Продовжимо вивчати інструменти для контролю стану споруд та будівель (перша частина). Подивимось як це робиться у Японії на прикладі перевірки тонелей метро.

Отже, в метро Токіо є система перевірки стану тонелей. Вона складається з онлайн системи, wifi-мережи у метро та iBeacon-датчикив для контролю відвідування працівниками. Tokyo Metro також використовує планшети iPad для обслуговування пасажирів на станціях, для пояснення пасажирам як обрати маршрут або дістатися до мальовничих місць столиці.

Працівник служби контролю переміщюється тонелями та фіксує ключові точки, стан арматури та кабелів.

Для визначення позиції працівника у тонелі використовується мережа маячків iBeacon. Маячки встановлені в тонелях кожні 10 метрів, отже позиція точно визначається методом триангуляції

Пряме включення боса:

«Щоб наші працівники мали можливість відмінно виконувати роботу, їм потрібні найновіші технології. Тому iPad став для нас чудовим інструментом». Йосіміцу Оку, президент Tokyo Metro

Окрім основних робочих процесів працівники також багато спілкуються та шукають нові можливості за допомогою iPad підвищити безпеку та рівень обслуговування пасажирів.

На iPad працівників компанії завантажена мапа метро, отже вони можуть допомогти туристам та гостям міста зрозуміти структуру метро, непросту доречі.

Якщо ви інженер, чи займаєтесь будівництвом, або ж вам просто цікава тема використання сучасної техніки у будь-яких галузях — напишіть нам у форму зворотнього зв’язку. У нас є інформація, яка потрібна вам!