Кожного місяця чуємо про нові кібератаки. Зупиняється Ощадбанк, основні онлайн-сервіси, метрополітен, аеропорт. Або ж блокується домашній коип’ютер і затирає жорсткий диск. Такі речі завжди відбуваються неочікувано. Чи можна запобігти такому?

Жодного місяця без кібератак

 

Кожного місяця чуємо про нові кібератаки. Зупиняється Ощадбанк, основні онлайн-сервіси, метрополітен, аеропорт. Або ж блокується домашній коип’ютер і затирає жорсткий диск. Такі речі завжди відбуваються неочікувано. Чи можна запобігти такому?

Насправді, масштабні збої типу «Petya» готуються значно заздалегідь. Наприклад, той самий «Petya» влітку використав діру у M.E.Doc, яка була вшита в оновлення від, здається, березня. Тобто декілька місяців масштабний «бабах» був просто заморожений, ніби той кліщ. А що вже казати про маленькі вірусики, які будуть чекати роками, поки ви не захочете придбати щось в інтернеті, щоб вкрасти дані вашої карти.

Також «дрімаючі» віруси на компах під час атаки використовуються як джерела заражень для інших комп’ютерів, синергуючи та збільшуючи швидкість та якість атаки.

Тому про безпеку комп’ютеру треба думати вчора, щоб не було боляче завтра. 

Ми вже писали про «надкорисний» MacKeeper, про ситуацію з кібербезпекою загалом. Намагаємося сигналізувати про рифи небезпеки в океані інтернету. І так як iLand безмежно вдячний і щиро кохає усіх читачів сайту, підписників на розсилку, зареєстрованих користувачів на store.iland.ua, підписників у Facebook/Instagram/LinkedIn, ми йдемо на безпрецендентний крок!

Тиждень безкоштовної перевірки вашого Mac у iLand!

Що треба зробити для цього? Та майже нічого. Просто заповнити форму нижче і з вами зв’яжуться наші сервісмени або сервісвумен.

Fill out my online form.

Результат: перелік злоякісного ПО (якщо є), поради щодо заліза (якщо з ним є проблеми). І усе це за 0 (нуль) грн. до 10 листопада. Після 10 листопада можна буде замовити цю послугу через інтернет-магазин.

Звертайтеся, завжди будемо раді допомогти. Особливо, коли мова йде про безпеку персональних даних.

Примітка. «А що, на Маках є віруси? Хаха, маководи» Насправді, питання філософське. Завдяки захисту системи та правильній філософії адмінських прав у macOS неможлива ситуація, коли якась программа сама себе встановила, сама тихенько шкодить. Оце-от вірус, і саме така ситуація була можлива на Windows. Зараз у них, немає чого наговорювати, ситуація з безпекою покращується. Але злоякісне ПО на маках може з’являтися двома шляхами.

1) Маскуватися під якусь програму. Ви встановлюєте її з однією метою, а вона працює собі своє.

2) Встановлюватися паралельно з безпечною програмою. Якщо качати софт з неперевіриних джерел, то встановлюючи відеоплеєр можете одразу ж інсталювати і malware. 

У обох випадках це не вірус як такий, адже ви самостійно натискаєте «Встановити» та вводите адмінський пароль. 

Tags: