31 липня 2012 року: The Daily, перша у світі газета, що виходить лише на iPad, звільняє майже третину своїх співробітників, що свідчить про занепад сміливого видавничого експерименту.

Великі скорочення – The Daily звільнила 50 зі 170 співробітників – торкнулися в основному спортивних і редакційних шпальт, хоча деякі працівники виробництва і дизайну також потрапили під сокиру. Цей зловісний крок відбувається на тлі того, що News Corp ставить додаток для iPad “у режим очікування” через невтішні цифри читацької аудиторії.

The Daily: Перша газета для iPad

Коли iPad увірвався на сцену на початку 2010 року, світ, що обожнює технології, відчайдушно прагнув роздобути собі такий пристрій. Люди також витратили чимало часу, намагаючись з’ясувати, для чого саме iPad виявиться найбільш корисним.

Одне з очевидних застосувань: читання новин. Напередодні запуску iPad Стів Джобс зустрівся з керівниками The Wall Street Journal та The New York Times, намагаючись залучити новинні організації до розробки додатків.

Інноваційна ідея … на папері

The Daily пішла на крок далі. Замість того, щоб просто змінити конфігурацію існуючого медіа-бренду для епохи iPad, News Corp задумала The Daily як газету виключно для нового планшета Apple (хоча пізніше вона додала підтримку і для Galaxy Tab, і для Facebook).

На папері це була чудова ідея. Видавнича індустрія роками страждала від того, що інтернет змінив спосіб поширення новин. Однак успіх iTunes та App Store, які довели, що клієнти готові платити за високоякісний контент, до якого легко отримати доступ, відкрив нову модель дистрибуції.

З точки зору читача, The Daily виглядала привабливо. Газета, що виходила лише для iPad, пропонувала поєднання традиційної верстки новин з інтерактивними елементами, а також локалізовану інформацію, наприклад, прогнози погоди.

Руперт Мердок профінансував The Daily на суму 30 мільйонів доларів при бюджеті 500 000 доларів на тиждень. Передплата коштує 99 центів на тиждень. (News Corp. отримувала 70 центів з цієї суми разом з будь-якою рекламою, яку вона могла продати). На той час The Daily був першим додатком, якому було дозволено пропонувати регулярні, а не одноразові платежі.

Таке преференційне ставлення, можливо, було результатом особистої зацікавленості Джобса у виданні. Він неодноразово відвідував офіс газети в Музеї Соломона Гуґґенхайма в Нью-Йорку.

The Daily страждає від серйозних недоліків

На жаль, The Daily не спрацював так добре, як планувалося. Незважаючи на те, що газета отримала понад 100 000 платних підписок, вона втратила близько 30 мільйонів доларів за перший рік свого існування. Пишучи про це під час запуску газети в лютому 2011 року, Адам К. Енгс з Tidbits зазначив, що газеті потрібно набрати приблизно 715 000 платних передплатників, щоб просто вийти на нульову рентабельність. Це ніколи не було досягнуто.

Проблеми не зупинилися на ціноутворенні. The Daily бракувало редакційного фокусу, і вона не змогла запропонувати читачам досвід, який би суттєво відрізнявся від того, що вони могли б знайти в інших безкоштовних виданнях.

Ще гірше те, що історії не можна було пов’язати між собою, оскільки вони з’являлися лише в додатку. Це ускладнювало обмін новинами між читачами, стримуючи органічне зростання. Нарешті, випуски The Daily часто мали обурливо великий розмір файлів. Вони могли сягати 1 Гб, що забирало від 10 до 15 хвилин на завантаження для багатьох користувачів.

Зрештою, експеримент не дожив до кінця 2012 року. 3 грудня News Corp оголосила, що перша в світі газета для iPad припиняє свою діяльність в рамках реорганізації активів компанії. За словами Мердока, The Daily “не змогла знайти достатньо велику аудиторію досить швидко, щоб переконати нас, що бізнес-модель є стійкою в довгостроковій перспективі”.

Apple News+

Новинний бізнес продовжує боротися за роки, що минули після закриття The Daily. iPad не виявився чарівною панацеєю, на яку сподівалися традиційні медіа. Хоча The Daily є яскравим прикладом цього розчарування, інші журнальні додатки також не змогли процвітати.

У 2015 році Apple запустила власний додаток для агрегації новин Apple News в iOS 9. Однак, незважаючи на незначні успіхи, він також здебільшого залишається розчаруванням.

Apple News+, сервіс передплати за $9,99 на місяць, який запустився в березні 2019 року, також не перетворив Apple на видавничого гіганта. Ця послуга об’єднує контент від кількох видавництв у новинний додаток Apple, який не відволікає користувача.

Користувачі можуть стежити за конкретними темами та публікаціями – в тому числі й за тими, які потребують самостійної підписки. Купертіно продовжує додавати нові функції, такі як щоденний аудіо-новинний огляд Apple News Today.

Оригінал статті на сайті cultofmac.com