13 липня 2006 року: Apple випускає свій перший трекер активності, Nike+iPod Sport Kit, який поєднує в собі популярний музичний плеєр з Купертіно та розумний крокомір.

Цей продукт став першим кроком Apple на шляху до мобільних ініціатив з відстеження здоров’я, які компанія буде реалізовувати протягом наступного десятиліття – насамперед, через додаток iOS Health та Apple Watch.

Nike+iPod Sport Kit: Зліт відстеження здоров’я

Запуск Nike+iPod Sport Kit збігся з широким поштовхом до пристроїв, орієнтованих на здоров’я, у всій технологічній індустрії. Пізніше того ж року Nintendo Wii приєдналася до цієї тенденції з іграми, що відстежують рух, такими як Wii Sports.

Хоча продажі Nike+iPod Sport Kit не були близькими до цих цифр, насправді це був досить розумний пристрій. Він міг похвалитися мініатюрним датчиком, який поміщався під устілкою кросівок Nike+. Приймач такого ж розміру підключався до iPod nano для відстеження тренувань.

Nike+iPod Sport Kit: Більше, ніж просто фітнес-трекер

Apple’s smart sensor fit into Nike+ shoes.Photo: Hamish2k/Wikipedia CC

Apple’s smart sensor fit into Nike+ shoes.
Photo: Hamish2k/Wikipedia CC

Програма виходила за рамки відстеження кроків. Вона також дозволяла користувачам перевіряти статистику минулих тренувань і встановлювати фітнес-цілі. Крім того, вони могли чути (за допомогою комп’ютеризованого голосу, який випередив Siri на п’ять років), як далеко вони пробігли, наскільки швидким був їхній темп і як далеко вони були від місця призначення.

“Ми працюємо з Nike, щоб підняти музику і спорт на новий рівень, – сказав тоді генеральний директор Apple Стів Джобс. “Результат – це як мати особистого тренера або партнера по тренуванню, який мотивує вас на кожному кроці тренування”.

Спортивний комплект Nike+iPod Sport Kit передбачив ще одну зміну в політиці Apple. Після запуску продукту в доповіді дослідників Вашингтонського університету було виявлено недолік у системі безпеки пристрою на основі радіочастотної ідентифікації, який відкривав можливість небажаним третім особам відстежувати користувачів без їхнього відома.

Сьогодні конфіденційність користувачів є однією з основних проблем Apple. Хоча Nike+iPod не призвів до таких змін, мобільний пристрій, що існував до iPhone, висвітлив одну з головних проблем безпеки, яка визначатиме наступне десятиліття.

Оригінал статті на сайті cultofmac