16 серпня 2013 року: На екрани кінотеатрів виходить фільм “JOBS”, байопік про Стіва Джобса з Ештоном Катчером у головній ролі.

Перший з двох конкуруючих фільмів про Джобса (другим була версія Аарона Соркіна, заснована на бестселері Волтера Айзексона), фільм отримав полярні відгуки критиків, але не зміг вплинути на касові збори – за перший вікенд він заробив лише 6,7 мільйона доларів.
Враховуючи біографію Айзексона, що продається мільйонними накладами, та загальну манію на Стіва Джобса, яка охопила світ після його смерті наприкінці 2011 року, не дивно, що Голлівуд захотів долучитися до цієї гри.

Над фільмом “Джобс” працювали режисер Джошуа Майкл Стерн, який раніше зняв комедійну драму Кевіна Костнера “Гойдалки”, та сценарист Метт Вайтлі, для якого цей фільм залишився єдиною роботою в кіно. (Вайтлі, до речі, дуже добре ставився до свого “дещо зловтішного” фільму – він навіть дав коментар на Reddit, в якому розповів про те, як отримав роботу сценариста, працюючи в маркетинговій фірмі в Далласі).
Фільм дебютував на фестивалі “Санденс” на початку 2013 року, але в кінотеатрах з’явився лише наприкінці того ж року (зокрема, через затримку із запланованим на квітень запуском). Найкраще, що можна сказати про фільм, – це гра Ештона Катчера, який не лише мав разючу схожість зі справжнім Стівом, але й, здавалося, був готовий з головою поринути у гру.

На одному з етапів зйомок Катчера навіть госпіталізували після того, як він спробував дотримуватися фруктової дієти Джобса. В інтерв’ю USA Today Катчер розповів: “Я потрапив до лікарні за два дні до початку зйомок фільму. Я був наче вдвічі більший від болю. Рівень моєї підшлункової залози був повністю виведений з ладу. Це було справді жахливо”.

Більшість критики фільму походить від припущень, що він є неточним: або неправильно зображує персонажів та сцени, або зовсім їх не показує, як це було у випадку з Xerox PARC (де Джобс вперше побачив графічний інтерфейс користувача, який він адаптував для Mac). Кілька реальних осіб з історії Apple/Стівена Джобса поділилися своїми думками про фільм – особливо цікавим розбором є відео, яке наведено нижче.

Після перегляду фільму Аарона Соркіна “Стів Джобс”, до якого також було висунуто чимало претензій щодо неточності, я думаю, що світ згадуватиме “Джобса” Катчера дещо з більшою любов’ю, ніж міг би в іншому випадку. Це все ще не “Пірати Кремнієвої долини” (мій вибір найкращого фільму про Стіва Джобса), але це досить цікава інді-версія важливої історії. Навіть якщо вона має 27 відсотків на Rotten Tomatoes.

Оригінал статті на сайті cultofmac.com