Досі ми чули безліч історій про те, як Apple Watch рятував життя, але смарт-годинник також допомагає розслідувати злочини. Дані з Apple Watch стали ключовими доказами у з’ясуванні обставин вбивства в Австралії.

В Австралії дані з Apple Watch стали ключовими доказами у досудовому розслідуванні

Як повідомляє «Daily Mail», Мірна Нілсон була вбита у власному будинку у вересні 2016 року. Невістка Мірни, Кароліна, негайно повідомила про нещастя поліції, сказавши, що «на невістку напала група чоловіків, які увірвались до помешкання після конфліктуна дорозі».

А втім, на руці Мірни під час інциденту був Apple Watch, дані з якого стали ключовими доказами у справі. Прокурорка Кармен Маттео повідомила суду, що історія невістки є «очевидною помилкою, а історія про вторгнення в будинок — вигадка».

Пані Маттео навела дані судово-медичної експертизи. Спеціаліст проаналізував смарт-годинник вбитої жінки і виявив часове вікно у 7 хвилин з моменту ніби-то «нападу» до моменту смерті. Але це не найголовніше.

Ще одним неспівпадінням є сам процес контакту загиблої з ніби-то нападниками. Якщо співставити дані Кароліни та Apple Wаtch, то вийде, що Мірна протягом 20 хвилин просто спілкувалася із нападниками, які увірвалися до її помешкання. Звісно, у розповіді свідка можуть бути неточності через стресовість ситуації, але на словах — активний конфлікт із вбивством, а за даними рухів — мила бесіда майже із чаюванням. 

Не треба бути Коломбо чи Пуаро, щоб зрозуміти, що історія невістки — вигадка. І тепер Керолайн Нілссон звинувачується у вбивстві своєї свекрухи, перетворившись із свідка на підозрювану.

Дані з Apple Watch передані разом із всією справою із досудового розгляду до суду. Керолайн буде заперечувати звинувачення, повідомив її захисник. У червні цього року відбудеться суд, який і розставить усе по місцях. Хто бреше: невістка, яка є єдиним «свідком» вбивства, чи дані із програми активність, які неупереджені у цій справі.