14 липня 1995: Формат MP3 отримує свою офіційну назву, оскільки нове розширення .bit змінюється на .mp3. Технологія дозволяє стиснути стандартний файл CD .wav до однієї десятої від його початкового розміру, завдяки деяким розумним алгоритмам.

Цей формат зробить революцію в музичній індустрії – і виведе Apple на шлях до світового домінування.

MP3 дозволяє легко ділитися музичними треками онлайн і робить музику більш портативною, ніж будь-коли. iPod від Apple стане найвідомішим у світі MP3-плеєром, швидко заробивши на новому форматі.

MP3 забезпечує “тисячу пісень у кишені” iPod

MP3 дав людям можливість, як пізніше сформулювала Apple, “покласти тисячу пісень у кишеню”.

MP3 представляв собою значний прогрес – і все зводилося до розмірів файлів. Хоча в сучасному світі широкосмугового зв’язку це може здатися незначним, але в середині 1990-х років зменшення розміру файлів пісень з 32 Мб до 3 Мб було масовим.

На той час бітрейт типового модему становив лише 28,8 або 56 кбіт/с. Це означало, що файл розміром 32 Мб міг бути переданий лише на швидкості 56 кбіт/с. Це означало, що файл розміром 32 МБ завантажувався буквально годинами. Значно менші жорсткі диски, ніж сьогодні, також означали, що на звичайному комп’ютері ви не зможете зберігати більше, ніж один-два альбоми. (Наприклад, Power Mac 7100, яким користувалися багато власників Apple у 1995 році, поставлявся з жорстким диском розміром від 250 до 700 Мб).

Як MP3 зменшив розмір файлів

Геніальність MP3 полягала в тому, що він знайшов спосіб кодувати дані так, щоб зменшити розмір файлу звукової доріжки без помітного погіршення звучання порівняно з нестиснутим аудіо. Формат використовував неточні наближення та часткове відкидання даних, щоб досягти своєї мети.

Інститут інтегральних схем ім. Фраунгофера створив перший MP3-кодер, названий I3enc. (Інститут утримував право власності на формат MP3 до 2017 року).

Не минуло багато часу, як почали з’являтися портативні MP3-плеєри. Однак лише в жовтні 2001 року, після того, як Стів Джобс повернувся в Apple і став генеральним директором, на сцені з’явився iPod. Завдяки більшій ємності для зберігання MP3-файлів, ніж у конкурентів, та iTunes для зручного керування медіафайлами, пристрій став на шлях до нинішнього статусу технологічного лідера.

Сьогодні музичні фанати можуть насолоджуватися необмеженою кількістю потокового аудіо з таких сервісів, як Apple Music та Spotify. І Apple продовжує піднімати планку якості, представивши у 2021 році аудіо без втрат і просторове аудіо у своєму потоковому сервісі.

І нічого з цього не сталося б без MP3.

Оригінал статті на cultofmac.com