Штатний хакер ФБР назвав Apple «козлами» й «злими геніями» за посилене шифрування iPhone. Що ще треба додати до тези про надзахищеність iPhone та iOS взагалі? Користувачі можуть не боятися навіть ФБР. Про труднощі із доступом до iOS-гаджетів задля інтересів слідства далі.

Судмедексперт ФБР Стівен Флетлі дуже незадоволений

З тих пір, як Apple встановили в iPhone режим захисту даних за замовчуванням, ФБР провадять війну проти цього, і скаржаться на те, що код настільки складний, що сама організація не може заламати його, а це ускладнює затримання злочинців і терористів.

Декілька місяців тому на Міжнародній Конференції Кіберзахисту в Манхеттені судмедексперт ФБР Стівен Флетлі жорстко критикував Apple, назвавши компанію «козлами» та «злими геніями» за те, що вони ускладнили йому та його колегам пошукові роботи. Наприклад, Флетлі поскаржився, що з Apple тепер не вдається швидко вгадати паролі, бо кількість можливих варіацій різко піднялася від 10,000 до 10,000,000

Як він пояснив, це означає, що «спроба ввести пароль змінилася з 45 паролів за секунду до одного протягом кожних 18 секунд». Також він зазначив труднощі зі зламом паролів при «brute force» (від англ. груба сила, фактично — метод перебору усіх можливих паролів, найбільш банальний та часомісткий метод), під час якого перевіряються усі варіанти. Є прилади, які здатні вводити тисячі паролів протягом дуже короткого відрізку часу, але якщо кількість спроб за хвилину обмежена, то набагато важче хакнути його.

«Строк зламу через Apple збільшився з двох днів до двох місяців», — заявив Флетлі.

«Де проходить межа між просто спробами випередити технології й намаганнями завадити роботі правозахисних органів?» — додав він, — «В Apple добре виходять всякі штуки, притаманні злим геніям».

З іншого боку, Флетлі декілька разів вихваляв ізраїльську компанію Cellebrite, яка продає хакерські прилади та технології правозахисним органам по всьому світові. Флетлі сказав, що вони єдині, хто може тягатися з технологією Apple.

«Якщо на вашому боці ще один злий геній, такий, як Cellebrite, тоді вам вдасться поборотися», — зі смішком на слові «Cellebrite» сказав він.

Твердження Флетлі мали місце одразу після того, як голова ФБР Крістофер Рей відродив риторичну війну проти кодування, почату ще колишнім головою Джеймсом Комі, і назвав це «надважливою проблемою громадської безпеки».

Тим часом експерти кіберзахисту та організації громадянських свобод вже давно підтвердили, що шифрування даних iPhone захищає телефони середньостатистичних користувачів від хакерів та стеження «зверху», тобто слугує на користь демократичного та громадянського суспільства.