22 серпня 2001: Apple отримує технічну премію Emmy за розробку FireWire – високошвидкісного послідовного порту, який дозволяє користувачам швидко передавати дані між комп’ютером Macintosh та іншим пристроєм, наприклад, цифровою камерою.

“Винайшовши FireWire, Apple започаткувала революцію у сфері настільного відео”, – говорить Джон Рубінштейн, старший віцепрезидент Apple з розробки апаратного забезпечення, у своєму пресрелізі. FireWire відіграє ключову роль у стратегії “цифрового хабу” Стіва Джобса в Apple. Однак джерела технології сягають набагато глибше.

Коротка історія Apple FireWire

Насправді інженери Apple розробили FireWire (також відомий як IEEE 1394) у 1986 році. Він був розроблений, щоб замінити старі технології для взаємодії між пристроями. Вони прозвали його “FireWire” через його вражаючу швидкість.

Лише після повернення Джобса в Apple FireWire став частиною стандартного набору інструментів комп’ютерів Mac. Джобс бачив його застосування у передачі відео з камер на комп’ютери, де зображення можна було б легко редагувати та розповсюджувати.

Хоча ця технологія була розроблена, коли Джобс вже не працював в Apple, вона багато в чому була типово джобсівським винаходом. Вражаючі можливості FireWire та простий принцип “підключи і працюй” зробили його справді революційною технологією. FireWire міг похвалитися швидкістю передачі даних до 400 Мбіт/с – приблизно в 30 разів більше пропускної здатності популярного стандарту периферійних пристроїв USB.

FireWire: Технологія для масового ринку

Завдяки своїм перевагам, FireWire виявився неймовірно популярним серед користувачів, від споживачів до професіоналів галузі. Він швидко став стандартним інтерфейсом, прийнятий Sony, Canon, JVC і Kodak для камер і цифрової периферії.

У поєднанні з такими інструментами, як iMovie та iDVD, а також новими недорогими/якісними цифровими відеокамерами, FireWire допоміг започаткувати феномен мобільного відео. Це, своєю чергою, прискорило розвиток таких сервісів, як YouTube. FireWire також започаткував стратегію Джобса, який називав комп’ютер Mac “цифровим хабом” для підключення всіх ваших цифрових пристроїв для максимальної творчості та продуктивності.

Не дивно, що Академія телевізійних мистецтв і наук нагородила Apple премією Emmy в номінації “Інженерні розробки” за значний вплив FireWire на телевізійну індустрію! (Пізніше Apple отримала свою другу “Еммі” за рекламу iPhone 2013 року “Misunderstood”. Сьогодні Apple робить отримання Emmy та інших нагород ключовою частиною своєї стратегії розвитку Apple TV+).

Оригінал статті на сайті cultofmac