Нові дослідження нападів епілепсії, проведене з використанням додатків Apple Watch, виявило: тригерами таких нападів часто виступають стреси або недосипи. Докладні результати дослідження будуть оприлюднені на 69-й щорічній зустрічі, що пройде у Американській Академії неврології у Бостоні з 22 по 28 квітня 2017 року.

В рамках 10-місячного дослідження 598 осіб надсилали дані, зібрані додатком EpiWatch, побудованому на використанні ResearchKit – програмного забезпечення, розробленого Apple для полегшення постійного та точного збирання та використання даних за допомогою iPhone і Apple Watch.

Коли учасники відчували, що насувається початок нападу, вони запускали додаток. За допомогою сенсорів Apple Watch, EpiWatch записував частоту серцевих скорочень і рухи людини протягом 10 хвилин. Додаток просив їх виконувати певні завдання, щоб перевірити точність тесту. Після закінчення запису учасники отримували короткий підсумок про тип нападу, втрату свідомості та можливі тригери, що призвели до його початку.

«Зібрані дані допоможуть вченим краще зрозуміти епілепсію, а людям з цією хворобою – вести більш повну історію своїх нападів», – пояснює автор дослідження Грегорі Краус, доктор медичних наук з Університету Джона Хопкінса в Балтіморі, штат Меріленд, член Американської академії неврології. «Додаток також забезпечує відстеження нападів, результату вживання прописаних ліків та їхніх побічних ефектів – а це все відіграє важливу роль у допомозі людям контролювати їхній стан», – додає він.

В цілому, 40% групи надали дані з 1 485 нападів. При цьому 177 учасників змогли з’ясувати тригери, які викликали напад. Найбільш поширеним тригером виявився стрес, з ним пов’язані 37% із записаних випадків. Учасники також вказали на брак сну як тригер для 18% нападів, менструації – для 12% і перенапруження – для 11%.

Серед інших встановлених тригерів – дієти, пропущений прийом ліків, лихоманка або інфекція. Дослідження виявило, що найчастіше стрес виступав тригером у тих учасників, що працювали повний робочий день: 35% проти 21% працівників часткової зайнятості. Також 27% учасників з таким тригером були безробітними, а 29% – належали до людей з особливими потребами.

«Напади дуже непередбачувані, – каже Краус. – Наша кінцева мета полягає в тім, щоб використовувати технології для передбачення нових нападів. Це потенційно може врятувати людське життя, а також дати людям з епілепсією більше свободи. Зібрані в цьому дослідженні дані допоможуть нам зробити крок в цьому напрямку».