Як і більшість когнітивних захворювань, клінічна депресія не стабільна у проявах, а постійно міняє ознаки. Її симптоми у повсякденному житті досить часто змінюються. Apple Watch допомагатиме науковцям відстежувати зміни для віднайдення кращих шляхів лікування.

Apple Watch допоможе у дослідженнях депресії

Takeda Pharmaceuticals та Cognition Kit спільно працюють над дослідженням, мета якого — з’ясувати, чи можна використовувати мобільні додатки і гаджети постійного моніторингу для віднайдення нових підходів у лікуванні глибоких депресивних розладів.

У дослідженні візьмуть участь 30 учасників віком від 18 до 65 років, яким діагностували легку або помірну депресію і прописали антидепресант. Учасники отримають Apple Watch із додатком когнітивної оцінки, розробленим британським Cognition Kit. В результаті дослідники порівняють вплив на пацієнтів комбінованих цифрових інструментів для охорони здоров’я із традиційними методами нейропсихологічного тестування.

Додаток, який Cognition Kit розробила минулого року і який був протестований на Microsoft Band 2, поєднує в собі фізіологічні дані з когнітивними тестами. Він пропонує користувачам пройти різні тести, що вимірюють пам’ять, увагу і швидкість реакції в різний час дня. Потім ця інформація накладається на дані, зібрані Apple Watch, включно із частотою серцевих скорочень і температурою шкіри.

Ідея полягає у постійному моніторингу, який має зловити непомітні симптоми глибокого депресивного розладу і забезпечити більш цілісне уявлення про психічне здоров’я користувача.

«Завдяки поєднанню технологічних гаджетів та провідних неврологічних знань ми створили додаток, який збирає в реальному часі пасивні і активні високочастотні дані з охорони психічного здоров’я», — каже Дженні Барнетт, головний науковий співробітник Cognition Kit. «Можливість регулярно отримувати доступ до даних у повсякденному житті допоможе в прийнятті лікарського рішення. Медичні фахівці зможуть збирати дані пацієнта та підвищити його залучення у власне лікування», — додав він.

Це перше дослідження Cognition Kit. Рік тому вона була створена як спільне підприємство Cambridge Cognition, що виробляє софт для клінічних випробувань когнітивних функцій, і Ctrl Group, що займається розробкою цифрових інструментів для підтримки фізичного і психічного здоров’я.

Takeda, зі свого боку, шукала можливостей глибше зануритися в digital health. У листопаді фармацевтична компанія з 230-річною історією оголосила про партнерство з кількома технологічними компаніями для вдосконалення клінічних випробувань. Кілька місяців тому Takeda звернулася до цифрових медичних компаній із закликом розробити інновації для людей, що живуть з глибоким депресивним розладом.

«Takeda прагне… мати ком’юніті в області психічного здоров’я», — сказала Ніколь Мовад-Нассар, віце-президент компанії із зовнішніх питань партнерства. «Ця співпраця є частиною нашої стратегії, яка має охопити нові технології, щоб краще зрозуміти досвід пацієнта та допомогти медичним працівникам у створенні поліпшених шляхів догляду за пацієнтами», – додала вона.