Останнє дослідження каліфорнійського університету Сан-Франциско та компанії Cardiogram довело, що за допомогою даних про серцевий ритм користувачів Apple Watch може допомогти їм діагностувати ранні стадії розвитку діабету.

Масштабне дослідження, в якому взяли участь більш ніж 14, 000 користувачів Apple Watch та Android Wear, довело, що за допомогою даних про серцевий ритм, зафіксованих на цих пристроях, можна виявити ранні симптоми діабету.

Дослідження, здійснене завдяки співпраці каліфорнійського університету Сан-Франциско з компанією Cardiogram, визначило точність нового способу виявлення діабету за участі 463 користувачів, які до цього вже отримували діагноз цієї хвороби.

Співзасновник Cardiogram Джонсон Шей пояснив, як можна діагностувати ранні стадії діабету за допомогою даних про серцевий ритм.

Ваше серце прямо пов’язане з підшлунковою залозою завдяки вегетативній нервовій системі. На ранніх етапах розвитку діабету кардіограма зазнає змін. У 2015 році Фрамінгемське дослідження продемонструвало, що зміни у прискореному та зниженому ритмах серця допомагають спрогнозувати, в кого за 12 років може розвинутися діабет. У 2005 році дослідження, присвячене ризику появи атеросклерозу, також довело, що протягом 9 років у діабетиків серцевий ритм знижується швидше.

Дані з додатку Cardiogram проаналізувала нейронна мережа DeepHeart.

14, 011 користувачів Cardiogram, призначеного для Apple Watch та Android Wear, було задіяно в дослідженні Каліфорнійського університету (UCSFs Health eHeart Study). Потім для поглибленого навчання нейромережі використали 33,628 кардіограм та зразків від здорових людей та хворих на діабет, гіпертонію, апное сну, миготливу аритмію, а також паціентів з підвищеним рівнем холестерину.

Коефіціент точності склав 85% – результат, якого достатньо для подальших медичних тестів, що підтвердили б діагноз. DeepHeart вже застосовували для виявлення гіпертонії (хронічне підвищення тиску), апное сну та миготливу аритмію.

Ці дослідження презентували у листопаді 2017 року на щорічній науковій нараді Американської Асоціації Серця (AHA) та Heart Rhythm Society у травні 2017 року.

Повний звіт дослідження стосовно діабету можна знайти тут.

Співзасновник Брендон Балінгер повідомив, що наступним кроком стане завантаження DeepHeart безпосередньо до додатку Cardiogram.

Вже є численна кількість історій про те, як Apple Watch попереджали своїх користувачів про недіагностовані проблеми зі здоров’ям, і як власники висловлювали подяку розумним годинникам за те, що ті врятували їхні життя.

Cardiogram можна безкоштовно завантажити з App Store.