27 липня 1955 року: Джоанна Хоффман, яка приєднається до оригінальних команд Macintosh та NeXT і стане першою правою рукою Стіва Джобса, народилася в Польщі.

На пів року молодша за Джобса, менеджер з маркетингу була однією з небагатьох людей, які хотіли та могли протистояти часто жорстокому співзасновнику Apple у першій половині його кар’єри.

Джоанна Хоффман: довірена особа Стіва Джобса

Хоффман виросла в радянському союзі, а потім переїхала до Варшави, а потім до Буффало, штат Нью-Йорк. Вона походила з творчої родини. Її батько, успішний кінорежисер, зняв “Битву за Варшаву 1920”, перший польський художній фільм у форматі 3D.

Гофман отримала ступінь бакалавра гуманітарних і природничих наук у Массачусетському технологічному інституті. Потім вона здобула ступінь доктора філософії з археології в Чиказькому університеті. У цей час вона відвідала лекцію в Xerox PARC, легендарному дослідницькому центрі Кремнієвої долини, де Джобс вперше побачив графічний інтерфейс користувача, який він адаптував для комп’ютера Mac.

На лекції Хоффман познайомилася з Джефом Раскіном. Він працював в Apple, писав документацію для Apple DOS. Хоффман вступив з ним у дискусію.

Згодом Раскін запросив Хоффман на співбесіду на посаду в Apple, після чого вона почала займатися маркетингом для дослідницького проекту Mac. Коли Джобс очолив проект Mac, Хоффман здобула репутацію однієї з небагатьох людей, здатних з ним не погоджуватися. Вона виявилася несприйнятливою до його “поля спотворення реальності”.

Під час поїздки до Італії приблизно в той час, коли був запущений Mac, Хоффман погрожувала вилити гарячу каву на коліна Джобсу, коли той розлютився через відсутність веганської їжі в ресторані.

Кар’єра Джоанни Хоффман після Apple

Коли Джобс залишив Apple восени 1985 року після спроби перевороту в раді директорів, Хоффман пішла за ним до NeXT. Під час однієї з перших зустрічей Хоффман проникливо зауважила, що Джобс був нереалістичним у своїх ранніх прогнозах щодо того, як швидко буде продаватися комп’ютер NeXT. (Її прогноз виявився на 100% точним).

Після NeXT Хоффман разом з іншими колишніми працівниками Apple працювала в перспективному стартапі з розробки програмного забезпечення та електроніки General Magic. У 1995 році вона вийшла на пенсію, щоб проводити більше часу з родиною. У 2020 році вона почала працювати консультантом у Sherpa.ai, іспанській компанії зі штучного інтелекту з офісами в Більбао та Кремнієвій долині.

…та її роль у фільмі “Стів Джобс

Кейт Вінслет зіграла Хоффмана у фільмі Денні Бойла “Стів Джобс” 2015 року. Хоча роль Хоффман у житті Джобса була не такою значною, як зображено в сценарії Аарона Соркіна. (Наприклад, вона не мала нічого спільного з роками iMac).

Однак Хоффман була надзвичайно важливою частиною оригінального проекту Macintosh – і дуже важливою фігурою в житті Джобса.

З днем народження, Джоанно!

Оригінал статті на сайті cultofmac.com