20 липня 2007 року: Лише через місяць після того, як оригінальний iPhone з’явився у продажу, для нової платформи було створено і запущено перший додаток від сторонніх розробників.

Програма під назвою “Hello World” слугує радше підтвердженням концепції, ніж серйозним інструментом. Але воно демонструє, що сторонні додатки стануть наріжним каменем нової економіки iPhone. Шкода, що Apple цього не розуміє.

Програми “Hello, World!” і додаток Hello World

Програми “Hello, World!” – це прості демо-версії, які використовуються для демонстрації нової мови програмування або можливостей нової платформи. Найперша програма “Привіт, світе” (без великих літер), як повідомляється, з’явилася з внутрішньої записки Bell Laboratories 1974 року про кодування за допомогою нової на той час мови програмування C.

Додаток Hello World 2007 року, який просто миготів словами на екрані, дав багатьом користувачам перший погляд на майбутнє iPhone.

Це також здавалося приємним кивком у минуле. Це нагадувало традицію, яка зародилася після демонстрації першого Macintosh 128K два десятиліття тому. Коли співзасновник Apple Стів Джобс дебютував з Mac у січні 1984 року, він продемонстрував можливість перетворення тексту на мову, що дозволило комп’ютеру сказати: “Привіт, я – Macintosh”. А коли Джобс повернувся в Apple наприкінці 1990-х років, слоганом для проривного iMac G3 було обрано “Hello (Again)” (“Привіт (знову)”).

З огляду на те, що iPhone зосереджений на зв’язку та комунікації, розширення “Hello” до “Hello World” здавалося логічним.

Hello World і поява нативних додатків для iPhone

Хакер, на ім’я Nightwatch розробив програму Hello World, яка демонструвала потенціал iPhone. Проста демонстраційна версія стала великою новиною того часу, оскільки Apple ще не запустила офіційний App Store, не випустила набір для розробки програмного забезпечення для iPhone і навіть не потрудилася сказати, чи планує вона це робити.

Усередині Apple точилися дебати про iPhone. Чи повинен він стати генеративною платформою з додатками від сторонніх розробників, чи залишитися замкнутим? Головним захисником другого варіанту був Джобс. Він боявся, що дозвіл розробникам ставити на iPhone власні додатки пролунає смертельним дзвоном для якості.

Джобс не відступав до початку 2008 року. Через кілька місяців після цього Apple відкрила двері свого магазину додатків для iOS.

Світ кострубатих веб-додатків добігав кінця. Справжні нативні додатки були на підході!

App Store: Геніальне рішення для Apple

Рішення виявилося геніальним. У 2020 році, за оцінками Apple, “економіка додатків” згенерувала $643 мільярди в бізнесі. І Apple стверджує, що економіка додатків для iPhone призвела до створення понад 2,2 мільйона робочих місць у США у 2021 році. А до 2022 року розробники App Store згенерували 1,1 трильйона доларів у загальному обсязі виставлених рахунків та продажів.

App Store виявився настільки успішним, що привернув увагу антимонопольних регуляторів у США та в усьому світі. Європейський закон про цифрові ринки, прийнятий у 2022 році, ймовірно, принесе радикальні зміни в App Store (а отже, і в сам iPhone). Майбутнє може принести, серед іншого альтернативні магазини додатків.

Оригінал статті на сайті cultofmac.com