple знову перевищили ринкову капіталізацію в 3 трильйони доларів, перш ніж зупинитися на позначці 2,73 трильйона доларів.

Оригінал статті на сайті cultofmac.com